השנאה היא

smile2life

New member
השנאה היא../images/Emo122.gif

שורשי השנאה מגיעים רחוק עוד לתקופת טרום-טרום אבותינו - אל ילדיהם של חוה ואדם הבל וקין. בספר בראשית מתרחש הרצח הראשון, שנעשה לאו דווקא מתוך שנאה אבל פתח פתח לשנאת אחים והותיר את חוה ואדם החבולים האבלים עם שני שליש מילדיהן המוכרים: קין ושת. השנאה נובעת מתסכול והתסכול נובע מבורות - כן היה גם כאשר נח בנה את התיבה במצוות האל וקיבץ אליה זכר ונקבה מכל מין אשר היה ידוע על פני הארץ; אברהם עזב את בית אביו וכשהקים את אוהלו בכנען אהב שתי נשים - את שרה ואת הגר. הגר הייתה מתוסכלת מזה שלא הצליחה להרות עד גיל 90 והגר ילדה לאברהם בן, ישמעל - אבי העם הערבי - וגרשה אותה ואת בנה; נכדו של אברהם יעקב ("ישראל") התעלה על אחיו וגנב לו את הבכורה בעבור נזיד עדשים - בעקבות כך נוצרה שנאה בין שני האחים למשך עשרות שנים; בנו של יעקב יוסף ("צפנת פענח" בשמו המצרי") היה שנוא על אחד עשר אחיו מכיוון שהיה חכם ופתר חלומות וכן הלאה ההיסטוריה שזורה באנשים מהפולרלור היהודי-עברי אשר היו שנואי בגלל חכמתם ובגלל העובדה שלא זזו מהדרך בה הלכו כי היו משוכנעים בצדקת דרכם והאל היה לצידם. גם העם היהודי הוא כזה ולכן אני פונה אל אחינו שלא חושבים כמותנו - נסו לשכנע אותנו במילות אהבה ולא בקללות ונאצות
הללוכם מלאכים, מני

לירן2002

New member
השנאה היא רגש שלילי מאוד ../images/Emo70.gif

השנאה מרעילה את הלב, מכערת את הנשמה, משבשת את הדעת וההגיון הבריא, מעוותת את המוח. האהבה היא הדרך לאור האינסופי בחיים. השנאה היא הדרך לחושך.

מי שגר בבית זכוכית שלא יזרוק אבנים

מר לירן האידיוט. שנאה היא אכן רגש שלילי, ומה שלילי וילדותי יותר מלהגיע לפורום אחר ולהציף אותו בהודעות שטנה? אתה אידיוט.

לירן2002

New member
אני לא זקוק לאישורך כדי להיות כאן !

ואם אתה לא סובל אותי כאן, אז אל תיכנס יותר לפורום הזה ! מה עוד שאתה חסום אצלי בתיבת ההודעות !

הרי ברור לך שאני אדאג שתחסם בכלל

מתפוז, לא? אז אני מציע לך להנות משעות החסד המעטות שעוד נותרו לך..

לירן2002

New member
אתה יכול לבכות לי ../images/Emo70.gif ../images/Emo7.gif

אתה לא טלית שכולה תכלת
בטח גם אתה מקלל
אני לא שכחתי שקיללת את טליה, שהיא שחקנית וזמרת מכסיקנית הנערצת עליי
אולי תעשה לעצמך טובה ותבדוק קודם כל את פגמיך ולא את פגמי האחרים
ואתה יכול לחלום שאני אעוף ממערכת תפוז

למעלה