הסיפור שלי (ארוך)

הסיפור שלי (ארוך)

הסיפור שלי מתחיל לפני בערך שנתיים כשאני ובן זוגי החלטנו שהגיע הזמן. הפסקנו עם הגלולות וההריון לא איחר לבוא. חודש וחצי לאחר הגלולה האחרונה כבר היינו בהריון שהתנהג ממש "לפי הספר". בשבוע ה- 5 ראינו את העובר ובשבוע ה- 6 את הדופק. היו לי המון בחילות והקאות ואפילו התעלפות דרמטית אחת אבל זו היתה תקופה מאוד שאננה ומאושרת. לא העליתי בדעתי שמשהו יכול להשתבש. בסוף השבוע ה-12 הגענו לבדיקת שקיפות עורפית. הרופא מילמל שמשהו לא בסדר אבל אני, בשאננותי, חשבתי שהוא אומר ש"הכל בסדר". אחרי שנייה של בילבול פתאום המסר נקלט. אני זוכרת שהוא השתמש במשפט "ההריון תקין אבל העובר מת". הוא הסביר לנו שלעובר אין דופק ואני מאוד קיויתי שהוא טועה ושבאולטרהסאונד חוזר התמונה תשתנה. לפי התמונה של האולטרהסאונד הסתבר שהעובר מת כבר שבועיים קודם. אני כמובן לא הרגשתי דבר. למחרת בבוקר עברתי גרידה באחד מבתי החולים הגדולים. את הגרידה עשה לי מנהל מחלקה הנחשב לרופא בכיר ומהולל. באותו היום השתחררתי הביתה מלווה במכתב שיחרור רשלני ("לחזור לביקורת עוד 6 שבועות"), מבלי שנרשמה לי אנטיביוטיקה. הימים הראשונים עברו עלי בהסתגלות הדרגתית: באו המון חברים והביאו לי המון ממתקים ומתנות. אני וא´ שלי היינו עצובים אבל החלטנו שמייד כשנוכל ננסה פעם נוספת. החלטנו שקרתה לנו טראומה אבל שלא נתייחס אליה כאל טרגדיה ונמשיך לנסות בקרוב. ההחלטות האלה התפוגגו כמה ימים מאוחר יותר כשהתחיל אצלי חום גבוה מלווה בדימום עז. בהתחלה פניתי לרופא הקופה שנתן לי אנטיביוטיקה והסביר לי ש"דימום זה טבעי" וש"אולי יש לך שפעת". אחרי יומיים נוספים של דימום חזק (שהוריד את ההמוגלובין שלי ל- 9) פניתי אליו שוב. הפעם הוא הסביר לנו שהמנתח "שכח" ברחם שאריות הריון ושיש צורך לחזור על הניתוח. למחרת בבוקר חזרתי שוב אל אותו מנתח באותו בית חולים ועברתי גרידה נוספת. מאז עברה כבר שנה וחצי וההריון השני עדיין לא הגיע. עברתי צילום רחם והיסטרוסקופיה שהראו כי למרות הסיפור המפותל שלי אין כנראה נזקים. עברנו 6 הזרעות שעדיין לא הביאו לשום תוצאות (לבד מהיפרסטימולציה
).אולי זו הטראומה מההריון הראשון ואולי זה מזל רע. לא בטוחה שאדע אי פעם. בכל אופן אני כרגע בתחילתו של טיפול ההפרייה הראשון בתקווה שמשם תגיע ישועתינו. שירה

טוב שהצטרפת אלינו, כלומר לא טוב

שזה קרה לך אבל פה יש עדיין לגיטימציה לכאוב את אובדן ההריון ההוא שהוא תמיד תמיד יהיה איתנו כיון שאנחנו בקשר חזק, אני אאחל לך פה שוב שההריון החדש יגיע, הוא ימלא את החלל הענק שהותיר העובר המת בקרבנו. בואי ניתמך האחת בשניה, בואי נחזיק ידיים. לאט לאט ועם חששות תינוק חדש יטווה בנו חוטים של חיים. כנחזיק אותו ביידים, נדע שכל מה שעברנו לא היה לשווא. אוהבת בטוחה שתצליחי בקרוב זוהרה

לשירה ../images/Emo24.gif

הי שירה, הזדהתי עם מספר נקודות מהמקרה האישי שלכם... 1. הרופאים שאמרו שזה טבעי שיש דימום , "אולי יש לך שפעת וכו´... - מנסיוני למדתי שהרופא הכי טוב של אדם זהו האדם עצמו... כלומר הרופאים לא תמיד רגישים למורכבות הבעיות והסיבוכים האפשריים. אני באופן אישי חוויתי מספר "תקלים" עם רופאים שטעו באבחנה וטוב שסמכתי על האינטואיציה שלי... אז אני מאחל לך שבעתיד לא תזדקקי לרופאים, ואם כן שתטופלי על ידי רופטים טובים! חוץ מזה, כתבת שאולי ההריון עדיין לא הגיע עקב הטראומה מאבדן ההריון לפני שנה וחצי. אני מציע לך למצוא דרך לפרוק את כל התחושות הקשות שחווית ועדיין נמצאות אצלך וצריך להוציא אותן... לפני מספר ימים כתבה בפורום "ורד 4" הודעה בשם "גם אני הייתי בסרט הזה" והיא כתבה כי טיפלה בפרחי באך וזה מאד עזר לה... ממליץ לך לחפש את ההודעה שלה + התגובות... כל אחת מוצאת את דרכה להתמודדות, אולם אין ספק כי אנו חייבים לפנות מקום בליבנו להריון החדש וזאת על ידי סגירת מעגל עם מעגל האבדן. האבדן ילווה אותנו כל חיינו, אולם עלינו למצוא את הדרך לעמעם את התחושות הקשות כיוון שגוף ונפש קשורים כידוע זה בזה... ממני, תמיד איתנו

נועה בת

New member
שירה יקרה

הייתי בסרט הזה מספר פעמים, עברתי מספר הפלות עד הולדת ילדתי לא לכולם זה הולך בקלות , חזקו ואמצו זה נשמע נדוש, ולהגיד שאחרי שיש ילד לא זוכרים, זוהי שטות מוחלטת, לנצח זוכרים כול הפלה והפלה כול שנותר לי הוא להחזיק לך אצבעות והרבה הרבה אורך רוח !!! זה לוקח זמן לפעמים אבל התוצאה שווה כול מאמץ, ילד באמת ממלא את הבית באור שלא ניתן להסביר אותו אם תרצי המלצות של רופאים טובים בכול נושאי הגניקולוגיה אשמח לעזור לך !!

קטיה 007

New member
עידוד קטן למקרה גדול../images/Emo60.gif

שירה אני יכולה רק לספר שאני כל כך מבינה אותך ולאחל לך
הכי חשוב ברגעים כאלו לשמור על תקווה ואיך שאמר לי הרופא שלי "אנחנו עוד נשמח ביחד"
קטיה

תודה על כל העידודים

והחיזוקים ועל הברכות להמשך הדרך. מבטיחה לעדכן בהמשך (בתקווה שיהיה לי מה לספר)
שירה

רותזוהר

New member
לשירה היקרה !

מחזקת את ידיך וידי בעלך,ומקוה מאד בשבילכם שהפעם זה ייקלט.ויהייה בסדר.

למעלה