פלוגה בקו בביצוע דן תורן

shulhi86

New member
פלוגה בקו בביצוע דן תורן

ניתן לצפות בקליפ כאן כמובן שזה מתוך האתר הממש מיוחד של דן תורן http://www.dantoren.com

ilovelior

New member
נחמד מאוד

אבל לא יודע - קשה קשה קשה לי לשמוע אנשים אחרים מבצעים שירים שמאיר בעצמו ביצע. זה תמיד נשמע כאילו הם שרים בלי להבין מה הם שרים , כי ההטעמות שלהם לא במקום ואפילו יש את המסתכנים שמעיזים לשנות פה ושם מילים... בקיצור זה לא זה בשבילי...

אז ככה.

ברמת העיקרון ישנם מדי פעם ביצועים מאוד נחמדים, למשל הביצוע של אהוד בנאי לסואץ, או הביצוע של ההוא מבוטן מתוק בקרקס ל"לא תתפוס אותי" (ואני ממש ממש לא אוהב את בוטן בד"כ, אבלזה היה נהדר). את הביצוע הספיציפ הזה, של דן תורן לא כ"כ אהבתיף ובכלל אני לא כלכך אוהב את שליחי הבלוז, המלא מנגנים מעניין, והיה די חבל לי שבחרו אותם ללוות את המופע "4 שנים לזכרו", שהיה די מאכזב בכלליותו. לעומת זאת מה אתם חושבים על ביצועים שמאיר עשה לשירים שהוא כתב לאחרים? אני מאוד אוהב את הביצוע ל"שלל שרב" מץוך הוהפעה בבארבי, גם הולך בטל מאותה הופעה מאוד נחמד, ישלכם עודוגמאות?

shulhi86

New member
שאלה

יש למישהו במקרה את הבוטלוג של לא תתפוס אותי? כי זה נשמע ממש מעניין...

נני55

New member
כן הוא מבצע

גם את סוף שבוע בכפר מאוד יפה

ilovelior

New member
אומרים את זה תמיד...

אבל אצל מאיר זה תופס כפליים. אין שיר כזה של מאיר שמישהו אחר יוכל אי פעם לבצע אותו יותר טוב ממנו. כי אם היינו פה כולם אמריקאים שאוהבים להמציא שם לכל פיפס שיוצא אצלם , לא היינו מגדירים את השירים של מאיר ממש שירים , בדיוק כמו שאתה לא יכול לומר על התנ"ך או הקוראן שהם ספרים. היינו מחדדים לשירים שלו שם אחר יותר מדוייק. כמו שתרצה הגדירה את זה : זה רעיונות רעיונות שעטופים בחרוזים כדי שלאנשים יהיה נחמד לשמוע. בדיוק בגלל שזה לא בדיוק שיר אלא רעיון , רק מאיר מטעים והוגה נכון את עצמו. שבת שלום לכולם

נני55

New member
"אומרים "הוא היה" ואצלי

מאיר עדיין בלשון הווה" (אריק אינשטיין)

אבל קח לדוגמא את "לילה שקט"

אהוד בנאי נתן ביצוע שונה ויפה לשיר הזה. גם "צבע אחר" בביצוע דני ליטני לא מבייש. אבל בגדול- אני מסכים איתך. כשמאיר שר, מרגישים שהוא יודע בדיוק איך להגות ולהדגיש כל מילה, רק מאיר יודע לאלף את המילים שלו כמו שצריך.

novemberain

New member
ואת

"אדם צועק את שחסר", שביצעה אלונה דניאל בערב האחרון לזכרו. אמנם ביצוע שונה מקצה אל קצה ממה שהסגנון של מאיר, אבל היא בהחלט נתנה לשיר "צבע אחר". אני אהבתי

למעלה