ילדים הם כפויי טובה

mamiker

New member
ילדים הם כפויי טובה

יש לי ילד בגיל העשרה(12) שיודע לקבל תמיד את שהוא צריך הוא מתכופף לפעמים, מתחנף לעיתים מכיר את הוריו בקיצור ילד חכם. ואני שנשבעת בפעם המיליון שהוא לא יקבל הכל. ממשיכה לחטוא בחטא שעליו כבר התחלתי לשלם. נכון שגם אני ברצון שלי להגשים את האמהות לא שאלתי את דעתו אז עכשיו בשלבי התבגרותו הוא נוהג כבוגר: כפוי טובה ותכמן. אני מקווה שהרגשתי תשתנה אבל עד שיגדל לי יגדלו שערות לבנות מאמא שהתחילה את יסוריי גיל ההתבגרות

eliela.

New member
שלום מאמאקר

שלום לך גברת או אישה או חברה המחיר - אם עוד לא שילמת על אי השמת גבולות - תשלמי ביוקר ברגע שהוא באמת יגיד לך בפנים: לא קונים אותי, לא בחפצים ולא במעשים. או ברגע שיתן לך להבין שאת תפקיד מכסה המינוס בבנק לא מלאת החודש תיזכרי אולי על ילד מפונק... שקראת לו פעם כפוי טובה אבל כשתגלי שיש סמים ברחוב... בקיצור שימי גבולות לו ולך כי כשתביני אני מקווה שלא תצטערי גלית

גרא.

New member
ילדים אינם כפויי טובה...

מאמי,ילדים אינם כפויי טובה..אנחנו מגדלים ילדים מתוך בחירה,אוהבים אותם,משתדלים לספק את צרכיהם בכל התחומים,ושואפים להכין אותם בדרך הטובה ביותר שאנחנו יכולים,לקראת החיים.גידול ילדים,אינה עיסקה של קח-תן,ואינה סוג של השקעה בשבילנו לעתיד, כמו חשבון חסכון.מערכת היחסים שבינך לבין בנך,כפי שהתפתחה,היא פועל יוצא לחינוך שקיבל מכם ההורים.מה שמתחיל להשתנות עכשיו, הוא תוצאה צפוייה של תחילת גיל ההתבגרות.הקונפליקטים עימו והתחושה שהוא ילד אחר,שאת לא מכירה...תחמן,כפוי טובה,ועוד, מופיעה אצל מרבית ההורים לילדים בתחילת גיל ההתבגרות.בשלב זה בנך עושה את צעדיו הראשונים בבניית הזהות שלו,הוא חייב לשבור את זהותו הקודמת,בדרך כלל,כ``ילד טוב``,ומנסה להתרחק ממך דרך התנהגותו ``כפויית הטובה,והתכמנית``..נסי לראות בהתנהגותו זו דווקא את הפאן החיובי..נסי להבליג..והיי יותר סובלנית..יש לך עוד כמה שנים של התמודדות לא קלה עם תהליכי ההתבגרות שלו, לבסוף,כדאי לך לקרוא את ספרו של פרופ` אבנר זיו ``ההתבגרות``..

לי28

New member
אמא יקרה..

חזק ואמץ... מאחלת לך המון המון סבלנות כמו שאני מאחלת לעצמי שילדי יהיו בגיל הזה אך אמא למעשה רבות עוד יסופר על הגיל הנורא הזה שגם אנחנו בעצם עברנו אותו בעזרת הורינו אז המון המון תשומת לב.... ופתיחות

למעלה