גיור רפורמי עולה לכותרות.

Harrington

Well-known member
מנהל
חשבת לשחק
בחייך. זה סתם לא יפה. טרחתי ושיחקתי איתך שעות על גבי שעות.
נו שוין. כאמור, אין לי יותר פנאי (או כוח) למשחק הזה היום, כך שמכאן ואילך איאלץ להפסיק לקרוא את האותיות שתעלה על מקלדתך ולא רק לאחר המילים הראשונות אלא בכלל. עמך הסליחה והרבה הצלחה במציאת חבר חלופי.

דיברגנט חדש

Well-known member
דווקא הייתי ממש עדין איתך.
אתה תראה, כמה ימים או שבוע ותשכח את החוויה המשפילה שעברת פה.
היא לא תהרוס לך את החיים.
עוד לא הפנמת שאין לו את הבינה להבין שהוא משפיל את עצמו?
הביטוי שאני נוהג לצטט מתאים לו כמו כפפה ליד "שאין שכל ---> אין דאגות!" |נחמה|

דיברגנט חדש

Well-known member
קראתי את דבריך בעיון, גם הבאתי אותם, ומצאתי בהם סתירה יסודית.
אני נותן לך הזדמנות להסביר את עצמך. רוצה - יופי, תסביר ונראה. לא רוצה עוד יותר יופי, נישאר עם המסקנה שסתרת את עצמך בתוך כמה דקות וגם לא הצלחת להיחלץ מהבור אליו הכנסת את עצמך.
אני ממתין בכיליון עיניים לראות מה תבחר.
אם כבר הזכרת את הבור, האם אתה מכיר את ההבדל בין טיפש, חכם ופיקח? ;)
ברור לכל, היכן הוא נמצא מבין 3 הקטגוריות |נחמה|

נערך לאחרונה ב:

דיברגנט חדש

Well-known member
ידעתי שתכחיש, אתה נראה טיפוס שנוהג להכחיש עובדות. לכן הנה שני קישורים לשתי תשובות שונות שלך.
פה אתה אומר "כעת הנח לי"
ופה אתה אומר "אמשיך לשחק איתך"
שני רצונות שונים במרווח של כמה דקות
אז שוב השאלה: איזו משתי הודעות אלה בתוקף? להפסיק או להמשיך?
הוא חושב שהפלפולים של ילד ברמת גן או לכל היותר ברמת בי"ס יסודי יטשטשו את העובדות, כל שנותר הוא לרחם עליו |נחמה|

דיברגנט חדש

Well-known member
הממ.. קשה כשילדים ברמה נמוכה עם בעיות לא מצליחים לשחרר. אוקיי, אמשיך לשחק איתך. בסופו של דבר מישהו צריך לעשות את זה...
נא עשה בדק בית, יותר מידיי גולשים מעירים לך על רמתך הנמוכה וחוסר בשלות להודות בטעות ובאי ידיעה.

Harrington

Well-known member
מנהל
נא עשה בדק בית, יותר מידיי גולשים מעירים לך על רמתך הנמוכה וחוסר בשלות להודות בטעות ובאי ידיעה.
מה קרה יקירי, גם לך היה משעמם ולא היה לך עם מי לשחק, שאתה מרגיש צורך לדחוף עצמך למשחק קיים? ובכן אני ממש מצטער, אבל נכון לרגע זה תשומת ליבי מרוכזת במשחק עם חבר אחר. קשה לי לחלק את מעט הזמן ו/או תשומת הלב שיש לי בין שניכם בבת אחת. אז או שתמתין, או שפשוט, כמו תמיד, תתחיל להגיב בשלל פורומים ולשלל תגובות שאין להן כל קשר אליך, רק מתוך רצונך העז להשמיץ ולהשחיר את מי שחושב לעתים אחרת ממך.

הדברים כמו תמיד, לשיקולך.
אם תרצה, אין לי בעיה שתשכנע את חברך ללכת לשחק בחוץ ואעבור לשחק איתך בשמחה.

