מפלגות לאומיות וסגרגציה

סלוניק

New member
מפלגות לאומיות וסגרגציה

שלום לכולם ומזל טוב על הפורום. למרות שלדעתי מדובר בפורום חשוב מאוד להעלאת הנושאים, אני חושש מאוד שהוא יהפוך למאורת טרולים יללניים, ולכן אבקש מראש שכל מי שהגיע לכאן על מנת לצעוק "ערבים החוצה" ולא על מנת לנהל דיון - שלא יתפוס טרמפ על השרשור. תהייה שיש לי ואשמח אם חברי הפורום הערבים ישיבו עליה את דעתם מתייחסת לעניין המפלגות הלאומיות במגזר הערבי, דוגמת בל"ד ורע"ם. אני לא פוסל מפלגות לאומיות באופן כללי, אבל אני כן מתנגד למפלגות אשר דוגלות בלאומיות והתבדלות או הפרדה. אני אמנם לא מכיר לעומק את פעילות המפלגות הלאומיות במגזר (ככל הנראה פועל יוצא של העובדה שאני לא נחשף לתקשורת ערבית) אבל הרושם שאני חש מהן הוא של חיזוק ערביי ישראל אך תוך כדי שמירה קנאית על הזהות הלאומית, גם במחיר הפרדה בינם לבין היהודים. יותר מזה, אני מרגיש שיש בפוליטיקה הערבית מין חשש מפני "השתלטות יהודית" על המאבק לשיויון, ואני מתכוון בכך למעורבות יהודית חזקה יותר בפעילות המשותפת. ולכן הפוליטיקאים הערבים צועדים לכיוון של 'אוטונומיה' ערבית שאמורה להביא להעצמה כלשהי וזאת במחיר שימור ההפרקדה הגזענית הקיימת. בעיני מדובר באחד הכיוונים החמורים שהחברה הערבית יכולה לצעוד אליהם, שכן במקום לשבור את החומות בין יהודים לערבים בדמות יישובים קהילתיים ושכונות מעורבות, מערכת חינוך אחידה וכו', היא רק מקבעת את המצב. בתקווה שהייתי ברור מספיק (אני עייף קצת, בכל זאת), מה דעתכם בעניין? ובעיקר, האם מדובר בנושא שעולה לדיון בשיח הערבי-ישראלי?

לא ערביה

וגם לא מבינה במפלגות יותר מידי. אבל אתה יודע,כל מה שכתבת פה נכון,אבל נכון לגבי כל מפלגה שבהגדרתה היא מפלגה מגדרית. כמו המפלגות החרדיות,גם המפלגות הערביות אם לא ידאגו להפרדה והתבדלות המגדר,אם אכן יחתרו לשוויון אמיתי,אם באמת יגשרו על פערים,לא יהיה בהן עוד טעם,ולאט לאט גם לא יהיה להן קיום,מה שחברי הכנסת לא יכולים להרשות לעצמם. עצוב

f r e e b i r d

New member
כן

נושא זה עולה הרבה לדיון במיוחד בדיונים (או לומר בדיוק ויכוחים) שבין בל"ד לחד"ש... לגבי תע"ל אז הם מפלגה איסלאמית ומטבעם להיות בדלנים. אני בדעה שלך, אני חושבת כי הקשר שלנו לעולם הערבי הוא לא כזה חשוב מבחינה פוליטית כלומר אין מה לקדם מהצד הזה וצריך לעבוד על הקשרים בין היהודים הנאורים במקום לדחות אותם ואני גם חושבת שיש מקום למאבקים חברתיים משותפים בין יהודים לערבים. תוך שמירה על הייחוד התרבותי/היסטורי/פוליטי של הערבים
ויכוח זה תמיד בוער בין חד"ש לבל"ד... חד"ש אומרת כי בל"ד לא ריאליים... ובל"ד מאשימה את חד"ש שהם מות2סרלין כלומר עברו תהליך ישראיליזציה...

סלוניק

New member
אפשר להגיע מכאן לשאלה אחרת -

האם ניתן לצור שויון ושיתופיות גם מבלי להשתחרר מהכבלים של ייחוד תרבותי/היסטורי/פוליטי (ואני מתכוון לשני העמים)?

f r e e b i r d

New member
תלוי ברצון

תסכים איתי שבכל שהעימות חריף יותר אז כל צד מסתגר יותר לייחודיות שלו... ייחוד תרבותי תמיד יהיה וזה לגיטימי, אני חושבת שאם יש אנשים שאכן מאמינים באופן מלא בשיתופיות ורצון לשיוויון יוכלו לרצות שיוויון שישמור על הייחודיות שהרי הייחוד זה אינו המכשול בעוד שאיך שאנשים מתייחסים לייחודיות זה המכשול

מוחמד5

New member
המפלגות הערביות

אתה צודק לגבי היקף חשיפת פעילותם, רק מעט מההתעסקות שלהם נוגעת לאןכלוסיה הפלשתינית בשטחי הרשות. של הפעילות מוקדשת למען החברה הפלשתינית בישראל.מי שאשם כרגיל -התקשורת- . המדינה צריכה להכיר במיעוט הלאומי הפלשתיני אזרח מדינת ישראל,צריכה להכיר בו ולתת לו ולהעניק לו את מה שמגיע לו . הממשלה צריכה להילחם ולמגר את הגזענות הגואה, כשהגזענות גואה היא מובילה להולדת גזענות חדשה. שאיפת המיעוט הפלשתיני אזרח המדינה היא הכרה מלאה בצרכיו היחודיים.

