התייעצות לגבי בידוד אקוסטי (עבור לא מתופפת)|מ

lilalila

New member
התייעצות לגבי בידוד אקוסטי (עבור לא מתופפת)|מ

שלום מתופפים,
אני פונה אליכם כי יש לכם הכי הרבה ניסיון וצורך בבידוד אקוסטי של דירות מגורים.

אני מטפלת הוליסטית, ויש לי קיר משותף בדירתי (דירה מחולקת) עם השכן, ששומעים דרכו הכל.
זה לא קיר גבס, אבל זה קיר חלול.
אני רוצה לבודד את הקיר היחיד הזה כך שהרעש לא יעבור.

הציעו לי להדביק קרטוני בייצים על כל הקיר, אך קראתי באינטרנט שזה לא באמת מבודד מרעש.
אודה מאד לעצות לגבי בידוד שלא יעלה הרבה כסף,
סה"כ זו דירה שאני שוכרת.......(לא דירה שלי)

המון תודה...

Drumvisio

New member
היי אהלן וברוכה הבאה - תשובה :)

תבורכי על עבודת הקודש שאת עושה קודם כל :)

לגבי קרטוני ביצים, הם לא מבודדים ונראים נורא כחלק מהנוף בחדר..
- הפתרון היחידי שמתגבש אצלי מהמשוואה שאת מציגה הוא לעבור חדר בתור אותה דירה, אם זה אפשרי כמובן
- במידה וזאת לא דירת שותפים, מעבר חדר אולי יעזור, לבקש מהשכן להנמיך בשעות מסויימות, גם יעזור
- אולי לשים מוסיקת שאנטי, כנגד הצלילים שמגיעים מהשכן, כך שיהיה סוג של ביטול רעשים...
- לעבור חדר? (חחח)
לקנות אוזניות (מנייטוריות) עם מיק לעצמך ולמטופל, מנייטוריות, ולבודד את הרעשים מבחוץ.
- להציע לשכן שעה שבועית של טיפול הוליסטי בתמורה לשקט שבועי :)
- להציע לשכן ואשתו שעתיים שבועיות....

תצליחי :)

lilalila

New member
תודה רבה.....אבל...

קודם כל, אתה נחמד.
אני מטפלת במגע, ולא עם מוסיקה או משהו כזה.
הדירה היא דירה מחולקת, ואין לי אפשרות לעבור לחדר אחר (וגם בחדר השני שומעים את הרעש).

השכן פשוט אוהב לארח, והחברים שלו מדברים בצעקות, וככה זה.
דיברתי איתו, וזה לא ישתנה........גם אין לי אפשרות לדרוש זאת ממנו כי זה בסה"כ אנשים שמדברים.
בגלל מבנה הדירה המחולקת והקיר הלא איכותי, שומעים הכל.

לסיכום- נדרש בידוד אקוסטי על קיר אחד שרוחבו כ-5 מטר.

Bonbon1948

New member
תשובה:

קודם כל, נבדיל את שני המושגים המבלבלים כדי שיהיה יותר קל להבין:
אקוסטיקה - ענף בפיזיקה שעוסק בחקר הצליל והתפזרות שלו בחללים שונים. טיפול אקוסטי מאפשר לנו לעשות מניפולציות שונות בתוך חללים (חדרים, אולמות, אולפני הקלטות וכו'), כדי להגיע לאיזון בקבלת התדרים השונים (נמוכים, אמצעים וגבוהים) לתוך האוזן. אין כזה דבר אקוסטיקה גרועה, יש כשזה דבר אקוסטיקה לא מתאימה.
בידוד (איטום) - צורת בנייה אשר בה משתמשים בחומרים שונים כדי למזער כניסה או יציאה של קול מתוך מקום מסויים. העיקרון שלה עובדת על מרחק וספיגה.
כשצליל (גל קול) יוצא ממקור קול לכיוון מסוים, לצליל קורים שני דברים:
1. חלק מהצליל פוגע בקירות או הרהיטים בחדר, האנרגיה שלו דועכת אך הוא ממשיך הלאה.
2. חלק מהצליל שפגע בקירות חוזר אלינו חזרה בזווית נגדית (זווית מראה, כמו בשולחן סנוקר).
כך הוא ממשיך לפגוע בעוד עצמים, חלק דועך וחלק חוזר, עד שלגל הקול כבר אין מספיק אנרגיה להמשיך.
הצלילים שאת שומעת מהשכן אלו צלילים שנספגים בקיר המשותף ועוברים את הקיר, כיוון שלקיר אין מספיק מסה כדי לעצור את גלי הקול.
מה שעושים במקרה כזה - קונים צמר סלעים במידות של אותו הקיר ולוחות גבס באותן מידות. מתקינים את הלוחות כ-5 ס"מ מהקיר וברווח שנוצר ממלאים בצמר סלעים.
זה גורם לצליל מהשכן להגיע לקיר, לדעוך טיפה, לפגוע בצמר סלעים לדעוך שוב, ולגראנד פינאלה - לפגוע גם בגבס וחלק ידעך וחלק יעבור. פה זה כבר תלוי בעוצמה של הצליל...
באותה הזדמנות, כדאי לזכור שכל בריחה של אוויר היא גם בריחה של צליל.
מקווה שעזרתי לך להבין את הנושא ולכוון אותך לפיתרון שהכי טוב עבורך.
ממליץ לחפש באינטרנט על איטום או בידוד ולברר עם אנשי מקצוע מה המחירים לכזה פרוייקט.
בהצלחה.

lilalila

New member
תודה על התשובה.....אך יש בעיה כספית

תודה על התשובה המפורטת.

אברר מה העלות, אבל לפי מה שאני יודעת מדובר באלפי שקלים לבניית קיר כזה, וזה לא סכום שאני מוכנה להשקיע בדירה שאני שוכרת.
מה גם שבעלת הדירה לא תשלם שום חלק מהבידוד.

liberdi

New member
כמו שבונבון כתב:

מה שעושים במקרה כזה - קונים צמר סלעים במידות של אותו הקיר ולוחות גבס באותן מידות. מתקינים את הלוחות כ-5 ס"מ מהקיר וברווח שנוצר ממלאים בצמר סלעים.
חשוב שהבניה תתבצע מהרצפה עד התקרה ועם כמה שפחות רווחים.
מעל הקיר החדש שנוצר אפשר לשים שטיח קיר עבה שיוסיף בידוד לרעש...

למעלה