דיברגנט חדש

Well-known member
מה קרה יקירי, גם לך היה משעמם ולא היה לך עם מי לשחק, שאתה מרגיש צורך לדחוף עצמך למשחק קיים? ובכן אני ממש מצטער, אבל נכון לרגע זה תשומת ליבי מרוכזת במשחק עם חבר אחר. קשה לי לחלק את מעט הזמן ו/או תשומת הלב שיש לי בין שניכם בבת אחת. אז או שתמתין, או שפשוט, כמו תמיד, תתחיל להגיב בשלל פורומים ולשלל תגובות שאין להן כל קשר אליך, רק מתוך רצונך העז להשמיץ ולהשחיר את מי שחושב לעתים אחרת ממך.

הדברים כמו תמיד, לשיקולך.
אם תרצה, אין לי בעיה שתשכנע את חברך ללכת לשחק בחוץ ואעבור לשחק איתך בשמחה.
להפך, קשה לקלייטון לרדת כ"כ נמוך לרמתך, זה מעייף ולכן הוא צריך עזרה, אנחנו לא רוצים שחס וחלילה תיפגע בעצמך.

נערך לאחרונה ב:

דיברגנט חדש

Well-known member
טרחתי להגיב לדבריך כדי שהשטויות שאתה כותב לא יעמדו ללא תיקון. זה הכל.
בלי הפסקה, נכון לתגובה זאת 8161 תגובות כאלו.
אני גם לא מגיב לכל שטות שאתה כותב, רק לאלה שאתה מדביק בתגובה לדברים שלי.
גם אני משתדל לנהוג כך.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
גיור הוא דרך להצטרף לעם היהודי בלי להיוולד לתוכו (לידה לאם שכבר יהודיה).
אלפי שנים לא היה כדאי להצטרף לעם היהודי, להפך, אבל עכשיו זה מאד כדאי כי לעם היהודי יש אחלה מדינה, בין המתקדמות בעולם עם מערכת סוציאלית מתקדמת. מאחר והמדינה הזו מעניקה זכויות אוטומטיות ליהודים, הדרך של לא-יהודי לקבל אותן היא להתגייר.
וכאן נוצרת בעיה כי מדינת היהודים הוקמה עבור העם היהודי הקיים כבר, כשהוא מאופיין בבידולו משאר העמים. אם נותנים לכל אחד להצטרף לעם היהודי וכך להפוך לאזרח בעל כל הזכויות, המטרה המקורית משתבשת. יוצא שמדינת היהודים היא לא רק ליהודים אלא לכל אחד.
הפתרון חייב להיות הליך גיור קשה ככל האפשר, שיסנן רק את הגויים שבאמת מעוניינים להיות יהודים, וישאיר בחוץ את אלה שרק מחפשים את ההטבות שנותנת ישראל ליהודים.
הגיור הרפורמי הוא ככל הנראה קל מדי ולכן הוא לא טוב מהבחינה הזו.

ברור שרות לא עברה גיור כהלכה - ההלכה עוד לא היתה קיימת. אבל היהדות וההלכה הכשירו את הגיור של רות בדיעבד כך שאין בעיה.
יהדות אינטרסנטית לחלוטין. חבל מאד שרק הרבנות מהזרם האחד יכולה לקבוע לכולנו, גם אם רבים מאיתנו אינם "חברים" בה. הרי אם הגעתי כיהודי רפורמי, איש לא יעז לשלול את יהדותי. אבל אפ התגיירתי גיור "רפורמי" אהיה פסול. הכיצד יעלה הדבר על הדעת?

