מנסים לגרום לנו להיפטר מהרכבים הפרטיים

EL LIE

Active member
כי זה מזיק לסביבה
כי זה מעמיס על הפקקים

ואז אני מנסה להיות אזרחית טובה, לנסוע לת"א באוטובוס
אלא שאז מסתבר שיש הפגנה (שאם אני מבינה נכון, מפגינים אותם תל-אביבים-"נאורים"-צמחונים-טבעונים שהם הראשונים שצועקים שצריך לשמור על הסביבה..?)
והתחנה שאני צריכה + עשרות תחנות אחרות מבוטלות גם הן
והנהג אומר לי שכל האזור הזה של ת"א סגור לאוטובוסים

אז אני חוזרת הביתה, לוקחת את המפתחות של האוטו ונוסעת לת"א
עומדת בפקקים
הנסיעה + חניה עולה לי פי 5 ממה שזה היה עולה באוטובוס (לשני הכיוונים)

תודה מפגינים יקרים :confused::cautious:

in bal1

Well-known member
כי זה מזיק לסביבה
כי זה מעמיס על הפקקים

ואז אני מנסה להיות אזרחית טובה, לנסוע לת"א באוטובוס
אלא שאז מסתבר שיש הפגנה (שאם אני מבינה נכון, מפגינים אותם תל-אביבים-"נאורים"-צמחונים-טבעונים שהם הראשונים שצועקים שצריך לשמור על הסביבה..?)
והתחנה שאני צריכה + עשרות תחנות אחרות מבוטלות גם הן
והנהג אומר לי שכל האזור הזה של ת"א סגור לאוטובוסים

אז אני חוזרת הביתה, לוקחת את המפתחות של האוטו ונוסעת לת"א
עומדת בפקקים
הנסיעה + חניה עולה לי פי 5 ממה שזה היה עולה באוטובוס (לשני הכיוונים)

תודה מפגינים יקרים :confused::cautious:
ההפגנה הזו יקירתי זה על עתיד המדינה שלך.ולבטח לא היו שם רק טבעונים וצימחונים.ההפגנה הזו היתה ידועה מראש.יכלת אולי להתארגן אחרת עם הזמנים שלך.ההפגנה הזו לא קרתה פתאום, מעעכשיו לעכשיו.

EL LIE

Active member
ההפגנה הזו יקירתי זה על עתיד המדינה שלך.ולבטח לא היו שם רק טבעונים וצימחונים.ההפגנה הזו היתה ידועה מראש.יכלת אולי להתארגן אחרת עם הזמנים שלך.ההפגנה הזו לא קרתה פתאום, מעעכשיו לעכשיו.
אז אני לא ידעתי על ההפגנה הזאת.
אני לא רואה חדשות ולא חייבת לראות חדשות.
גיליתי על קיומה כשעמדתי בתחנת האוטובוס.

והזמנים שלי זו לא הפואנטה. לא כתבתי מילה על הזמן שלקח לי להגיע. אני הספקתי כי אני תמיד יוצאת מהבית הרבה לפני הזמן למקרה של בלת"מים בדיוק כמו זה.

הפואנטה שלי היא שמנסים כל הזמן לדחוף לנו להיפטר מהרכב הפרטי כי זה מזיק לסביבה ומעמיס על הפקקים הגם ככה מטורפים.
מה הייתי עושה אתמול אם לא היה לי רכב פרטי? איך הייתי מגיעה לאן שהייתי צריכה להגיע? ולא, לא הייתה לי אפשרות לבטל.

ובבקשה לא צריך לפנות אליי בכזה טון מתנשא ("יקירתי"). מותר לי להתרעם על זה שקבוצה של אנשים שמה פס על אנשים אחרים בגלל האינטרסים שלהם.
אפשר לדאוג לעתיד המדינה בלי להשבית חצי עיר ולשבש לאנשים את כל התוכניות שלהם.
ככה לא מקבלים סולידריות. ככה מקבלים הרבה אנטי.

in bal1

Well-known member

והזמנים שלי זו לא הפואנטה. לא כתבתי מילה על הזמן שלקח לי להגיע. אני הספקתי כי אני תמיד יוצאת מהבית הרבה לפני הזמן למקרה של בלת"מים בדיוק כמו זה.

