אפשר שאלה??

CHOFA

New member
אפשר שאלה??

בס"ד טוב אז אני דתיה לאומית ומעט החברה שאני מכירה שחזרו בשאלה עשו את זה מסיבות של עצלנות או לחץ חברתי. אני מניחה שאלו לא ממש כל הסיבות שמניעות מישהו/י לחזור בשאלה וזה באמת מסקרן אותי-למה בעצם מישהו עוזב את הדת ואת אלוהים ופתאום מתחיל להיות חילוני??

טל קר

New member
כמה דברים. ראשית אני לא חוזרת

בשאלה, אלא אתאיסטית. אבל פעם לא הייתי אתאיסטית, אלא סתם חילונית. לא ממש הבנתי מה זה "סיבות של עצלנות" לחזור בשאלה. זה הרי יותר קשה לנתק קשר עם מנהגים שאתה רגיל אליהם ולהשתלב במסגרת אחרת לגמרי. אולי זה מה שטענו בפניך? ובקשר ללמה - כדי להיות דתי צריך להאמין באלוהים. ולא סתם בכל אלוהים אלא בה´, ולא סתם בה´ אלא להאמין שה´ באמת רוצה שנקיים את כל תריג מצוות והמלאנתלפים הלכות. ואפשרי בהחלט שאדם בעקבות חשיבה עצמאית ישנה את דעתו בנוגע לאפשרות קיום או אי קיום אל, ובנוגע לקיום אותו אל האם אותו אל הוא בהכרח ה´ או משהו אחר (יש אנשים שמאמינים למשל שיש אלוהים שברא את העולם, אבל זה לא אותו אחד מהכשרות ומהחשש שביעית ומהשעטנז מהתנך) והאם אותו אל באמת רוצה שנקיים את ההלכות האלה או שפירושן הוא בעצם מעין עיוות שנוצר על ידי אנשים ולא מראים את כוונתו האמיתית. וברגע שמגיעים למסקנות כאלה, למה להשאר דתי אורתודוקסי?

augustus

New member
אני חייבת להפנות לכאן את ירון שלנו

הוא הסביר את זה פעם מאוד יפה. הוא אמר משהו כמו "אחרי שהפסקתי להאמין באלוהים, נהייתי בעצם חילוני בארון, ואז כל מה שנותר לי זה להוריד את הכיפה".

למעלה