הכבאי המתנדב הנמוך בעולם !

ori7859

New member
הכבאי המתנדב הנמוך בעולם !

היי חברים וברכות על הפורום החדש !!!

קבלו משהו קטן ונחמד שראיתי

בדרך כלל לוחם אש מוערך וטוב נחשב לאחד חזק ומהיר..
אחד כזה שיכול לחלץ מהר,לכבות את האש בזריזות ובכללי המקצוע הזה דורש הרבה כוח פיזי

הכבאי המתנדב וינס ברסקו [Vince Brasco] מתנסה לגובה של 1.27 מטר בלבד ! (לא כולל הקסדה ;) )
והוא מתנדב כבר 5 שנים בפיטסבורג,פנסילבניה.

הבחור הקטן עדיין לא עבר את המבחנים שנותנים לו אישור להיכנס לבניינים בוערים
אבל הוא אחראי על הזרנוקים והציוד בשרפות דירה והוא מכבה שרפות יער וקוצים כמו גדול !

וינס הצעיר רק בן 20 !
משקל גופו הוא 39 קילו בלבד ! והבחור הקטן יכול לדחוף פי 3 ממשקלו !

הוא אומר:"אני מתאמן הרבה והולך לחדר כושר כמה שאני יכול,זה באמת עוזר בעבודה. אתה צריך להיות חזק.
בגלל שאני יכול לדחוף ולהרים כלכך הרבה אני טוב בפעולות הצלה שבהן אנחנו צריכים להזיז דברים כבדים,כמו למשל אחרי תאונות דרכים.

בנוסף זה אומר שאני יכול להיות חלק מהקבוצה שמחזיקים את הזרנוקים,אם לא הייתי חזק מספיק הדבר הזה היה יוצא משליטה והכל היה עף."

וינס לובש חליפת תקיפה בזמנה אישית. הוא אמר: "היינו צריכים לקחת את חליפה רגילה ולקצר אותה עד שיתאים לי. זה היה נהדר כששמתי אותה בפעם הראשונה. "
הנער עובד במשרה חלקית בחנות האלקטרוניקה ולומד להיות אח בבית חולים כדי לעזור לאחרים עם צרכי בריאות.
בכל פעם שהוא יכול,הוא מגיב לקריאות לשירות הכבאים המתנדבים.

"אם אני באזור אז אני פשוט עוזב הכל ורץ," הוא אמר.
הוא נולד עם אכונדרופלסיה - סוג של גמדות שמשפיעה על גדילת עצם.
הוא אמר"אני לעולם לא אתן לאכונדרופלסיה לעצור אותי מלעשות דבר.

"אני פשוט הגדרתי לעצמי על משהו ואני הולך לעשות כמיטב יכולתי. רציתי להיות כבאי כילד כל כך ! ברגע שאני הייתי מבוגר מספיק כדי להתנדב בגיל 16 עשיתי את זה. "

וינס עכשיו מנסה שוב לעבור את הבחינות ולקבל אישור להיכנס לבניינים בוערים.

"עד אז אני שמח מאוד להילחם בשריפות מבחוץ,ולהשתתף במצבי חירום אחרים,אבל אני יודע שיש לי את מה שנדרש"

האתגר הגדול ביותר שלו היה בעת שהבית של שכן עלה באש בשנה שעברה.
ביל גר עם ההורים שלו
הוא אומר:
"אני היתי חלק מצוות שיצא ויריתי מים דרך חלון קומה שנייה.
זה היה הפעם הראשונה שהייתה תאונה בה מעורב מישהו שאני מכיר והייתי ממש מודאג.
למרבה הצער הם אבדו שני רועים גרמנים באש אבל כל האנשים יצאו בטוחים וידעתי שעשינו כל מה שיכולנו. הרגשתי גאה להיות חלק מצוות שהציל אותם ."

אהבתם ? בבקשה תגיבו !!
בברכה אור .פ.- מתנדב בשירותי כבאות והצלה חייפה :)

מקור:http://www.dailymail.co.uk/news/article-2076068/Vince-Brasco-The-worlds-shortest-firefighter-just-4ft-2in-tall.html

למעלה