דלק קידוחים

בורסה 2008

Well-known member
שוב הודעה מצויינת לקידוחים(ומשם כמובן גם לקבוצה):

עוד כסף ישיר לרווח של השנה/שנה וחצי הקרובות.

השוק כרגיל, לא מתייחס :)

סקטור מניות הנפט והגז הוא סקטור דיי חבוט.
השוק מתמחר את המניות במכפילים נמוכים מאוד , לדוגמא :
ישראמקו מכפיל רווח 1.74
דלק קידוחים מכפיל רווח 5.36

המכפילים כבר תקופה ארוכה נשארים נמוכים , זה נראה כאילו המשקיעים אבדו אמון בסקטור.
המס על הדיבידנד הזוי , כשאתה מקבל דיבידנד והמדינה לוקחת לך 100 אחוז ממנו , כבר לא שווה להשקיע.
גם קרנות כמו ARK ובלאקרוק (ואני מניח שאחרות ילכו בעקבותיהן) , מתחילות להשקיע פחות בסקטורים שגורמים לנזק סביבתי וזה גם פוגע בכל הסקטור הזה.
גילוי נאות - אני הייתי מושקע בחברות הללו והפסדתי קצת כסף.
הכסף שלי עבר מהחברות הללו לתחום האנרגיה הירוקה שהוא העתיד , מציע גם לך להעביר לפחות חלק מהתיק לסקטור הזה שהולך וצומח ובעל פוטניצאל גדול.

משקיע88

Well-known member
לוותיק,

אינני מסכים לניתוח שלך. המיסוי על יה"ש לפרטיים אכן בעייתי, אבל אפשר פשוט למכור לפני האקס ולקנות יום אחרי. כידוע יש הצעה לעבור למיסוי כמו של חברות. (לא ידוע לי הסטטוס, כנראה שתחול השנה).
אינך כולל בשיקוליך מחיר. האם אנרגיה ירוקה במכפיל 100 עדיפה על כלכלה ישנה במכפיל 5?
האם פריסה של קולטים על שטחי ענק מסייעת לסביבה? ובאשר לARK ודומותיה, זה נחמד מאוד לככב בבועה אבל הסיכה מתקרבת.

זה לא תמיד ריאלי למכור לפני האקס ולקנות שוב אחרי ,זה גם תלוי ברווח או בהפסד של הפוזיציה וגם לזה יש שיקולים.
ואם מדובר על פוזיציות גדולות במיוחד , נוסיף גם את העמלות.
זה נכון שכיום סקטור האנרגיה הירוקה נסחר דיי גבוה, לא חייב להיכנס בדיוק עכשיו , אלא לשים על הכוונת ולאט לאט להתחיל להיכנס לסקטור הזה , ככל שיהיו יותר ירידות זה טוב יותר לכניסה.
וזה נכון שבתחום הזה יש מניות יקרות להחריד ויש פחות , צריך לסנן.
פריסה של קולטים ברור שלא מועילה לסביבה , אבל הכוונה היא בזהום שיוצרת האנרגיה ופליטת הפחמנים.
אנרגיה ירוקה זה העתיד , אין מה לעשות וצריך לזרום עם זה.
הידעת ש - 75% מתחנות הכח החדשות שמוקמות כיום בעולם מבוססות על אנרגיה ירוקה ?
נוסיף גם את כל מה שקורה ב -EV .
שנים שדיברו על התחממות גלובלית , וסוף סוף רואים שאין רק דיבורים אלא יש מעשים בפועל.
ממשל ביידן מתכוון לדחוף את כל הנושא הזה דיי חזק.
לדעתי , כל תיק צריך שתהיה לו חשיפה לסקטור הזה.

