הברסלבים מחפשים מלחמה עם הנוצרים.

מקסים 45

Well-known member
כמה עשרות חסידי ברסלב הגיעו הבוקר (ראשון) אל מחוץ לכנסיית סטלה מאריס בחיפה וקיימו במקום תפילת שחרית. התפילה, שלא התקבלה בעין יפה בקרב הנוצרים, גלשה במהירות לעימותים בין אנשי הכנסייה לחסידים

אפרת10512

Well-known member
כמה עשרות חסידי ברסלב הגיעו הבוקר (ראשון) אל מחוץ לכנסיית סטלה מאריס בחיפה וקיימו במקום תפילת שחרית. התפילה, שלא התקבלה בעין יפה בקרב הנוצרים, גלשה במהירות לעימותים בין אנשי הכנסייה לחסידים
על פי ההלכה אסור להתפלל במקום שיש עבודה זרה!

ai27

Well-known member
הם לא נכנסו לכנסיה.
הכנסיה נמצאת בתוך מנזר,
גם אם הם לא נכנסו לכנסיה - הם הגיעו אליהו דרך חצר המנזר,
שגם בו סמלי ע"ז לרוב

XמX של Wון

Well-known member
הכומר התבקש להסתיר את הצלב.
היהודים אינם יודעים לחיות בשלום עם בני הדודים.

Harrington

Well-known member
מנהל
הכומר התבקש להסתיר את הצלב.
היהודים אינם יודעים לחיות בשלום עם בני הדודים.
נו באמת. כומר מגיע לבית כנסת ומבקש להיכנס עם צלב ענק. והיהודים שביקשו ממנו לא לעשות זאת, הם הבעיה?? דחילק :). יש את זה ביותר מגוחך?

Harrington

Well-known member
מנהל
הכותל שייך לכח העמים!
לא יודע מה זה "כח העמים". יודע שמדובר במקום תפילה יהודי (וכן, אורטודוקסי ככל שזה רלוונטי לדיון). בעברית זה מכונה בית כנסת. כאמור מעלה, לבקש (בנימוס רב) מכומר להסתיר את הצלב שעל חזהו, זה מעשה מיותר ופסול מסיבה אחת ואחת בלבד: הוא לא היה צריך לנסות להיכנס עם זה לכתחילה ולהבין שהוא נוהג מעשה נלוז ופסול, ולהסתיר את הצלב שמה לעשות, נחשב מגונה ביהדות, ביוזמתו.

XמX של Wון

Well-known member
לא יודע מה זה "כח העמים". יודע שמדובר במקום תפילה יהודי (וכן, אורטודוקסי ככל שזה רלוונטי לדיון). בעברית זה מכונה בית כנסת. כאמור מעלה, לבקש (בנימוס רב) מכומר להסתיר את הצלב שעל חזהו, זה מעשה מיותר ופסול מסיבה אחת ואחת בלבד: הוא לא היה צריך לנסות להיכנס עם זה לכתחילה ולהבין שהוא נוהג מעשה נלוז ופסול, ולהסתיר את הצלב שמה לעשות, נחשב מגונה ביהדות, ביוזמתו.
מעשה נלוז, להכריח אנשים להתלבש אחרת ממה שהם הגיעו, מעשה נלוז להלבין פני חבר.

ai27

Well-known member
בכניסה לכל בית תפילה יהודי יש ערימת כיפות,
כדי לאפשר למגיעים להיכנס חבושי כיסוי ראש - כמקובל בעם היהודי.

וכאשר מגיע גוי,
ולוקח כיפה מהערימה,
לא מעירים לו "זה רק ליהודים" - אלא מאפשרים לו לנהוג כרצונו
ולא מזכירים לו שנוצרים נוהגים דווקא להוריד את כיסוי הראש בזמן התפילה.

אלא שהצלב - מחייב את המוני יהודים המתפללים בכותל,
לעצור את התפילה, שהרי עלינו נאסר להתפלל מול צלב.
ולכן - וודאי שיש להסביר למגיע לשם עם סמל ענקי, שהוא יוצר הפרעה נרחבת

משתפרת1

Well-known member
כשנגיע לכותל האיש שלי יחוייב לחבוש כיפה, גם אם הגיע גלוי ראש. את המחשוף שלי (אין לי, רק לצורך הדיון) אצטרך לכסות במטפחת. יש קוד לבוש. המקום איננו רק אתר היסטורי אלא גם מקום תפילה. אני מחוייבת לכבד אותו גם אם אינני מתפללת. כך גם מבקר זר צריך לכבד את המקום. לא ביקשו שישליך את הצלב, ביקשו שיסתיר אותו.

XמX של Wון

Well-known member
כשנגיע לכותל האיש שלי יחוייב לחבוש כיפה, גם אם הגיע גלוי ראש. את המחשוף שלי (אין לי, רק לצורך הדיון) אצטרך לכסות במטפחת. יש קוד לבוש. המקום איננו רק אתר היסטורי אלא גם מקום תפילה. אני מחוייבת לכבד אותו גם אם אינני מתפללת. כך גם מבקר זר צריך לכבד את המקום. לא ביקשו שישליך את הצלב, ביקשו שיסתיר אותו.
אחרים יחליטו עבורך!

משתפרת1

Well-known member
אחרים יחליטו עבורך!
נכון. גם כשנבקר בכנסיה האיש שלי יסיר מראשו את הכובע איתו הוא מטייל. במסגד הכחול באיסטנבול חלצנו נעלים ואני כיסיתי את ראשי במטפחת. אלה הכללים של המקום שעלי לכבד. בחברה שלי אני מחליטה מה מקובל עלי. במקומות מוגדרים אחרים מחליטים עבור המבקרים. הברירה נתונה בידי לכבד את כללי המקום או לדלג עליו ולא להכנס.

אלפיני

Well-known member
נו באמת. כומר מגיע לבית כנסת ומבקש להיכנס עם צלב ענק. והיהודים שביקשו ממנו לא לעשות זאת, הם הבעיה?? דחילק :). יש את זה ביותר מגוחך?
הכותל הוא מקום מקודש ליהודים, אבל אינו בית כנסת. אין בו ארון קודש.
בית הכנסת של הכותל נמצא ליד.

Harrington

Well-known member
מנהל
הכותל הוא מקום מקודש ליהודים, אבל אינו בית כנסת. אין בו ארון קודש.
בית הכנסת של הכותל נמצא ליד.
דווקא יש בו ארונות קודש (אכן בלשון רבים). הרחבה העליונה מהווה בית כנסת (אורטודוקסי אם תרצה) לכל דבר ועניין. כך נחשב מאז ומתמיד, לפחות בדורנו. אכן אתה צודק שאפשר גם לדבר על יותר מבית כנסת אחד במקום.

למעלה