בין כשרות לרבנות

• פותח הנושא Nire
  • פורסם בתאריך

Nire

New member
בין כשרות לרבנות

קשה לי להבין מה יכול להיות לא כשר במסטיק, שאינו חלבי, אינו בשרי וככל הידוע לי גם לא מיוצר מבשר סרטנים או לובסטרים- יכול להיות שמדובר בעניין פוליטי של הרבנות וכדאי שהכשרות תפסיק להיות תלויה באינטרסים כלשהם מלבד שמירת מצוות הקב``ה.

יבחוש

New member
ניר יקירי!!!

היות ולא לאבא שלך ולא לאבא שלי אין מפעל לייצור מסטיקים אנחנו לא יודעים ממה עושים מסטיק! ייתכן שהמסטיקים כשרים למהדרין ויש בהם רק קצת גומי וסוכר אבל אין איש היכול לומר זאת בביטחון (כי יש בהם גם שומנים ועוד מרכיבים שונים ומשונים) ולכן הרבנות מודיעה לך שהיא לא יודעת מה יש שם ואם אתה אוכל זה על אחריותך!!! וזוהי דרכה של כשרות ציבורית ממלכתית... (בלי להיכנס לפוליטיקה) יבחוש בן דלעת

Nire

New member
בזה אני מסכים איתך אחי

ברור שזו הדרך היחידה לעזור לציבור לאכול לפי חוקי הכשרות, ולא התכוונתי להטיל ספק בסמכותה של הברנות- להיפך: בגלל סמכותה ונחיצותה ומהכרות אישית עם כל מיני אינטריגות לא מאד נקיות שנעשו עם מפעלים מסויימים, אני רק מעלה את האפשרות שאולי מדובר בעניין של כסף או פוליטיקה. אני מניח, ויתכן ואני טועה, שהסיבה להסרת הכשרות הייתה יותר משהו כמו עבודה בשבת ולא הכנסת שומן חזיר לתוך המסטיק. יכול להיות שגם זו סיבה מוצדקת, אבל למי שלא אכפת לו ``לסייע`` לכאורה למפעל שמחלל שבת אלא מעוניין בשמירת כשרות אישית ללא התערבות כדאי גם לכתוב מדוע הוסרה הכשרות- למרות שגם חילול שבת בידי המפעל הינו סיבה לגיטימית להחרמתו.

יבחוש

New member
רק הערונת..

הסרת ההכשר ממפעל או מסעדה שפועלים בשבת אינה נעשית כדי ללחוץ או כדי לאיים עליו שישמור שבת!! הסיבה היא כשרותית! שהרי ידוע לך בוודאי שמי שמבשל בשבת במזיד האוכל אסור באכילה והכלי צריך הגעלה כי הוא בלוע במאכל אסור!! ואם אתה מבשל בו אפילו ביום חול זה כמו לבשל בסיר טרף!! ולכן מוסר ההכשר ממי שמבשל בשבת!! נ.ב. לא פסקתי הלכה, העסק הזה נדון בפוסקים ויש בו כמה דעות וצ``ע. יבחושון

למעלה