הולכים יחפים? רוצים ללכת יחפים ופוחדים?

שמלת תחרה1

Well-known member
למרות כל זאת, מסתבר שיש יתרונות בהליכה יחפים, או להארקה, מבחינת הבריאות הכללית. להלן מה שמדענים גילו לגבי מה שקורה לגוף כשהולכים יחפים.

Harrington

Well-known member
מנהל
הולכים יחפים? רוצים ללכת יחפים ופוחדים?
אחד הדברים שאנו לוקחים כמובנים מאליהם, עד שאנחנו נתקלים בבעיה. כפות הרגליים. מי, בעודו בריא, חושב בכלל על קשיי הליכה פוטנציאליים? על בעיות בכפות הרגליים? הם שם. הם תמיד היו שם. אין סיבה לחשוב שלא יהיו שם תמיד. אין סיבה לחשוב שיבוא יום ולא נוכל ללכת עליהם.

עד ש... בכל זאת בא יום כזה. ולך תזכור אז את הימים בהם זה היה מובן מאליו שאתה יכול ללכת בכיף לכל מקום ואתר, והשאלה אם תלך או תרוץ הייתה תלויה נטו בך וברמת העצלנות שלך.

שמלת תחרה1

Well-known member
אחד הדברים שאנו לוקחים כמובנים מאליהם, עד שאנחנו נתקלים בבעיה. כפות הרגליים. מי, בעודו בריא, חושב בכלל על קשיי הליכה פוטנציאליים? על בעיות בכפות הרגליים? הם שם. הם תמיד היו שם. אין סיבה לחשוב שלא יהיו שם תמיד. אין סיבה לחשוב שיבוא יום ולא נוכל ללכת עליהם.

עד ש... בכל זאת בא יום כזה. ולך תזכור אז את הימים בהם זה היה מובן מאליו שאתה יכול ללכת בכיף לכל מקום ואתר, והשאלה אם תלך או תרוץ הייתה תלויה נטו בך וברמת העצלנות שלך.​
|חיבוק|

אפרת10512

Well-known member
למרות כל זאת, מסתבר שיש יתרונות בהליכה יחפים, או להארקה, מבחינת הבריאות הכללית. להלן מה שמדענים גילו לגבי מה שקורה לגוף כשהולכים יחפים.
הליכה איטית על חוף הים על שפת המים על חול רטוב היא הכיף המושלם.
וזה מבצע בעצם טיפול רפלקסולוגיה טבעי כי מגיע לנקודות שהנעל מונעת מלהגיע.
צעדים איטיים לפחות פעם בשבוע מחזירים את כל הגוף למצבו הטבעי והנכון.

שמלת תחרה1

Well-known member
הליכה איטית על חוף הים על שפת המים על חול רטוב היא הכיף המושלם.
וזה מבצע בעצם טיפול רפלקסולוגיה טבעי כי מגיע לנקודות שהנעל מונעת מלהגיע.
צעדים איטיים לפחות פעם בשבוע מחזירים את כל הגוף למצבו הטבעי והנכון.​
כיף ללכת על החול הרטוב, בהליכה לשם הנאה.

raya

Well-known member
קשה לקרוא את כל המאמר.
בילדותי הלכנו יחפים בבית ובחוץ, והתחרינו מי יצליח ללכת בקיץ על החול החם לצרכניה.
כיום - אני הולכת בבית כמעט כל הזמן יחפה, וגם בחוץ- אם אני לא עובדת ממש בגינה.
הרגל מהילדות ככל הנראה.
לא מאמינה שיש לזה השפעה בריאותית כל שהיא.

שמלת תחרה1

Well-known member
קשה לקרוא את כל המאמר.
בילדותי הלכנו יחפים בבית ובחוץ, והתחרינו מי יצליח ללכת בקיץ על החול החם לצרכניה.
כיום - אני הולכת בבית כמעט כל הזמן יחפה, וגם בחוץ- אם אני לא עובדת ממש בגינה.
הרגל מהילדות ככל הנראה.
לא מאמינה שיש לזה השפעה בריאותית כל שהיא.
טענו בעבר למי שיש בעיות אורטופדיות שילך יחף בחוף הים כדי לשפר את ההליכה.

משתפרת1

Well-known member
נכון.
את כל ילדותי העברתי נעולה בנעלים גבוהות וכבדות קיץ וחורף. זאת עד שבגיל 16 התמרדתי ואמרתי שמה שהנעל לא תיקנה שוב לא תתקן, ועברתי לסנדלים בקיץ. האורתופד המליץ שאלך יחפה בחול, אך גרנו רחוק מהים. מדי פעם בקיץ היתה הסעה במשאית אל הים בסוף השבוע, רק שאז החול היה לוהט ולא היה כיף ללכת עליו.