משקיע88

Well-known member
זה לא תמיד ריאלי למכור לפני האקס ולקנות שוב אחרי ,זה גם תלוי ברווח או בהפסד של הפוזיציה וגם לזה יש שיקולים.
ואם מדובר על פוזיציות גדולות במיוחד , נוסיף גם את העמלות.
זה נכון שכיום סקטור האנרגיה הירוקה נסחר דיי גבוה, לא חייב להיכנס בדיוק עכשיו , אלא לשים על הכוונת ולאט לאט להתחיל להיכנס לסקטור הזה , ככל שיהיו יותר ירידות זה טוב יותר לכניסה.
וזה נכון שבתחום הזה יש מניות יקרות להחריד ויש פחות , צריך לסנן.
פריסה של קולטים ברור שלא מועילה לסביבה , אבל הכוונה היא בזהום שיוצרת האנרגיה ופליטת הפחמנים.
אנרגיה ירוקה זה העתיד , אין מה לעשות וצריך לזרום עם זה.
הידעת ש - 75% מתחנות הכח החדשות שמוקמות כיום בעולם מבוססות על אנרגיה ירוקה ?
נוסיף גם את כל מה שקורה ב -EV .
שנים שדיברו על התחממות גלובלית , וסוף סוף רואים שאין רק דיבורים אלא יש מעשים בפועל.
ממשל ביידן מתכוון לדחוף את כל הנושא הזה דיי חזק.
לדעתי , כל תיק צריך שתהיה לו חשיפה לסקטור הזה.
לגבי הרצון להימנע ממכירות וקניות אז אפשר גם לדווח למ"ה ולקבל החזר. לגבי השקעה "בעתיד" אז הרבה מזה פופוליזם ופוליטיקה. לדעתי תחנות כוח גרעיניות מזיקות פחות לסביבה מאנרגיה סולרית למיניה אבל נמנעים מלהקימן משיקולי פוקושימה והירושימה. בפועל, הן בטוחות ואמינות. הידעת שאת החשמל שמופק בתחנות הכוח הירוקות מאחסנים בעיקר בסוללות המבוססות על כריה מזהמת ועל חומרים שלא ניתנים למחזור? טורבינות רוח פוגעות בציפורים ומבוססות על תעשיה מזהמת...

ה"שוק" בישראל באמת לא יודע לעבוד עם נפט\גאז. עשרות שנים זה היה תחום של רמאים וחולמים (ע"ע "סימני נפט"). פתאום יש פה ישויות שאשכרה מפיקות משהו...לוקח זמן ללמוד.

ואנרגיה "ירוקה"(נניח) היא עדיין צעצוע של מדינות עשירות שמסוגלות לסבסד אותה...ומי יודע אם יהיה למדינות העשירות כסף לזה בשנים הקרובות.

למשקיע , מסכים שאפשר לנהל את המס מול מס הכנסה.
הבעיה שהרבה מהמשקיעים הפרטייים לא עושים את זה בפועל או שלא מודעים לכך או שמתעצלים ,
ולמעשה מפסידים כסף בכל קבלת דיב'.
זה נכון שבסוללות נעשה שימוש בחומרים ובמתכות מזהמות.
אבל אפשר למצוא פתרונות כמו הטמנה באדמה של חומרים מזהמים.
כמעט כל תעשיה בעולם אם תבדוק לעומק תהיה לה נגיעה לאיזו פגיעה סביבת כלשהיא , שום דבר לא מושלם ב -100%.

למוטי - אני באמת מצדיע לאמיצים כמו תשובה שלקח סיכון על עצמו וחיפש וגם מצא.
הבעיה היא לא איתו , הבעיה היא עם הרגולטור , הבג"צ , ארגוני השמאל וההגנה לסביבה , לכל אחד יש להגיד משהו.
ע"פ שלי יחמיובי'ץ ודומיה, לא צריך בכלל להוציא את הגז ושישאר באדמה.
כל הדברים האלה פגעו בסקטור הזה.

הטכנ' באנרגיה הירוקה כל הזמן מתקדמת.
פאנלים סולארים זה לא דבר חדש, אבל כיום הניצולת שלהם טובה מבעבר.
בעבר לא ידעו לאגור את האנרגיה , היום הטכנו' מאפשרת לאגור אנרגיה גם לשעות הלילה.
התחום הולך ומתפתח , וככל שישקיעו בו יותר , גם העלויות ירדו וגם התפוקה תעלה.

כמובן שזו רק דעתי , וכל אחד צריך לעשות מה שהוא חושב.

למשקיע , מסכים שאפשר לנהל את המס מול מס הכנסה.
הבעיה שהרבה מהמשקיעים הפרטייים לא עושים את זה בפועל או שלא מודעים לכך או שמתעצלים ,
ולמעשה מפסידים כסף בכל קבלת דיב'.
זה נכון שבסוללות נעשה שימוש בחומרים ובמתכות מזהמות.
אבל אפשר למצוא פתרונות כמו הטמנה באדמה של חומרים מזהמים.
כמעט כל תעשיה בעולם אם תבדוק לעומק תהיה לה נגיעה לאיזו פגיעה סביבת כלשהיא , שום דבר לא מושלם ב -100%.

