משמעויות השירים של כפיר

משמעויות השירים של כפיר

ידוע הרי שלכל אחד יש משמעות משלו לשיר לא? אז בואו ספרו מה המשמעות שלכם לשירים של כפיר שאתם אוהבים וגם שירים ישראלים אחרים ובונוס שאלה למוזיקאים פורום: אם מצאתם שחירים יפים באנגלית או ספרדית וממש בא לכם לשיר אותם בעברית זה מותר בכלל? זה עדיין נקרא קאבר? האם תופיעו עם שיר מתורגם בהופעה שלכם? ובונוס נוסף קבלו אתר למשמעויות שירים: http://www.songmeanings.net/
:)

../images/Emo214.gif משמעויות..שירים...

מבחינתי שירים הם קודם כל שירים, יכול להיות שאני אוהב שיר אפילו שהוא בלי משמעות (וכן, לא תמיד כותבים שירים עם משמעויות..) אני מתארת לעצמי שהאמן רואה שיר מנקודת מבט מסוימת והמאזין לוקח את זה למקום אחר לגמרי... בכל אופן, מבחינתי, יש לך כוח - המשמעות טמונה בשם השיר, כמו גם אמונה (שתמיד נשארת), האור יעלה (שגם מבחינתי המשמעות היא אופטימיות ואמונה..) מה נשאר ממני - תמיד משהו נשאר בך, גם אם אתה לבד... ואני אתן את הבמה לאחרות
לגבי השאלה שלך - מבחינה חוקית, אתה חייב לקבל אישור מהאמן עצמו (או אולי אפילו מאקום), ברור שזה עדיין קאבר, ולגבי השאלה השלישית- אין לדעת...

טוב, כי ממש בא לי...../images/Emo14.gif

השיר הראשון ששמעתי של כפיר, שבו הבנתי שנקשרתי אליו
זה מנגינה קטנה . זה היה לפני שנה וקצת, שעוד הייתי במין תקופה משונה כזו, שרציתי מישהו שלא רצה אותי, והכל ניהיה לא ברור ופוגע, אחת התקופות היותר תלושות בחיים שלי. שמרתי בשביל עוד מנגינה קטנה חשבתי שאצלך ישנן מילים חשבתי שאולי את לא רוצה אותה דמעות הן רק דמעות כולם אומרים אני חושבת שהמנגינה הקטנה מסמלת את הדברים שבן אדם בונה, בן אדם יוצר הוא בעצם בנה לו מנגינה, וקיווה שיש שם חצי שימצא למנגינה האבודה שלו מילים, אבל הוא יודע שהיא לא רוצה מחויבות, לא רוצה אותו וכואב לו על זה, הוא בוכה. ישנם דברים שלא נוגעים בהם ילדה אז בואי נתעלס במבטים גדר ועוד גדר ואלף סכינים ואינני מסתגל לכאבים יש כל כך הרבה קשיים בדרך אליה, גדר ועוד גדר וזה לא נהיה יותר קל עם הזמן הוא מבקש ממנה להקל עליו, ולהתעלס במבטים. לזרוק את הכל לים ולהפליג רחוק משם ליבשה של חלומות כל זה לא יכול לקרות הוא מבקש ממנה להקריב הכל למענו, כמו שהוא רוצה לעשות למענה, לזרוק את הכל... הוא יודע שוב, שזה לא אפשרי... שהיא לא אוהבת אותו מספיק. שלך ואת שלי אבל כבולים כל כך הרגש לא נותן להשתחרר תדעי כל פעם שאני מרחיק אותך אחר כך רק רוצה אותך יותר הוא לא מצליח להשתחרר ממנה, לא מצליח להרפות. מבחינתי המשפט הזה, "תדעי כל פעם שאני מרחיק אותך, אחר כך רק רוצה אותך יותר" סימל את התקופה של ההתרחקות, של הניכור, של ה"לוותר כי זה פוגע בי", וזה הכי הכאיב לי. לא התרגלתי לכאבים אף פעם. ריחך המשכר עדיין על גופי והוא לא מתכוון להתפזר אם בקרבך ליבי עדיין עוד פועם חבקי אותי כדי שאשאר עכשיו, בסוף הוא שואל אותה ברצינות, ומציג את עצמו לראווה, בלי לחשוש, בלי לנחש, ואומר לה שאם היא רוצה אותו, שתחבק אותו, שתראה לו שגם היא רוצה.

../images/Emo208.gifצריך עזרה בפירושים של לבד ועצוב../images/Emo208.gif

לבד: בינתיים אני מבין תמשמעות של הפיזמון: לבד, לבד אין כוח לזרוח-להראות שטוב לך להיות סתם אף אחד-אולי פה הכוונה להראות שטוב לך ואז להיות עדיין סתם אף אחד בשביל אנשים שאתה מכיר לבד, לבד לברוח-מכל הדברים השליליים שיש לך לשכוח-את כל הדברים השלילים שיש לך להיות לא מיוחד-אולי להיות פשוט אתה? אשמח לדעת מה דעתכם על המשמעויות האלו ואשמח לדעת מה המשמעויות לבתים בשיר עצוב: תחזיק את החיים שלך עכשיו ביד-קח שליטה על החיים שלך כי אף אחד לא יחזיק יותר ממך-כי אף אחד לא יקח עליהם שליטה יותר ממך? תזכור שזה משחק לא כל כך מסובך שבו צריך לנצח עצמך- תזכור שכל מה שעובר עליך זה משחק לא כל כך מסובך שבו אתה צריך לנצח את מה שעושה לך רע במחשבות ועוד עצוב, עצוב ככה הם כולם קוראים לו-הוא מתחיל לדבר על עצמו שקוראים לו עצוב עצוב, עצוב בסך הכל גם הם צודקים-הוא יודע שזה נכון שהוא עצוב אז בעצם גם הם צודקים עצוב, עצוב ורק אל תחבקו כאילו-הוא לא רוצה שיחבקו אותו כאילו שאכפת להם ממנו ובעצם לא אכפת להם ממנו עצוב תהיו כדי להישאר-הוא רוצה שהם יהיו איתו בקשר כדי שישארו איתו בקשר ולא סתם יהיו איתו בקשר ולא יהיה להם אכפת ממנו אל תפנה גבך-להפונות גב זה חוסר יחס אל מול עתיד ורוד-עתיד ורוד עתיד שהכל בו טוב -הוא אומר שלא להראות חוסר יחס לעתיד שהכל בו טוב כי זה מה שנותן עוד קצת תקווה-כי העתיד הזה שהכל בו טוב נותן עוד קצת תקווה תנשק ותחבק דברים יפים כי הם אף פעם לא נישקו אותך -למה הכוונה בשתי בתים האלו? הטעם מר אך לא נורא ותישאר בבקשה-רע עכשיו אבל לא נורא תישאר בבקשה בעוד כמה דקות עכשיו תתחיל לה עוד זריחה-זריחה מתחילה בבוקר מה שאומר שמתחיל לו עוד יום אשמח לתגובות תודה:)

../images/Emo126.gifאני חושבת שהשירים האלה מדברים בעד עצמם

אני לא רואה בהם משמעות נסתרת כלשהי וצורך לנתח..

אבך מה הכוונה בבית האחרון עם המשפטים

תנשק ותחבק דברים יפים כי הם אף פעם לא נישקו אותך מה הכוונה?

נראה לי שורה נרדפת ל"תחשוב טוב, יהיה טוב" ../images/Emo3.gif

תאמין בטוב, תנשק ותחבק אותו, כי הוא אף פעם לא נחת עליך[אף פעם לא היה לך טוב]

למעלה