הפואנטה שלי היא שמנסים כל הזמן לדחוף לנו להיפטר מהרכב הפרטי כי זה מזיק לסביבה ומעמיס על הפקקים הגם ככה מטורפים.
מה הייתי עושה אתמול אם לא היה לי רכב פרטי? איך הייתי מגיעה לאן שהייתי צריכה להגיע? ולא, לא הייתה לי אפשרות לבטל.

ובבקשה לא צריך לפנות אליי בכזה טון מתנשא ("יקירתי"). מותר לי להתרעם על זה שקבוצה של אנשים שמה פס על אנשים אחרים בגלל האינטרסים שלהם.
אם נפגעת מהיקרתי.מבקשת את סליחתך.אבל תוכלי לראות בכל מיני פורומים שאני כותבת בהם שלפעמים כך אני פותחת את דבריי.אין פה כל כוונה לפגוע או להתנשא.
וההפגנה לא היתה בלת"ם. היתה ידועה מראש.ואגב מסכימה איתך לגמרי לגבי הרכבים.אני לדוגמא צריכה כן להגיע ממקום למקום עם רכב עקב העבודה שלי.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל

על ההפגנה הזו דובר הרבה. לא הייתה כאן הודעה חדשותית אחת "ובזה זה נגמר". כמובן שמעבר לכך, הייתה גם פנייה לציבור שיגיע בהמוניו כדי להפגין... אז אולי בארצות כלשהן, אין מצב שהמוני אנשים יעזו להתנהג כך, אבל פה? לאחר שהוקמה פה ממשלה שאינה פועלת לשביעות רצונם של כמוני אנשים בעם? רק מפליא, שלא הגיעו לאותה הפגנה פי 4 אנשים מהכמות שהגיעה...
ובכל זאת, אני כן מזדהה עם המצב שאת מתארת, כי זה לא כיף להגיע לעיר הגדולה בארץ ולהיתקע בה. אבל אחת לשנה, מתקיים בת"א מרוץ מרתון, ואחת לשנה מתקיים יום הגאווה. ככה ש... נכון שזו עיר המוגדרת העיר ללא הפקה, ובכ"ז? ישנם אירועים שעוצרים את זרימת החיים בעיר וזה גם כולל הפגנות. הפגנות היו גם לפני הימים של נתניהו, ובאחת מהן, נרצח איזה ראש ממשלה אחד.
אז מה אומר לך? האירוע הזה היה במוצ"ש, וככל שזה נאחס, את דווקא כן היית אמורה לדעת על קיומה של אותה הפגנה ומה לעשות? זכות הציבור (אולי) עדיפה על זכות הפרט...
וכן. היו כבר הפגנות גם בימי החול, כאשר נכים חסמו כבישים עם הכיסאות שלהם, אם ניידים ואם ממונעים.
בחרת לחיות בישראל? עד כמה שזה יישמע ציני... זה המחיר ולטעמי הוא אפילו לא ממש גבוה.
לקבל טיל תועה על גג הבית או להיהרג ברחוב בגין וויכוח על מקום חנייה? זה הרבה יותר גרוע, וגם זה קורה פה בארצנו הקטנטונת.
אה,, והיו גם מקרים, שהנשק כוון לאדם X אבל אדם אחר נורה ונהרג בגלל כיוון לקוי, או שאפילו בגלל זיהוי שגוי של האובייקט. אז?
ואם בארה"ב, איזה משוגע נכנס לבי"ס ויורה בתלמידים, או ש... לא יודע. היו כבר רציחות המוניות שם. לכי ותביני למה.

דיברגנט חדש

Well-known member
ובכל זאת, אני כן מזדהה עם המצב שאת מתארת, כי זה לא כיף להגיע לעיר הגדולה בארץ ולהיתקע בה. אבל אחת לשנה, מתקיים בת"א מרוץ מרתון, ואחת לשנה מתקיים יום הגאווה. ככה ש... נכון שזו עיר המוגדרת העיר ללא הפקה, ובכ"ז? ישנם אירועים שעוצרים את זרימת החיים בעיר וזה גם כולל הפגנות.
ותמיד מדובר באותו פלח שוק שמפריע לאחר.

