נדב-דיעתך

galia.

New member
נדב-דיעתך

הייתי רוצה לדעת מה דעתך לגבי ועדת אור ובכלל לגבי ארועי אוקטובר 2000 בתוך שטחי ישראל.לא ציני,לא מתלהם,פשוט לדעת מה דעתך.

אז ככה

אני חייב להודות שהשאלה שלך קצת לא ברורה לי - "מה דעתך לגבי ועדת אור" באיזה נושא - השאלות שהם שואלים, הבגדים שהם לובשים, האנשים שהם מזמנים, או אולי המינוי שלה בכלל ? אם את יכולה להיות יותר ספציפית בשאלה אני אשמח לענות לגבי ארועי אוקטובר 2000 אני חושב שזה היה שאלה של זמן עד שאירועים כאלו יקרו, ואם המסכנות לא יוסקו אז אני מאוד חושש מאירועים דומים בעתיד. מאז קום המדינה האזרחים הערבים מקבלים יחס שונה מהאזרחים היהודים, ולצערי יחס שונה זה גורר גם אפליה בהשקעות - ואם את רוצה דוגמאות אני אשמח לתת. אולם הדוגמא הבולטת ביותר היא היחס של המשטרה להפגנות - את רחוב בר אילן בירושלים הצליחו החרדים לסגור (עוד לפני ההסכם) בעזרת אלימות קשה מאוד של כולל זריקת אבנים, אבל משום מה היחס אליהם היה קצת שונה מאשר היחס של הערבים המפגינים. לא יודע מי בדיוק התפרע יותר וזה בכלל לא הנקודה - הנקודה היא שצריך להיות יחס שווה לכל מפגין.

.המוסד

New member
ההבדל הוא שההפגנה הערבית הייתה

הפגנה לאומית, קרי הפגנה נגד ישראל, בדומהל הפגנות החמאס השונות

El Duche

New member
אתה טועה

כל הפגנה אלימה (והפגנות של הדוסים היו מאוד אלימות) היא פגיעה במדינת ישראל. כל עבירה על החוק וכל הפרת סדר פוגעת ומזלזלת במנהיגות המדינה וביכולתה של ליצור מסגרת שבה אזרחיה יוכלו לחיות בביטחון. לכן גם בעת פיזור הדוסים היה צריך לנקות יד קשה. בפיזור כל הפגנה יש לנקות מדיניות נוקשה ככל הניתן.

יניב כ.

New member
לא שאני מצדיק את הפגנות החרדים,

אבל מה שערביי ישראל עשו כאן חרג בהרבה ממה שמוגדר כהפגנות.ערביי ישראל קמו עלינו לכלותנו,ביצעו מעשי ואנדליזם מכוערים,שרפו יערות,עקרו רמזורים,חסמו צירים לתנועת יהודים(גזענות מובהקת!)התנפלו על השוטרים מתוך כוונה לעשות בהם לינץ´והכי חמור רצחו אזרח יהודי שחטאו היחיד היה שנסע לתומו בכביש החוף סמוך לג´יסר אזרקא.כל זאת בעידודם ובניצוחם של כנופיית חברי הכנסת הערבים שעושים הכל כדי להצית אש בארץ הזאת.

יניב כ.

New member
ההתפרעויות הרצחניות של ערביי

ישראל היו בפירוש נגד עצם קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ונגד עצם קיום העם היהודי בארצו ובאדמתו.

