לידיעת החילונים שהיו זקוקים להוכחה שאין ברכה בעבודה בשבת

dannygin

Well-known member
פעם עבדתי וזכור לי שבשבת שלמו מאתיים אחוז , זה חגיגה

marabo

Well-known member
פעם עבדתי וזכור לי שבשבת שלמו מאתיים אחוז , זה חגיגה
לקב"ה יש אלף דרכים לתת כסף ואלף דרכים לקחת.
כסף.שהגיע מעבודה בשבת הקב"ה כבר ימצא איך לקחת חזרה עם ריבית, טיפול שיניים, טיפול במוסך וכו'.
במקרה שלנו פשיטת הרגל באה אחרי 13 שנה.

Harrington

Well-known member
מנהל
לקב"ה יש אלף דרכים לתת כסף ואלף דרכים לקחת.
שמתי לב שחילונים רבים אף פעם לא מבינים את הקטע הזה. לא לחיוב ולא לשלילה. כל נושא ההצלה למשל, כמו גם ענישה, כיצד הוא יכול להתרגש עלינו וכו'. הם פשוט לא מבינים כלל (כנראה פשוט לא למדו אף פעם) כיצד היהדות בנויה מבחינה זו (ורבות אחרות אבל זה עניין אחר). מתוך כך הם מגיעים לים של מסקנות שכל קשר בינן ליהדות, דמיוני לחלוטין. ולך תתחיל להסביר עכשיו מא'.

Critical Thinking

Well-known member
שמתי לב שחילונים רבים אף פעם לא מבינים את הקטע הזה. לא לחיוב ולא לשלילה. כל נושא ההצלה למשל, כמו גם ענישה, כיצד הוא יכול להתרגש עלינו וכו'. הם פשוט לא מבינים כלל (כנראה פשוט לא למדו אף פעם) כיצד היהדות בנויה מבחינה זו (ורבות אחרות אבל זה עניין אחר). מתוך כך הם מגיעים לים של מסקנות שכל קשר בינן ליהדות, דמיוני לחלוטין. ולך תתחיל להסביר עכשיו מא'.
מדוע לא להודות פשוט כי אינכם יודעים מה ניתן לטעון בקשר אליו?!
כל השתלשלות ענינים - מיוחסת לו, אך "מוסברת" לאחר מעשה בלבד, ובנכלוליות שבדיעבד, רק לאור ידיעת מה שהתרחש.
לעולם אינכם מנפיקים איזושהי תחזית לכתחילה, לפני ארוע.
האינכם תופשים כמה אתם יוצאים אהבלים?
לא עדיף לכם למלא פיכם מים?!

הראו לנו שהוא קיים גם מחוץ לתבן אשר בין שתי אזניכם.
מכל תצפית אפשרית - אין עולה שהוא קים גם מחוץ לתחום מצומצם זה...

נערך לאחרונה ב:
  • Like
Reactions: d70

Harrington

Well-known member
מנהל
מדוע לא להודות פשוט כי אינכם יודעים מה ניתן לטעון בקשר אליו?!
באיזה הקשר? אם וכאשר זה יהיה רלוונטי, לא אהסס להודות בכך.
לעולם אינכם מנפיקים איזושהי תחזית לכתחילה, לפני ארוע.
אוקיי. די לא מסובך הקטע הזה :). אם אני יודע על קיומו של אירוע, אני יכול לנסות לבדוק עליו משהו. כל עוד אני לא יודע על קיומו, אני כמובן לא יכול לעשות זאת. א-ב של התנהלות העולם (הטבעי) וקו הזמן הכרונולוגי בעולם. זה כמו שאני יודע אם ירד הבוקר גשם במקום מגורי, אבל לגבי מחר אני בינתיים יכול רק לנחש.
איך זה קשור איכשהו למה שכתבתי נשגב מבינתי. אבל תכל'ס אין כאן תהיה מיוחדת. רק הגיון צרוף ופשוט.
האינכם תופשים כמה אתם יוצאים אהבלים?
בינתיים מי שבעיני יוצא כאן אהבל הוא אתה. אבל אין לי שום בעיה שתחשוב את אותו דבר עלי :). לדידי בכל אופן, אפס ביסוסים, אפס טענות ענייניות, רק צעקות והשמצות. אם אחפש פעם הגדרה לשאלה 'מיהו אהבל', נדמה לי שכאן טמונה התשובה.
לא עדיף לכם למלא פיכם מים?!
הממ... אישית אני מעדיף קולה, אבל בדרך כלל אני לא ממלא את פי לא עם זה ולא עם זה. רק מעביר את הנוזל דרך הפה הלאה. אמנם לעתים אחרוג ממנהגי ואמלא פי מים. זה בעיקר בזמן צחצוח שיניים או כשאני מנסה להוציא חתיכות אוכל מבין השיניים ואף אחד לא מסתכל. אך מעבר לאירועים אלו, לא, לא מצאתי סיבה מיוחדת להעדיף למלא את פי מים.
הראו לנו שהוא קיים גם מחוץ לתבן אשר בין שתי אזניכם.
אם הייתי חושב לרגע ואפילו לבדל רגע קט שאתה מסוגל לדיון ענייני ורציני בעניין, בשמחה הייתי דן איתך כיצד הגעתי למסקנה שיש אלוקים, מנין נובעת אמונתי (לדידי, ידיעתי) זו, ועל מה אני מתבסס. אלא שכתיבתך (הלא אהבלית חלילה) מלמדת שאין כל היתכנות לכך. אז על מה בדיוק אתה מבקש ממני לכלות את זמני ולבזבז אנרגיה? יקום כאן גולש רציני שהנושא באמת יעניין אותו? אהיה ראשון להתייצב לדיון רציני בנושא.
מכל תצפית אפשרית - אין עולה שהוא קים גם מחוץ לתחום מצומצם זה...
זו דעתך. דעתי (ודעתם של מאות מליונים איתי), שונה.

למעלה