EL LIE

Active member
אז אני לא ידעתי על ההפגנה הזאת. אני גם לא יודעת מתי מתקיים מרתון ת"א או מצעד הגאווה. אני לא קוראת/שומעת חדשות, אין לי חשבונות ברשתות חברתיות, אין לי קבוצות בווטסאפ והחברים והחברות שלי לא מדברים על דברים כאלה. אז אולי הייתי אמורה לדעת (לא יודעת איך ומאיפה), אבל לא ידעתי.
אני יודעת שבווייז מסמנים כבישים חסומים אז אני מסתמכת על זה.
עכשיו אדע להסתכל על סימן הקריאה במוביט שמתריע על תחנות מבוטלות ועיקופים.

אבל הפואנטה שלי הייתה שרוצים שנוותר על הרכבים הפרטיים כי.. פקקים.. כי.. זיהום אוויר.. כי אני לא יודעת מה עוד..
והנה, רציתי להימנע מלנהוג ברכב.
בפעם הבאה אחשוב פעמיים לפני שאחליט להתעסק עם התחבורה הציבורית.

מלאכת מחשבת1

Well-known member

מותר לך להתרעם, לכעוס ולהביע כל מה שאת חפצה. אבל...וזה אבל גדול. צריך שלתלונות שלך יהיה בסיס.
גם אם לא ראית שמתוכננת הפגנה נשאלת השאלה , האם את בעד לאפשר לאנשים להביע מחאה בצורה של הפגנה חוקית.?
קשה לי להאמין, וזו זכותי המלאה לא להאמין שלא היית מודעת לקיום ההפגנה מאחר והיא פורסמה בכל אמצעי המדייה הקיימים .
לדעתי, החלטת להביע את דעתך הפוליטית על ההפגנה והמפגינים תוך שימוש ציני ומתחסד בנושא זיהום אוויר.

יכולת לעשות זאת באופן ישיר ובלי להסתתר מאחורי :
"מנסים לגרום לנו להיפטר מהרכבים הפרטיים, כי זה מזיק לסביבה.כי זה מעמיס על הפקקים"
זוהי תגובה ימנמנית אופיינית.

דיברגנט חדש

Well-known member
מותר לך להתרעם, לכעוס ולהביע כל מה שאת חפצה. אבל...וזה אבל גדול. צריך שלתלונות שלך יהיה בסיס.
גם אם לא ראית שמתוכננת הפגנה נשאלת השאלה , האם את בעד לאפשר לאנשים להביע מחאה בצורה של הפגנה חוקית.?
קשה לי להאמין, וזו זכותי המלאה לא להאמין שלא היית מודעת לקיום ההפגנה מאחר והיא פורסמה בכל אמצעי המדייה הקיימים .
לדעתי, החלטת להביע את דעתך הפוליטית על ההפגנה והמפגינים תוך שימוש ציני ומתחסד בנושא זיהום אוויר.

"מנסים לגרום לנו להיפטר מהרכבים הפרטיים, כי זה מזיק לסביבה.כי זה מעמיס על הפקקים"
תתפלא, אך יש המון אנשים שנמנעים מלשמוע חדשות בכדי לא לקלקל להם את היום.
גם אני הייתי כזה לפני עשור.

EL LIE

Active member

כמו שכתבתי למשה53:
אז אני לא ידעתי על ההפגנה הזאת. אני גם לא יודעת מתי מתקיים מרתון ת"א או מצעד הגאווה. אני לא קוראת/שומעת חדשות, אין לי חשבונות ברשתות חברתיות, אין לי קבוצות בווטסאפ והחברים והחברות שלי לא מדברים על דברים כאלה. אז אולי הייתי אמורה לדעת (לא יודעת איך ומאיפה), אבל לא ידעתי.

