ילדה מפונקת

צללית

New member
ילדה מפונקת

שאלה בשביל חברה. יש לה ילדה בת שלוש וחצי חכמה, מבינה עניין מקבלת שפע אהבה, תשומת לב ולא מחסירים ממנה דבר. הבעיה היא שהיא לא יכולה לראות ילד אחר מקבל מתנה והיא לא, היא דורשת גם מתנה . וכשהם מסרבים היא מגיעה לסיצנה של בכי ועקשנות שלא נפסקים במשך כמה שעות. השאלה היא איך אמורים להגיב במצב כזה באותו רגע של בכי? ואיך צריך להתנהג במשך היום כדי להסביר ולהכניס לילדה את המודעות שהיא לא אמורה לקבל מתנה כאשר ילד אחר מקבל?

לינוש

New member
:)

אנשים יקרים אני לא רוצה להגיד שאני מכלילה את כל ההורים ולא רוצה להגיד גם שהורים שלי לא טובים הם אחלה רק דבר אחד תפסיקו לחקור על כל דבר כאילו מבינים שאיכפת לכם אבל גבולות בבקשה!!! על כל דבר אני צריכה לתת דו``ח פרטיות זה דבר חושב תזכרו בבקשה תודה לכל מי שקרה וניסה להבין :) לינוש

גרא,

New member
ילדה מפונקת...

ילדתה של חברתך מתקשה,לפי שעה, להתאפק ולדחות סיפוקים וקשה לה להתמודד בצורה בוגרת עם תסכולים.התנהגות זו אופינית לילדים רבים בגילה,בפרט אצל אלה המפונקים הרגילים לקבל כל דבר שרוצים ומתקשים לקבל את המילה לא.לכן אני מניח שגם בהזדמנויות אחרות,כשמבוקשה אינו מתמלא,היא מגיבה בבכי.במצב שאת מתארת אין צורך להתערב.תנו לה לבכות כמה שתרצה.רק אל תנסו לפייס אותה או לתת לה את מה שנמנע ממנה.רק אחרי שתרגע ובכיה ייפסק,בעת משחק או קריאה בספר,זה הזמן לפנות אליה ולשוחח על מה שקרה.מדוע (לא לשאול למה) היא בכתה ואז להסביר לה שאותה מתנה לא היתה מיועדת בשבילה. עקרונית תמיד רצוי לנתק את השאלות ובוודאי את ההסבר מהתקף הבכי לעיתוי מאוחר יותר,כשהילדה רגועה.

למעלה