נעים מאוד, שמי תיאולוגיה

נעים מאוד, שמי תיאולוגיה

זה עתה הגעתי והחלב עוד רטוב על שפתיי, אבל אנסה בתפקידי החדש כמנהלת פורום תיאולוגיה לומר כמה מלים על משקל ´גם מסע של אלף מילים מתחיל בצעד אחד´. אז ככה: תיאולוגיה מיוונית: תיאוס - אלים לוגיה - מדע. על פי ההגדרה, תיאולוגיה היא המדע שעוסק באלוהים, קיומו/ה ומאפייניו/ה חוקותיו/ה ושלטונו או בדוקטורינות דתיות שונות. (אני מקווה שאתם מעריכים את הטרחה הנוספת שלי בכתיבת כל ה´הוא´ או ה´היא´ האלה… ובאמת… מנין לנו לדעת אם אלוהים זה ´הוא´ או ´היא´ או משהו שלישי או רביעי או…? ואולי בכלל יש ריבוי אלים? ) פורום זה עוסק בכל היבטיה של האמונה הדתית עצמה (לא רק יהדות או דת ממוסדת אחרת) - החל מהזיקה הדתית הטבעית (דת אישית או דת טבעית), וכלה במתודות התיווך השונות הקרויות דתות, או דתות חדשות (כתות). הנחת העבודה היא שאם הגעת עד הלום, אין צורך לשכנע אותך בקיומו/ה של כוח מכוון בבריאה, ולכן אין טעם לדוש כאן בסוגיית האתיאיזם הנושנה, או לצאת בהכרזות אינפנטיליות בסגנון ´תשכנעו אותי שיש אלוהים´. אם יש לך דעה - אשמח לשמוע אותה מנומקת באורח ענייני, המבוסס על כמה שיותר היגיון ישר וסימוכין. זה המקום לדון בתפיסות בנושא צדק מוסר ואתיקה, אזוטריקה, אוטוריטה דתית, פילוסופיה, חוויה דתית, התנסויות אישיות, אבולוציה, חוקי סיבה ומסובב, הארה, תפקיד האדם עלי אדמות, אחריות אישית, התפתחות אישית, אמונות דתיות, היחסים בין הדתות, שכר ועונש, חיים שלאחר המוות, חיים שלפני המוות, גן עדן וגיהנום, מהו חטא, מצוות דת ומשמעותן, טכסים דתיים, הפלות, עונש מוות, התאבדות, הריגת חסד, ליברליזם, שמרנות, אנושיות, רוחניות, אוקאלט, רישומים אקאשיים, חילופי העידנים, מיתוסים, אגדות, חוויות של כמעט מוות, היקום וברואיו, אהבה, נתינה, משמעות חיי אדם, הצצות אל מעבר לפרגוד , משיחים ושליחים, מצב העולם, אחרית הימים, תחושת שליחות, , …, …, …, …, ואם מעמיקים בכך עוד קצת, רואים ש… בעצם כל נושא שבעולם, מנקודת ראותך שלך. אך אין זה המקום להפיץ בשורות דתיות בסיגנון השיווקי המאוס של: ´אני היחיד שיודע ואם לא תסכימו אתי, תיענשו במיתות שונות ומשונות וחלקכם בעולם הבא יקופח עד מאוד.´ כבוד הדדי, התחשבות ברגשות הזולת, ריבוי דעות, קישורים מעניינים, דיונים התפלמסויות ואפילו וויכוחים יקודמו בברכה, אולם גידופים, איומים ושאר מרעין בישין יישלחו לסל המיחזור, ותשבי יתרץ קושיות ומענות. שלכם, יפעת

מנחמל

New member
מזל טוב

שלום לך גברת תיאולוגיה, אני שמח שנפתח פורום חדש, כי כל במה שפתוחה לדיון היא עוד התקדמות למין האנושי, היא המעבר לשימוש יתר בחלק האלקטרי ופחות לחלק פיסי. שפת הדיבור שלנו מאפשרת לנו להגיע עד לשפה של חיינו האישיים, הפורומים השונים מאפשרים לנו להרחיב את מרחב חיינו על ידי הרחבת שפתנו. ועל כל זה תבורכי בהצלחה, חיבוק ושיר. תודה לך שאת מאפשרת לנו להביע את עצמנו. Light

../images/Emo51.gif

אכן, לייט יקר, אני מקווה שתיפתח כאן במה איכותית לדיון באחד הנושאים הטעונים ביותר בהיסטוריה. נושא שהזיז אומות שלמות, היווה עילה למלחמות (ולא רק בהיסטוריה) וגרם לשינויים מרחיקי לכת בתפיסה שלנו כמין אנושי. אולי, אם נבין יותר, תיפתח מכאן בשורה של נאורות וסובלנות. אולי נקלוט ונפיץ כאן רעיונות חדשים שיסללו לנו את הדרך במסע האישי שלנו חזרה הביתה. ואולי אפילו נהנה בתהליך...
להתראות! יפעת

למעלה