אבל אל תאמין/תאמיני. סלח/י לי, אני לא יודעת אם את/ה בן או בת...
לי לא עד כדי כך משעמם בחיים כדי להמציא סיפורים מופרכים על מנת להביע את הדעה שלי.
אין לי אפילו מושג מה את/ה מנסה להגיד בזה: החלטת להביע את דעתך הפוליטית על ההפגנה והמפגינים תוך שימוש ציני ומתחסד בנושא זיהום אוויר.
מהסיבה הפשוטה שאין לי דעה פוליטית.
את/ה יודע/ת במה מסתכמת "הדעה הפוליטית" שלי?
שלא אכפת לי כהוא זה לא מהפוליטיקה, לא מהממשלה, לא מההפגנה, לא מהזיהום אוויר, לא מהתחבורה הציבורית.

מה שאני לא מבינה זה למה מנסים לדחוף לנו להיפטר מהרכבים הפרטיים ובאחד המקרים הנדירים שאני מנסה להיות מתחשבת בסביבה ומה לא, אני מוצאת את עצמי מחכה לחינם בתחנת האוטובוס, רצה חזרה הביתה לקחת את המפתחות לרכב, נכנסת לאוטו, עומדת 50 דק' בפקקים, מחפשת חניה עוד חצי שעה, וכמעט מאחרת.

אבל אל תאמין/תאמיני. מה אכפת לי.

מלאכת מחשבת1

Well-known member
כמו שכתבתי למשה53:

אבל אל תאמין/תאמיני. סלח/י לי, אני לא יודעת אם את/ה בן או בת...
לי לא עד כדי כך משעמם בחיים כדי להמציא סיפורים מופרכים על מנת להביע את הדעה שלי.
אין לי אפילו מושג מה את/ה מנסה להגיד בזה: החלטת להביע את דעתך הפוליטית על ההפגנה והמפגינים תוך שימוש ציני ומתחסד בנושא זיהום אוויר.
מהסיבה הפשוטה שאין לי דעה פוליטית.
את/ה יודע/ת במה מסתכמת "הדעה הפוליטית" שלי?
שלא אכפת לי כהוא זה לא מהפוליטיקה, לא מהממשלה, לא מההפגנה, לא מהזיהום אוויר, לא מהתחבורה הציבורית.

מה שאני לא מבינה זה למה מנסים לדחוף לנו להיפטר מהרכבים הפרטיים ובאחד המקרים הנדירים שאני מנסה להיות מתחשבת בסביבה ומה לא, אני מוצאת את עצמי מחכה לחינם בתחנת האוטובוס, רצה חזרה הביתה לקחת את המפתחות לרכב, נכנסת לאוטו, עומדת 50 דק' בפקקים, מחפשת חניה עוד חצי שעה, וכמעט מאחרת.

אבל אל תאמין/תאמיני. מה אכפת לי.
אני אצא בהנחה שכן איכפת לך.....:) בסדר ?
אני גם אקבל כל מה שכתבת FOR GRANTED. איך אני ? [אני זכר...:)].
ד"א יש יש לך חשבון בתפוז. זוהי רשת חברתית לכל דבר ועיניין.
כל הפוסט שלך לוקה לדעתי בטעות בסיסית אחת - "מנסים לדחוף לנו להיפטר מהרכבים הפרטיים". ממש לא נכון.
הממשלה מעוניינת שתרכשי מכונית ותשתמשי בבנזין כי זה מכניס לממשלה מליארדי שקלים לבזבוזים ......

להתחשב באיכות הסביבה באופן חד פעמע זוהי למעשה סוג של צביעות.
או שאיכות הסביבה חשובה לך, ואת פועלת מתוך הכרה ורצון לשיפורה, את ממחזרת, מפרידה בין פסולת יבשה לרטובה ובנוסף משתדלת ליסוע בתחבורה ציבורית או שזה לא מעניין אותך ואת עושה מה שבראש שלך.

כתבת "שלא אכפת לי כהוא זה לא מהפוליטיקה, לא מהממשלה, לא מההפגנה, לא מהזיהום אוויר, לא מהתחבורה הציבורית." - בואי וספרי בבקשה ממה כן איכפת לך ?

למעלה