פיטורין ללא שימוע

מיקיי998

New member
שלום.. אני עובדת במקום עבודה כבר שלוש שנים, לפני חצי שנה התחלף הבעלים שהוא גם הבוס הנוכחי שלי (חברה קטנה). היום הוא הזמין אותי אליו למשרד ובצעקות הוא טען שאני איטית בעבודתי ושכדי לי לקחת את הדברים שלי וללכת הביתה, ושמבחינתו אני כבר לא עובדת שלו.
כמובן שלפטר בלי שימוע זה לא הגיוני וגם כנראה שלא חוקי. מה אתה ממליץ לעשות?

עוד עמית גורביץ

Active member
מנהל
לפי שעה, חרף אי הנוחות מהסיטואציה - להמשיך להגיע לעבודה ולעבוד.
אין מדובר בפיטורים, שצריכים להיות בכתב ולאחר שימוע.
ככל שתפסיקי לבוא - הדבר עשוי להחשב כאילו התפטרת.

קלייטון.ש

Well-known member
לא הבנתי מה יש לעובדת להמשיך לבוא למקום העבודה אחרי שהמעסיק אמר לה ללכת הביתה ושהיא כבר לא עובדת שלו.
ייתכן שאמר זאת "בעידנא דריתחא" אבל היוזמה להעמיד דברים על דיוקם ולבטל את דבריו היא שלו.
כל עוד לא ביטל אותם לדעתי העובדת פוטרה (שלא כדין).

עוד עמית גורביץ

Active member
מנהל
ככל שלא תגיע לעבודה ואין לה מסמך כתוב שמעיד על פיטוריה - המעסיק יוכל להתכחש לדבריו, לומר שלא פיטר אותה ואף לתבוע ממנה הודעה מוקדמת.
על כן, ללא ראיה כתובה לעניין פיטוריה, הפיטורים אינם בתוקף ומשכך עליה להמשיך להגיע לעבודה.

קלייטון.ש

Well-known member
בסדר אבל להגיע למשרד שנאמר לה שהיא לא רצויה בו יכול לעבור כבר למישור הפלילי. המעסיק עלול להזמין משטרה ולהגיש נגדה תלונה על הסגת גבול.
ואז הסיפור הוא שונה לגמרי מפיצויים וחודש הודעה מוקדמת.
אולי צריך לייעץ לה איך היא משיגה מהמעסיק הצהרה ברורה על פיטורים (או חזרה ברורה מהם). לפנות אליו בכתב, או אפילו לשלוח מכתב מעו"ד.
הרי בתי הדין הכירו בפיטורים בע"פ. איך בית דין לעבודה קובע שהיו פיטורים בע"פ?

עוד עמית גורביץ

Active member
מנהל
עדיין עצתי היא להגיע למקום העבודה, ככל שיקרא למשטרה על השגת גבול - הדבר יהווה ראיה לעניין הפיטורים, שלא כדין, בהעדר שימוע והודעה מוקדמת ובאופן משפיל קיצונית.
החלופה היא אכן לכתוב מכתב למעסיק ובו דרישה להבהרת דבריו, אולם משאין חובה על מעסיק לענות על מיילים ו/או להשיב בכלל לעורך דין - הוא יכול להתמהמה במתן תשובתו ובינתיים אינני מציע לעובדת לזנוח את עבודתה ולחשוף עצמה לסיכון.

למעלה