ביטוח צד ג

drass

Member
שלום
רכב נתן לי מכה ולא מוכן לקחת אחריות . יש לי רק צד ג.
מה לעשות במצב הזה?

תצטרך דו"ח שמאי, ואז תפנה לחברת הביטוח שלו עם המסמכים שהם מבקשים.

חן 1111

Active member
קצת בעיה. קודם כל, יש לו ביטוח בכלל? גם אם כן, אם הוא לא מודה ולא מודיע לביטוח שלו, הם לא ישלמו לך. תצטרך לתבוע אותו. כמובן, תוכל לתבוע אותו על כל הנזקים שלך, כך שאולי אם תאיים בתביעה הוא יעדיף לשלם ולחסוך את זה.

drass

Member
לרכב הפוגע יש ביטוח אבל לא לוקח אחריות הנהג. להגש ביעה קטנה?

בשלב ראשון צריך לפנות לביטוח. אם אז יוחלט שלא לקחת אחריות תוכל להגיש תביעה.

א. אתה צריך להודיע לחברת הביטוח שלך/לסוכן על המקרה בכתב מכיוון שיתכן שהצד השני ירצה את עלות התיקון שלו מחברת הביטוח שלך וכדאי שידעו על זה. זה נקרא דיווח על מקרה ביטוח.
ב. אתה חושב שיש לו אחריות לנושא? אתה/סוכן שלך צריך גם לפנות לחברת הביטוח/לסוכן שלו עם מסמכים שיבקשו. זה נקרא הגשת תביעה (לחברת הביטוח). אם חברת הביטוח מסרבת לשלם פונים לבית המשפט.
ג. כל המסמכים הדרושים והמידע מופיעים באתרי חברות הביטוח, ובד"כ החברות רוצות את כל המסמכים כדי להתקדם (דרישה סבירה). תגיש אותם.
ד. שים לב שנראה שאתה לא בקיא בנושא, וחברת הביטוח בעיקר שלו תנצל זאת כנראה בצורה של דחיות זמן ועוד.

חן 1111

Active member
מה הכוונה יש לך רק ביטוח צד ג'? ביטוח חובה יש, נכון? אם כך תצטרך לפנות לביטוח שלך ולתבוע אותו.
ממש לא. ביטוח חובה זה רק לנזקי גוף, ובאמת כולם מבוטחים ולא משנה מי אשם.
ביטוח צד ג' זה ביטוח שמכסה רק נזקים שאתה גורם למישהו אחר. זה אומר שאם אין לך את מי לתבוע אתה לא מכוסה והנזק על חשבונך בלבד.

drass

Member
החברת ביטוח שלי אמורה לעזור לי בתהליך גם אם אני מבוטח רק בצד ג?

ממש לא, זה אתה מול הצד השני. חברת הביטוח שלך פועלת רק אם מוגשת תביעה נגדך. זה ביטוח צד ג'. אבל יש הרבה מידע ברשת שיוכל לעזור לך. בשלב הזה נראה שאתה רק צריך לשלוח מסמכים לחברת/סוכן הביטוח שלו. אם הביטוח שלך נרכש בעזרת סוכן, אתה יכול להתייעץ איתו.

למעלה