היי רינה

p a p o n

New member
היי רינה

אני נמצאת עם הזוג שלי חצי שנה. אנחנו גרים יחד ועושים הכול יחד. לפני כחודש הוא הציע לי נישואין. זה לא הפתיע אותי כלל, משום ששוחחנו על כך לא אחת. אולם ככול שמתקרב במועד אני חוששת.שזה לא יצליח, שהוא יבגוד בי, שאני אבגוד בו, שדברים נוראים יקרו לנו. אני חושבת שגם אם אקבל הצעת נישואין בעוד 10 שנים אחוש אותו הדבר, וגם אם יהיה זה ממישהו אחר. בכול זאת המחשבות מציקות לי.מה דעתך?

שאלות מנחות

שלום לך, לא ציינת בפנייה שלך בת כמה את. בכל מקרה, חששות לפני שממסדים קשר הן תופעה שכיחה. למרות זאת, חצי שנה זוהי תקופה לא ממש ארוכה,והייתי ממליצה שתחשבי היטב ממה נובעים החששות: האם אלה חששות טבעיים לפני צעד חשוב בחיים, או שאולי את עדיין לא ממש בטוחה שזהו האדם איתו את רוצה לבנות את חייך. האם החששות קשורים להתנהגויות מסוימות של בן זוגך שאת אולי לא לגמרי מסתדרת איתן? כל אלה שאלות חשובות. תנסי לענות על חלקן בפורום ואנסה לענות לך יותר לעומק. מכל מקום, כשממסדים קשר, צריכים להרגיש שלמים עם ההחלטה, ועדיף לא למהר.

p a p o n

New member
רינה שלום

חשבתי רבות על השאלות שהעלית. אני בת 26 .חששותיי לא קשורים להתנהגות של בן זוגי.הן חששות שאני סוחבת עמי עוד הרבה לפני שהוא נכנס לחיי. למען האמת, הוא הגבר הראשון שעושה מאמצים על מנת לתת לי תחושת בטחון. אני חושבת שיש לי קשיים במתן אמון באופן כללי בבני אדם.

עוד נקודות למחשבה

יכול להיות שאני קצת מקשה לך על החיים אבל אני חושבת שמוטב עכשיו עוד לפני שאת מתחתנת . אני יכולה להבין ממך שהחששות שלך נעוצים בחוויות שעברת עוד לפני הקשר עם החבר הנוכחי. אבל האם את יכולה במצב הזה לדעת שמה שאת מרגישה באמת אמיתי? כלומר, האם זהו בוודאות האדם איתו את רוצה לבלות את חייך? (וממש לא משנה איזה אחוז מהזוגות מתגרשים . כאשר מתחתנים, זה לכל החיים!!!). ואם קשה לך לתת אמון בבני אדם וגם בו מן הסתם, אז אולי כדאי שתחכי קצת עם החתונה ותנסי לעבוד קצת על הבעיה שלך? הרי זוהי לא נקודת התחלה ממש טובה להתחיל נישואין... אני מצטערת אם אני מקלקלת לך את החלום הרומנטי, אבל החיים אחרי החתונה לא ממשיכים להיות חלום הרבה זמן... שיהיה לך בהצלחה עם מה שתחליטי, רינה

למעלה