קלייטון.ש

Well-known member
יהדות אינטרסנטית לחלוטין. חבל מאד שרק הרבנות מהזרם האחד יכולה לקבוע לכולנו, גם אם רבים מאיתנו אינם "חברים" בה. הרי אם הגעתי כיהודי רפורמי, איש לא יעז לשלול את יהדותי. אבל אפ התגיירתי גיור "רפורמי" אהיה פסול. הכיצד יעלה הדבר על הדעת?
אם אתה יהודי מלידה אז לא משנה כמה דתי אתה או אם אתה כופר גמור. החשש הוא מזרם בלתי נשלט של גויים שמצטרפים דרך גיור קל, רק כדי להנות מההטבות שנותנת מדינת היהודים לאזרחיה. הגויים האלה לא בהכרח יהיו נאמנים לעם היהודי, שהרי נולדו לעם אחר ובאו לכאן רק בשביל הכסף. יכול להיות שהם ממשיכים להיות נאמנים למשל לנצרות. ואז האינטרסים של היהודים עלולים להיפגע, ולא פלא שמנסים להגן עליהם.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אם אתה יהודי מלידה אז לא משנה כמה דתי אתה או אם אתה כופר גמור. החשש הוא מזרם בלתי נשלט של גויים שמצטרפים דרך גיור קל, רק כדי להנות מההטבות שנותנת מדינת היהודים לאזרחיה. הגויים האלה לא בהכרח יהיו נאמנים לעם היהודי, שהרי נולדו לעם אחר ובאו לכאן רק בשביל הכסף. יכול להיות שהם ממשיכים להיות נאמנים למשל לנצרות. ואז האינטרסים של היהודים עלולים להיפגע, ולא פלא שמנסים להגן עליהם.
צר לי לומר זאת, אבל בקרב בני עמנו ובמדינתנו יש לא מעט יהודים מלידה שהם יונקים את כל לשד עצמות האומה והממשלה מאפשרת להם את זה ומעודדת אצלם את התופעה. אז עוד כמה גויים, שאולי מצאו איזו כוסית ישראלית משובבת עין, ובתמורה הם גם מוכנים לסכן את חייהם ולשרת בצבא ההגנה? נו... זה ממש לא הוגן.

Harrington

Well-known member
מנהל
אתה דווקא מאשר את העובדה (הנכונה) שלרבנות (לצורך העניין) אין שום בעיה מיוחדת עם יהודים שפונים לדרך הרפורמית. אמנם חבל לכל יהודי שומר מצוות על מי שפוסע בדרך זו, אבל איש לא שולל את יהדותו של מי שעושה כן.

לעומת זאת, ברגע שהליך ה'גיור' שמתקיים שם בדת הרפורמית איננה גיור על-פי היהדות, ברור ש'גר' כזה לא יתקבל. אני בכלל לא מבין את שאלתך "כיצד יעלה הדבר על הדעת?". זה כמו לשאול איך יעלה על הדעת שבמסעדה בעלת תעודת כשרות לא ניתן לאכול חזיר טעים. השאלה היא איך אפשר אחרת?

ORIZACKEN

Well-known member
הבעיה העיקרית היא שבג"ץ (הרבה באשמת הכנסת וכול הממשלות האחרונות מ 2005) הכשיר בפועל גיורים מהירים שיקרצו למסתננים ושבח"ים לרוץ לעשות אותם אך ורק בשביל לקבל אזרחות ישראלית ופחות בגלל להיות שייך לעם היהודי באמת, וזה עלול להפוך את ישראל למדינת כול אזרחיה .

דיברגנט חדש

Well-known member
הבעיה העיקרית היא שבג"ץ (הרבה באשמת הכנסת וכול הממשלות האחרונות מ 2005) הכשיר בפועל גיורים מהירים שיקרצו למסתננים ושבח"ים לרוץ לעשות אותם אך ורק בשביל לקבל אזרחות ישראלית ופחות בגלל להיות שייך לעם היהודי באמת, וזה עלול להפוך את ישראל למדינת כול אזרחיה .
חלום ה0מול.

ORIZACKEN

Well-known member
חלום ה0מול.

יכול מאוד להיות שזה חלומם אבל זה מחדל של הימין והחרדים שלא השכילו לחוקק חוק בנשוא הגיורים שהיה עושה סוף לכול זה, מתווה משה ניסים בעניין הגיור היה מוסכם על כולם אבל גררו רגליים ונתנו לבג"ץ לקבוע.

למעלה