דיברגנט חדש

Well-known member
נכון.
את כל ילדותי העברתי נעולה בנעלים גבוהות וכבדות קיץ וחורף. זאת עד שבגיל 16 התמרדתי ואמרתי שמה שהנעל לא תיקנה שוב לא תתקן, ועברתי לסנדלים בקיץ. האורתופד המליץ שאלך יחפה בחול, אך גרנו רחוק מהים. מדי פעם בקיץ היתה הסעה במשאית אל הים בסוף השבוע, רק שאז החול היה לוהט ולא היה כיף ללכת עליו.
בילדותי הלכתי יחף לבריכה, העור שלי היה כ"כ קשה שהלכתי בשדה קוצים ולא הזיז לי.
גם כיום משתדל ללכת יחף במקומות נקיים, ז.א. בבית או על דשא או בחוף הים.
ברור שלא אכנס לשירותים או מקלחות ציבוריות יחף, לרבות בקאנטרי.

raya

Well-known member
נכון.
משאית לים - מזכיר לי נשכחות.....

אבי בן 1231

Well-known member
בחוף הים זה כללי מידי ולא ברור היכן בחוף הים!
על החול הרך והיבש שרחוק מהמים או על החלק הרטוב והקשה שקרוב למים!
מומחים טוענים שריצה על חוף הים על החלק הרטוב והקשה שליד המים, גורמת לנזק בעמוד השידרה.

דיברגנט חדש

Well-known member
מומחים טוענים שריצה על חוף הים על החלק הרטוב והקשה שליד המים, גורמת לנזק בעמוד השידרה.
לא שמעתי על המחקר הזה, יש לך קישור?
עפ"י מה שאני יודע, בוינגייט נותנים לרצים כחלק מהאימונים לרוץ יחפים על המסלול בשביל לשפר את המיומנות של הריצה ושם זה משטח אספלד, הרבה יותר קשוח מחול רטוב.
אני, בניגוד למחקר שלך, שמעתי בדיוק ההפך, שריצה על החלק הרטוב זה מעולה.
מי שחשוב לו בריאותו, עדיף שיילך הליכה מהירה על החלק הרטוב במקום לרוץ כי ריצה עושה יותר נזקים לבריאות מאשר מועילה.

שמלת תחרה1

Well-known member
על חול הים, לא חוף הים.

12 שנים גרתי בקיבוץ בסיני
12 שנים שפרט לעבודה הלכתי יחף כול הזמן
גם שהיינו עולים לתל אביב או כול מקום אחר בארץ על פי רוב היינו הולכים יחפים
ותאמינו לי שזה כיף
גם היום אני מישתדל ללכת יחף כמה שאפשר

אבי בן 1231

Well-known member
לא שמעתי על המחקר הזה, יש לך קישור?
עפ"י מה שאני יודע, בוינגייט נותנים לרצים כחלק מהאימונים לרוץ יחפים על המסלול בשביל לשפר את המיומנות של הריצה ושם זה משטח אספלד, הרבה יותר קשוח מחול רטוב.
אני, בניגוד למחקר שלך, שמעתי בדיוק ההפך, שריצה על החלק הרטוב זה מעולה.
מי שחשוב לו בריאותו, עדיף שיילך הליכה מהירה על החלק הרטוב במקום לרוץ כי ריצה עושה יותר נזקים לבריאות מאשר מועילה.
חסר הגיון מה שכתבת.
כאשר אתה רץ על משטח קשה בכל פסיעה שלך מועברת מכה לאורך הרגל ישירות לעמוד השידרה.
נעליים המיועדות לריצה הן עם משטח רך הבולם זעזועים.
כמו ברכב, בולמי זעזועים המגינים על מרכב הרכב.

12 שנים גרתי בקיבוץ בסיני
12 שנים שפרט לעבודה הלכתי יחף כול הזמן
גם שהיינו עולים לתל אביב או כול מקום אחר בארץ על פי רוב היינו הולכים יחפים
ותאמינו לי שזה כיף
גם היום אני מישתדל ללכת יחף כמה שאפשר
מעולה! זו עיצת אחיתופל נהדרת!!!

דיברגנט חדש

Well-known member
חסר הגיון מה שכתבת.
כאשר אתה רץ על משטח קשה בכל פסיעה שלך מועברת מכה לאורך הרגל ישירות לעמוד השידרה.
נעליים המיועדות לריצה הן עם משטח רך הבולם זעזועים.
כמו ברכב, בולמי זעזועים המגינים על מרכב הרכב.
זאת לא המצאה שלי ויש לציין כי רצים עם נעלי ריצה מבצעים נחיתה על העקב. מנגד, ריצה יחפה, מחייבת את הרצים לשינוי תנועת כף הרגל ונחיתה עם חלקה הקדמי של כף הרגל בקרקע. ריצה יחפה מצריכה טכניקה שונה מטכניקת ריצה המבוססת על נעלי ריצה.

למעלה