smile2life

New member
מצוקה היא מצוקה היא מצוקה../images/Emo70.gif

בוא נצא מנקודת הנחה שערביי ישראל תמיד היו אזרחים "סוג ז´". גם יחס המדינה אל הנכים והמוגבלים מאז שנות קיומה היה מחפיר, מזלזל ומפלה ועל מאבק הנכים לא שמעתי דברים כמו "הנכים היו נגד עצם קיומה של מדינת ישראל" למרות שהם עטו על קריית הממשלה. מהומות אוקטובר יצאו מכלל שליטה (והייתי בהרצאה מאלפת על זה של דר´ ניסים קידר) בעיקר בגלל שלערבים אזרחי מדינת ישראל נמאס להיות שק החבטות של היהודים מאז 1948. נכון שצריכה הייתה לקום ועדת חקירה על הרג 13 אזרחים ערבים בידי משטרת ישראל, שפעלה כמו בדו-קרב באו קיי קורל או כאילן הגנה על האלמו לפחות אבל יותר מעשי היה אם הייתה כמו ועדת חקירה פרלמנטרית (!) בכדי לראות ולתקן את העוולות שנעשות במגזר הערבי. יהללוך מלאכים יניב, מני

יניב כ.

New member
מני,ערביי ישראל הם אזרחים סוג ז´?

ממש לא!ויתרה מזאת,הם עוברים על החוק,משתלטים על אדמות מדינה,משתוללים בבניה פרועה בלתי חוקית,ועושים ככל העולה על רוחם.הם לא כ"כ מסכנים.רמת החיים שלהם עולה כל הזמן.כדאי שתראה את הבתים המפוארים שלהם באזור נחל עירון למשל.וילות מדהימות."שק החבטות" הזה חי חיים מאוד טובים במדינה הזאת.זוג צעיר יהודי בקושי יכול להגיע לדירה צנועה.הם חיים כאן טוב מאוד.נקודה..ההשוואה לנכים ממש לא לעניין.הנכים חייהם באמת קשים ומצוקתם נוראה בגלל מוגבלותם הגופנית.מה הקשר לערביי ישראל?ומלבד זאת הנכים לא רצחו אף אחד אלא הפגינו,בניגוד לערביי ישראל שרצחו ועוד איך.הנכים לא קוראים לסילוק העם היהודי מארצו.הנכים לא מהללים ומשבחים את מבקשי נפשנו ואת מעשיהם הנפשעים.מה פירוש יצאו מכלל שליטה?אני מריח כאן מכבסת מילים.התמרמרות עקב בעיות אזרחיות נותנת לגיטימציה לרצח?רצח הוא רצח הוא רצח.ז´אן בכור ז"ל נרצח ע"י ערבים בשל היותו יהודי.ומה עם יהודים שסובלים ממצוקה כלכלית,אבטלה ובעיות דיור? האם מחאה אזרחית מצדיקה רצח?אם אני מרגיש שהמערכת הבנקאית עושקת אותי,האם ארצח את מנהל הבנק?אם אני מרגיש שענקי התקשורת מנצלים את האזרח הקטן,האם ארצח את מנכ"ל בזק?וחוץ מזה הדברים שלך על התנהגות השוטרים לחלוטין איננה נכונה.האם ראית את התמונה של השוטר והשוטרת המפוחדים של מג"ב מסתתרים חסרי אונים מול אספסוף ערבי צמא דם שמטיח בהם אבנים וסלעים ומאיים לבצע בהם שפטים?האם אתה זוכר כיצד קומץ שוטרים עמד לבדו מול המון ערבי צמא דם?יש אנשים שהיו מעדיפים ששוטרים ישראלים ייהרגו.ומדוע בוועדת אור לא מדברים על רצח ז´אן בכור ז"ל הי"ד?ואגב,מי שצריך להיות ממורמר זה הציבור היהודי במדינה,כתוצאה מהשתוללותם של ערביי ישראל וחברי הכנסת שלהם,העוסקים כל העת בהסתה נגד המדינה

smile2life

New member
סליחה ../images/Emo35.gif ../images/Emo70.gif ../images/Emo35.gif

כשאתה צודק אתה צודק אין מה להתווכח אפילו, מעכשיו אתה המנהיג שלי, לא אילן גילאון אלא אתה: יניב נקדימון בתחפושת, תומך נלהב של אבישי רביב לפני כמה שנים. אני לא אתפלא אם בעוד איזה שנתיים-שלוש יידעו כולם שיניב כ. הלו הוא יניב נקדימון הוא "קוניאק" LOL

יניב כ.

