נזילה מברז אמבטיה לאחר החלפת סוללות

Metheny

New member
הייתה נזילה מברז אמבטיה ישן, והיה צריך לסגור את הברזים עם הרבה כוח כדי שיפסיק לטפטף.
חשבתי שהסיבה היא בלאי של הסוללות, והחלפתי את שתיהן וסגרתי אותן טוב עם מפתח צינורות, אבל עדיין יש טפטוף לאחר סגירה ואפילו קצת יותר, ואפילו סגירה מאוד חזקה לא מפסיקה את הטפטוף.
מה יכולה להיות הסיבות לנזילה?
מצורפות תמונות של הברז ושל אחת הסוללות הישנות.

קבצים מצורפים

• 1708692769682.jpg
    1708692769682.jpg
    2.6 MB · צפיות: 11
  • 1708692712350.jpg
    1708692712350.jpg
    3.4 MB · צפיות: 11

Metheny

New member
סליחה על הפרסום הכפול.
כששלחתי את ההודעה היה כתוב שהייתה שגיאה בפרסום ההודעה, אז הנחתי שזה לא פורסם.

רשר

Well-known member
מנהל
אטם הגומי של הברז לוחץ על תושבת בגוף הסוללה, אם התושבת שחוקה גם גומי חדש לא יעזור,
לכך יש פתרון של חריטת התושבת עם כלי מיוחד או הכי זול - להחליף את הסוללה כי ממילא גם מסוט ההחלפה במצב רע,

Metheny

New member
תודה על התשובה.
לא בטוח שהבנתי. יכול להיות שאני מתבלבל במושגים (סוללה, מסוט ההחלפה)
אני החלפתי את החלק קטן שצירפתי בתמונה (בשני הצדדים).
אתה בעצם מציע להחליף את כל גוף הברז?

Metheny

New member
בהמשך לשאלה הקודמת, אני מנסה להחליף את הברז.
פירקתי את החלק הראשי, אבל המצב כרגע כמו שמצורף בתמונה.
אני לא יכול להוציא את האומים האלה שנשארו בהברגה החוצה, הם מסתובבים במקום. אני לא יודע אם הם אמורים לצאת וההברגה התקלקלה או שהם לא אמורים לצאת.
לברז החדש (בתמונה) יש גם אומים כאלה, וגם נראה שהאומים לא יוצאים ממנו בהברגה, אז נראה שאני לא יכול להשאיר את האומים בקיר.
מה צריך לעשות?

קבצים מצורפים

• 1708787671391.jpg
    1708787671391.jpg
    KB 786.8 · צפיות: 16
  • 1708787990546.jpg
    1708787990546.jpg
    KB 803.9 · צפיות: 16

חן 1111

Active member
בהמשך לשאלה הקודמת, אני מנסה להחליף את הברז.
פירקתי את החלק הראשי, אבל המצב כרגע כמו שמצורף בתמונה.
אני לא יכול להוציא את האומים האלה שנשארו בהברגה החוצה, הם מסתובבים במקום. אני לא יודע אם הם אמורים לצאת וההברגה התקלקלה או שהם לא אמורים לצאת.
לברז החדש (בתמונה) יש גם אומים כאלה, וגם נראה שהאומים לא יוצאים ממנו בהברגה, אז נראה שאני לא יכול להשאיר את האומים בקיר.
מה צריך לעשות?
הם אמורים להסתובב במקום כדי להבריג אותם על הברז מהסוג הישן.
הכי פשוט למצוא ניפלים 1/2 זכר/זכר, ולהתקין אותם בין הברז לחיבורים בקיר.
קצת יותר מקצועי, אני מניח שבתוך הקיר אתה רואה חור מרובע, אז יש כלי בצורת "ר", עם ריבועים מתאימים, שמאפשר לפתוח. תבדוק בחנויות כלי עבודה. קח בחשבון שאתה מסתכן, כי אולי זה יצא יחד עם הניפל המקורי שהיה בקיר, ואולי יהיה קשה להתקין מחדש. נראה בית די ישן.

Metheny

New member
הם אמורים להסתובב במקום כדי להבריג אותם על הברז מהסוג הישן.
הכי פשוט למצוא ניפלים 1/2 זכר/זכר, ולהתקין אותם בין הברז לחיבורים בקיר.
קצת יותר מקצועי, אני מניח שבתוך הקיר אתה רואה חור מרובע, אז יש כלי בצורת "ר", עם ריבועים מתאימים, שמאפשר לפתוח. תבדוק בחנויות כלי עבודה. קח בחשבון שאתה מסתכן, כי אולי זה יצא יחד עם הניפל המקורי שהיה בקיר, ואולי יהיה קשה להתקין מחדש. נראה בית די ישן.
יודע להגיד איך קוראים לכלי הזה בצורת "ר" ?

חולץ הברגות https://www.aliexpress.com/item/100...edd69584e4a8c4c482a9084d10a&afSmartRedirect=y

או כמקובל אצלינו פלח 20 מ"מ באורך כ 5-10 ס"מ עם מפתח שבדי/צינורות יחלוץ ניפל כזה,
אבל לפני חילוץ מדוד מרחק ביו מרכזי היציאות וקנה סוללה כשהצילום הזה איתך ויתכן שתמצא פתרון ללא חילוץ
למה להסתבך? שירכיב את החדש על זה.

Metheny

New member
למה להסתבך? שירכיב את החדש על זה.
העניין שהברז החדש שיש לי כרגע יש לו גם אומים כאלה (מופיע בתמונה בהודעה הקודמת שלי), שלפחות ממה שניסיתי לא הצלחתי להוריד אותם.
אז בעצם או שמורידים אותם מהקיר או שמורידים אותם מהברז החדש.
להבנתי הוא התכוון לקנות ברז שאין לו את האומים האלה (או להצליח להוריד את האומים מהקיר עם חולץ הברגות/פלח)

רשר

Well-known member
מנהל
העניין שהברז החדש שיש לי כרגע יש לו גם אומים כאלה (מופיע בתמונה בהודעה הקודמת שלי), שלפחות ממה שניסיתי לא הצלחתי להוריד אותם.
אז בעצם או שמורידים אותם מהקיר או שמורידים אותם מהברז החדש.
להבנתי הוא התכוון לקנות ברז שאין לו את האומים האלה (או להצליח להוריד את האומים מהקיר עם חולץ הברגות/פלח)
נסה עם 2 ברגים לפי הסרטון

או זה

למעלה