משהו שמטריד אותי בקיה פיקנטו:

arn1956

Member
המכונית נקנתה בנובמבר 2021 כלומר היא בת שנה וחצי.
עשתה 14000 ק"מ.
היו לי בה תקלות: פעמיים לא הצלחתי להתניע גם עם כבלים. פעם אחת הזמנתי גרר והוא התניע. פעם שניה הצלחתי איכשהו להתניע ע"י כבלים ולחיצה על גז וברקס בבת אחת למשך כמה שניות. בפעם הראשונה נאמר לי במוסך שעלי להתניע את הרכב כמה פעמים בשבוע על ניוטרל ובטורים קצת גבוהים למשך 10 דקות ואז הבעיה לא תופיע. לא תמיד הקפדתי לעשות את זה.
הבעיה השניה היתה יותר חמורה: תוך כדי נסיעה אחד הגלגלים נקרע לגזרים. הגעתי לתחנת דלק והחלפתי אותו בעזרת אדם שנראה לי שמבין בעניני רכב.

האם קרו לכם תקלות דומות ברכב מסוג זה?

חן 1111

Active member
אני מנחש שלא הצלחת להתניע כי המצבר התרוקן. אז אם אתה נוסע מעט מאוד והרכב עומד הרבה, זה יכול להסביר את זה. אם לא, אז צריך שחשמלאי יבדוק למה המצבר מתרוקן מעצמו. לגבי הכבלים, אולי הכבלים שלך לא איכותיים ובגלל זה לא הצלחת להתניע איתם.
לגבי הצמיג, יכול לקרות. או שפגעת במשהו חד והגלגל נקרע, או שהיה חסר אוויר ונסעת עליו ככה, או שהיה עודף אוויר והוא התפוצץ, אי אפשר לדעת. כמובן, יכול גם להיות שהיה פגם בצמיג, אבל קשה לבדוק את זה אחרי שהוא ניזוק.

em28

Well-known member
התקלה הראשונה נשמעת כמו התנעה לא נכונה - אין קשר בין הבקרס למערכת ההנעה.
התקלה השניה היא לא תקלה - כנראה נסעת על פנצ'ר בלי להרגיש, צמיג נקרע כשנוסעים עליו ללא אוויר.
שתי ה"תקלות" הן ג'נריות, לא אופייניות לרכב מסויים, בטח לןא לפיקנטו שעל כל חסרונותיה היא עדיין רכב אמין למדי.

arn1956

Member
מה זה התנעה לא נכונה? בעקרון אני תמיד לוחץ ברגל על דושת הברקס ואז לוחץ ביד על כפתור ההתנעה. איך אפשר לטעות בזה?

למעלה