New member
במקום לדבר לגופו של עניין,אתה

בחרת להעלות כאן טענות סהרוריות,להאשים אנשים בהתחזות.נראה לי שנשתבשה עליך דעתך.
.במקום להתייחס להודעתי אתה מאשים אותי שאני מתחזה לאחד מחבריך.......

galia.

New member
הרשה לי לחוק עליך

מותר להפגין נגד דברים מסוימים במדינה, מותר להפגין נגד מדיניות. אסור להפגין הזדהות עם אירגוני טרור ובעד חיסול המדינה. עם כמה שאתם שונאים את ההשואה בואו לא נשכח איך עלה היטלר תוך ניצול הדמוקרטיה לשלטון.דמוקרטיה חייבת מספר חוקים דיקטטורים כדי לשמור על עצמה. אחרת אין שום הבדל בין דמוקרטיה לאנרכיה

יניב כ.

New member
להגדיר את מה שערביי ישראל עשו

כאן במהומות אוקטובר כ"הפגנות" ו"מחאה אזרחית" זוהי מכבסת מילים.מותר להפגין על נושאים אזרחיים כאלה ואחרים,מותר להפגין נגד מדיניות ממשלתית,יש חופש ביטוי ואפשר למחות באמצעות העיתונות והתקשורת אבל אף מדינת חוק איננה צריכה לסבול מצב שבו אזרחיה קוראים לחיסולה של המדינה ומצדיקים את הטרור של אירגוני החושך חמאס וחיזבאללה שקוראים לסלק את היהודים מארצם ולהחזירם לגלות.במהומות אוקטובר ערבים ישראלים רצחו את ז´אן בכור ז"ל הי"ד,שנסע במכוניתו בכביש החוף.ז´אן בכור ז"ל נרצח לא בגלל בעיות של חינוך,תשתיות ותעסוקה.הוא נרצח ע"י ערבים בשל היותו יהודי..לכן אלה לא הפגנות,אלה פוגרומים.

ariegur

New member
נדב,

אני לא חושב שבהפגנות חרדים השוטרים היו בסכנת חיים. אבל אין ספק שאנחנו שוגים קשות בכך שאנו מפלים לרעה באופן בולט את אזרחי המדינה הערבים. אריה

galia.

New member
הכוונה היתה

לגבי בכלל קיום הועדה. סה"כ בהפגנות הסטודנטים לפני כמה שנים השוטרים נהגו באלימות רבה יחסית לעוצמת ההפגנות (אני לא משווה בין ארועי אוקטובר להפגנות האלה,אלה רק לסיטואציה של שימוש מופרז בכוח) ולא הוקמה שום ועדה. לדעתי הקמת ועדת אור היתה יוזמה של ברק ע"מ למשוך קולות ערבים כשהיה ברור לו שהוא הולך למטה. יודע מה ראשי התיבות של המילה ועדה? ויקבר עמוק דבר המעשה

CHOFA

New member
בעיתון "השבוע"

בס"ד של הצופה במדור של חנוך דאום הוא כתב ת´דברים הבאים:"וועדת אור ,רק תזכירו לי,לא הוקמה כדי שערביי ישראל יבחרו בברק? נו,אז עכשיו שהם לא בחרו בו,יש טעם להמשיך לחקור??" אני מצטרפת לדעה שכבר הושמעה פה שנכון שצריך להפסיק לקפח ת´ערבים אבל לחקור שוטרים,שהיו בסכנת חיים מול מפגינים שהרסו כל מה שנמצא בדרכם?? אם כבר שוועדת החקירה תבדוק איך זה שהגענו למצב כזה שאזרחים פה יוצאים נגד הקיום של המדינה כמדינה יהודית,אבל למה להתאמץ כשאפשר לדוג´ להשחיר את הדמות של גיא רייף??

למעלה