סלוניק

New member
לא בכך עסקו דבריי.

התכוונתי לשאלת ההפרדה בין יהודים וערבים במדינת ישראל. כלומר, האם המפלגות הלאומיות אינן תורמות להמשך ההפרדה בין העמים מתוך איזה רצון ל"העצמה באמצעות התבדלות". לעניין חשיפת הפעילות, היות ומאבקים מתחוללים היום על גבי התקשורת דווקא עצם העובדה שהפוליטיקה הערבית לא מצליחה לדחוף קדימה את נושאי הפנים לתקשורת ובמקרים רבים אף מזיקה מאוד לתדמית של ערביי ישראל, אני בהחלט חושב שזו הוכחה לכשלון שאי אפשר להאשים בו את התקשורת לבדה. יש בכך משום הסרת אחריות מהפוליטיקאים של אותן מפלגות ולגמרי לא בצדק. לשם השוואה, אגב,דווקא ארגונים ועמותות שונות כמו מוסאווא או האגודה לזכויות האזרח מצליחות להגיע לתקשורת אוהדת באותם תחומים בדיוק.

מוחמד5

New member
לא חושב שהן תורמות

להפרדה בין העמים, לפחות העם הפלשתיני הישראלי לא רוצה ולא מעוניין בהפרדה מהסוג שיזיק וירחיק את שתי החברות האחת מהשניה. מחליפים את מה שרקוב, מערכת חינוך רקובה שהייתי שמח שהחינוך הערבי יהפוך לאוטונומי ,למשל. דב חנין חבר במפלגה ערבית יהודית ,פעיל בארגונים הירוקים, האם הוא זוכה לחשיפה מלאה והוגנת !!האם הוא מזיק למפלגתו !האם הוא גורם לתדמית הרעה של המפלגות הערביות !! הנה לך תקשורת צבועה. מתוך נסיון וידע ,התקשורת מספרת מה שבא לה ,עכשיו רק סיימתי לנהל שיחה עם משפחה על פירסום סיפורה באחד העיתונים (משפחה יהודית במקרה), הם כועסים.הם רותחים ,דבריהם סולפו, הסיפור סולף,והעובדות לא נכונות, המסר שרצו להעביר (ביקשו להעביר) לא עבר ולא נכתב .. (אגב אותו הדבר קרה להם עם התקשורת האלקטרונית שערכה עליהם כתבה אתמול ). תקשורת
מוסאווא ! עדאלה !! כנראה שהשימוש בהם נועד על מנת לסרס את המפלגות הערביות מי עומד מאחורי זה !! לא יודע. בכל אופן, בתקשורת הערבית יש חשיפה רחבה לגבי פעילות הח"כים הערבים, שם רואים את העשיה שלהם מול האי עשיה והנזק המתוארים בתקשורת היהיודית.

סלוניק

New member
דב חנין הוא לא חבר במפלגה ערבית.

ואני בהחלט חושב שהפעילות שלו ושל חד"ש היא חיובית ומוצלחת, בעוד שהפעילות של בל"ד רק מזיקה (על אחת כמה וכמה מבחינה תקשורתית). חוץ מזה אני לא בטוח שהבנת את הכוונה שלי - חוסר היכולת לתקוע יתד בתקשורת ולדחוף פרסומים העוסקים במצבם של ערביי ישראל מאשר פרסומים העוסקים ברש"פ היא ביטוי לכשלון של הפוליטיקה הערבית להעלות את מצבם של ערביי ישראל למודעות הציבורית. נ.ב. מדוע אתה תוקף את מוסאווא ועדאללה? אני נוטה לראות בהם ארגונים מכובדים שתורמים תרומה גדולה לערביי ישראל ולמדינה.

מוחמד5

New member
חד"ש מפלגה ערבית יהודית

כך הם מגדירים את עצמם, ומי שעומד בראשם זה מוחמד ברכה. אני מסכים איתך שיש כישלון הסברתי בתוך החברה היהודית,התקשורת היהודית היא לא הדובר של המפלגות הערביות. מצד שני כן אפשר למצוא שפע של מידע בתקשורת הערבית. חס וחלילה,אני לא תוקף את עדאללה או מסואא,להיפך,אני מברך על מעשיהם. מקווה שבקרוב נוכל לארח בפורום את אחד ממנהיגי הארגונים האלה.

למעלה