זה שיר על הסרט "תעביר את זה הלאה"

זה שיר על הסרט "תעביר את זה הלאה"

אין לו שם עדיין.. יד ועוד יד נוגעות עכשיו אני נותנת לך ואתה משחק את המשחק אני מחייכת אלייך ואתה מחייך לעולם. אני עוזרת לך ואתה תעזור לכולם. נותנת לך את כדור האחריות נותנת לך את הכוח. תזיז, את גרגיר החול שמפריע תשנה את מיקומו כי על מישהו...זה בטח ישפיע. אל תלך אחורה אל תחשוב שאתה טועה תסתכל ישר בעיניים תלך על המעקה. אתה לא תיפול אל תפחד, אל תהסס תעצום עיניים, כי אתה יכול! אתה יכול לשנות כל איש או כול טעות. אתה יכול למחוק את כול מה שאתה לא רוצה בתוך משחק שנקרא לו...החיים אתה תחליט איך יהיו האנשים אתה תחליט על הרגשות, על הצעדים כי אתה המנחה של החיים...

קומיס

New member
תגובה

זה שיר מענין, יש בו חופש והוא נעים כזה, אבל השפה די דלה וגם אין פה מה לפענח, זה שיר ישיר ופשוט, לא מאתגר

היי כרגע במיכאל

השיר עצמו מקסים לדעתי. הסוף קצת אכזה אותי אני מודה. לא תמיד ניתן למחוק מה שקורה בחיים- זה העבר שלנו ולא תמיד אנחנו יכולים להחליט ולשלוט ברגשות למרות שאנחנו המנחים תודה

קומיס

New member
בחיים זה בלתי אפשרי

אבל בשיר באמת אפשר למחוק כל דבר ולברוא כל דבר ולהנהיג סדר חדש בעולם (בעולמו של השיר). נדמה לי שבחופש הזה מדובר כאן.

לפי דעתי זה לא נכון- אם ראיתם את

הסרט- ואני יודעת שזה רק סרט- אבל את רוב הדברים בעולמנו- אם לא כולם אנחנו יכולים לשנות-זה בידיים שלנו- אתם יכולים לשנות את מה שאתם רוצים

אהבתי את גרגר החול.

כמה קטן,ככה 'קטלני' כשזה נכנס בעיניים... גם השימוש בביטוי 'הכדור אצלך' בהקשר הזה יפה. אני כתבתי משל בהשראת הסרט הזה.אולי אצרף אותו לשרשור שלך...

'מעגל של חסד'-משל בהשראת

עקרון תעביר את זה הלאה. בחור צעיר,אנא עזור לי לשאת את הדליים"-בקשה קשישה,מעלם חמודות שעבר ליד הבאר."בחפץ לב!"-ענה לה,ועזר לה לקחת את הדליים המלאים מים עד בייתה של אשה שילדה יומיים לפני כן. הקשישה הודתה לו,ונכנסה אל בית היולדת.אחרי שדרשה בשלומה,ובשלום תינוקה,העמידה את הדליים במטבח הקטן."תודה לך,אשה טובה"-אמרה היולדת. בדלי אחד של מים רחצה את הרך הנולד.מתכולת הדלי השני,הכינה משקה חם,ומרק לה ולאבי היילד,שייבוא עוד מעט חזרה משדה התירס,אחרי יום עבודה מפרך. נכנס הבעל,והריח מייד את ניחוח המרק... יישב לסעוד,לא לפני שהודה לאשתו :"מחייה נפשות!".אין כמו מרק לחדש כוחות, ואחרי שנח קצת,נשק לאשתו וייצא לצריפו הדל של העני בקצה הרחוב-לקח עימו סל מלא קלחים של תירס. העני קבלו בדמעות-של שמחה.הוא חשש שייאלץ לשכב לישון על בטן ריקה הערב... עכשיו יאכל לשובע!.הוא לחץ את ידו בחמימות:"לא אשכח לך את הטובה שאתה עושה עימדי בשעה קשה זו שלי"-אמר לו . התקין לו העני סיר מלא במים,ואת הקלחים הניח בתוכו-לבישול. רק מלח חסר לו עתה,כדי להשלים סעודת מלכים ... ייצא הוא אל השוק-אולי עוד ייספיק לקנות לו כפית אחת של מלח. שומם השוק,בשעה זו המוכרים כבר חזרו לביתהם,וכן הקונים.ליד דוכן ריק מבחין הוא בילדה מתייפחת... "מה לך קטנטונת?"-הוא שואל בדאגה. הילדה מספרת שאבדה את דרכה...השוק ריק ואין לה איש לשאול כיצד תחזור לביתה. שאל העני לכתובתה,והוביל אותה עד לשם.אביה עמד בחלון-וכשראה את בתו חוזרת סופסוף,נשם לרווחה. "איש יקר! איך אוכל לגמול לך?"-שאל מייד אחרי שנישק בהתרגשות את בתו. "תעשה עימי חסד אם תתן לי כפית של מלח..."-צחק העני. מייד חזר האב אליו,וביידו שק קטן של מלח:"זה המעט שאוכל לעשות עבורך,כתודה על שעזרת לביתי"-אמר לו. "כמה טוב שהחזירו לי את האוצר שלי"-אמר לביתו בחיבה. היה הוא אותו עלם ממש,שעזר לאשה הקשישה לשאת את דלייה... כך נסגר לו מעגל של חסד.

למעלה