למוטי - אני באמת מצדיע לאמיצים כמו תשובה שלקח סיכון על עצמו וחיפש וגם מצא.
הבעיה היא לא איתו , הבעיה היא עם הרגולטור , הבג"צ , ארגוני השמאל וההגנה לסביבה , לכל אחד יש להגיד משהו.
ע"פ שלי יחמיובי'ץ ודומיה, לא צריך בכלל להוציא את הגז ושישאר באדמה.
כל הדברים האלה פגעו בסקטור הזה.

הטכנ' באנרגיה הירוקה כל הזמן מתקדמת.
פאנלים סולארים זה לא דבר חדש, אבל כיום הניצולת שלהם טובה מבעבר.
בעבר לא ידעו לאגור את האנרגיה , היום הטכנו' מאפשרת לאגור אנרגיה גם לשעות הלילה.
התחום הולך ומתפתח , וככל שישקיעו בו יותר , גם העלויות ירדו וגם התפוקה תעלה.

כמובן שזו רק דעתי , וכל אחד צריך לעשות מה שהוא חושב.
רגולטורים, ארגוני איכות הסביבה, ארגוני שמאל\ימין\ירוק, ו"שלי יחימוביץ" יש גם בבריטניה, נורווגיה, קנדה וארה"ב. ועדיין, שם יודעים לתחזק שוק רציני, פעיל ומלא כסף.
לפי מה שאני יודע, שלי יחימוביץ ודומיה נמצאים מחוץ לשלטון וממעגלי ההחלטות מזה עשורים...אם כבר להאשים מישהו אישית - אז יש רשימה לא קטנה, אבל בטח לא את "שלי יחימוביץ"-(

בורסה 2008

Well-known member
אני כאן לגמרי עם משקיע88. מיסוי זה עניין אישי ושכל אחד יתמודד איתו בהתאם לצרכיו. זה לא שיקול בשבילי לפחות.

אתה רוצה ללכת בעקבות חלומות לעוד 10 שנים, בבקשה. אני מעדיף ללכת על תשואת דיבידנד נכון להיום. לא אוהב להשקיע בחלומות ואמונות, אלא בערך כלכלי עמיתי ומדיד.
כל כמה שנים יש טרנד חדש שסוחף איתו את העדר, וכמעט תמיד זה מסתיים בבכי. מקווה בשבילכם שזה לא המקרה הפעם.

בורסה 2008

Well-known member
אגב, בגלל זה הנפקת דלקד בלונדון יכולה להיות GAME CHANGER לכל הסקטור. אני מעריך שהיא תתומחר שם גבוה בהרבה ממה שתמומחרת בישראל ותציב נקודת ייחוס חדשה לכל הסקטור.
כמובן שזאת הערכות ספוקליטיביות ואני לא ממליץ על דבר.
מחזיק גם קידוחים וגם קבוצה כולל האג"חים.

אגב, בגלל זה הנפקת דלקד בלונדון יכולה להיות GAME CHANGER לכל הסקטור. אני מעריך שהיא תתומחר שם גבוה בהרבה ממה שתמומחרת בישראל ותציב נקודת ייחוס חדשה לכל הסקטור.
כמובן שזאת הערכות ספוקליטיביות ואני לא ממליץ על דבר.
מחזיק גם קידוחים וגם קבוצה כולל האג"חים.
יכול להיות שזה יעשה טוב לחברות ,אולי אפילו עדיף להמחק מהבורסה הישראלית.
בישראל זה נראה כאילו השוק איבד עניין בסקטור הזה.
אני מאחל לכולכם בהצלחה באמת מכל הלב :)

בורסה 2008

Well-known member
אזכיר לך שהשוק גם איבד אמון באג"חים של דלק קבוצה והביא אותם אל מתחת ל-20 אג'.
אם לא היינו הולכים אף פעם נגד מה ש-"השוק חושב", לא היה מאיפה להכות את השוק.

תודה על האיחולים (y)

אזכיר לך שהשוק גם איבד אמון באג"חים של דלק קבוצה והביא אותם אל מתחת ל-20 אג'.
אם לא היינו הולכים אף פעם נגד מה ש-"השוק חושב", לא היה מאיפה להכות את השוק.

תודה על האיחולים (y)
אני דיי מסכים איתך.
גם אני פועל לא תמיד איך שהשוק חושב , (אני גם משקיע ערך וגם משקיע במניות צמיחה) , אחרת באמת אי אפשר להשיג תשואת יתר כפי שתאוריית השוק המשכולל גורסת (בעניי לא נכונה).

למעלה