פתרון מקורי לדרישת השיקוע בחיפה - רכבת עם סוללה

MightyKnight

New member

קו 393 מאילת לבאר שבע היום
אם יש פה מישהו היום

אשמח לדעת כמה זמן תיקח הנסיעה של הקו שיוצא בשעה 20:00 מאילת? לפי הפירוט באתר אגד מגיעים ב23:07. (אני מתכננת לתפוס אוטובוס/רכבת לתל אביב אח"כ)
יש כבר רכבת בשלבי ניסוי מתקדמים - עם טווח נסיעה של 40 ק''מ שמתאים בדיוק לקטע המסילות בחיפה. לדעתי לקנות כזה ציוד נייד יחסוך הרבה כסף יחסית לשיקוע.

https://www.engadget.com/2018/09/17/bombardier-battery-powered-electric-train/

איך רכבת עם סוללה מחליפה שיקוע?

יש כבר רכבת בשלבי ניסוי מתקדמים - עם טווח נסיעה של 40 ק''מ שמתאים בדיוק לקטע המסילות בחיפה. לדעתי לקנות כזה ציוד נייד יחסוך הרבה כסף יחסית לשיקוע.

https://www.engadget.com/2018/09/17/bombardier-battery-powered-electric-train/

MightyKnight

New member
אין צורך לפרוש תשתית חשמל

שזה מה שמפריע כביכול. אפשר שיהיה חשמל מדרום עד חוף הכרמל ומלב המפרץ צפונה והרכבת תסע את הקטע בתוך חיפה על סוללה. אחרי זה תטעין את הסוללה בזמן נסיעה על חשמל.

אם בכל אירופה קווי חישמולת הם חלל מהנוף, גם חיפה יכולה

שזה מה שמפריע כביכול. אפשר שיהיה חשמל מדרום עד חוף הכרמל ומלב המפרץ צפונה והרכבת תסע את הקטע בתוך חיפה על סוללה. אחרי זה תטעין את הסוללה בזמן נסיעה על חשמל.

846

Active member
כל התשתית של החישמול

כל התשתית של החישמול
כבר כיערה וקילקלה את הנוף בדרך לי"ם.
לא צריך להרוס גם את חוף הים של חיפה

luckydude

Active member
לדעתי השפעה זניחה על הנוף.

כל התשתית של החישמול
לדעתי השפעה זניחה על הנוף.
כך או כך כבר היו עמודי מתח גבוה מכוערים בהרבה בתוך עמק הארזים ממש ליד הגשר.

25306yosef

New member
846 צודק בהחלט.

כל התשתית של החישמול
846 צודק בהחלט.
גם אני טוען שכל תשתית החישמול כיערה וקילקלה את הנוף.

וממש לא אכפת לי מה חושבים עלי כל המעריצים של חח"י שכותבים כאן בפורום הזה.

תגובה מיותרת לחלוטין, לא מקצועית ולא בוגרת.

כל התשתית של החישמול
אני לא יודע אם התכוונת ברצינות או שזו עוד אחת מהבדיחות הלא מוצלחות שלך.

מה שבטוח שכל תגובה בסגנון הזה מזינה את מתנגדי החשמול, כולל כאלה בקרב הגופים ה''ירוקים'', דבר שרק מערים עוד ועוד קשיים ועיכובים בהרצת פרוייקט החשמול, שממילא נמצא במעמד של תת"ל (תכנית תשתית לאומית).

כל עיכוב שכזה גורם סבל לאזרחי המדינה, וגם גורר במישרין ועקיפין הוצאות כספיות אדירות שמכבידות על כולנו.

אם היית רציני בדבריך- אתה לא מבין כלום,
וגם אם היית סרקסטי- אתה לא מבין כלום.אתה לא מבין כלום.

25306yosef

New member
אין כל צורך להבין דבר בשביל לומר שקווי חישמול זה דבר מכוער.

מה שבטוח שכל תגובה בסגנון הזה מזינה את מתנגדי החשמול, כולל כאלה בקרב הגופים ה''ירוקים'', דבר שרק מערים עוד ועוד קשיים ועיכובים בהרצת פרוייקט החשמול, שממילא נמצא במעמד של תת"ל (תכנית תשתית לאומית).

כל עיכוב שכזה גורם סבל לאזרחי המדינה, וגם גורר במישרין ועקיפין הוצאות כספיות אדירות שמכבידות על כולנו.

אין כל צורך להבין דבר בשביל לומר שקווי חישמול זה דבר מכוער.
כל אדם שנוסע מזה שנים בכביש לירושלים ומכיר היטב את הנוף, רואה את ההבדל בין המצב כיום עם קווי החישמול והמסגרות, לבין המצב בעבר לפני.

לא צריך להיות איש מקצוע או מבין בתחום בשביל לקבוע שקווי חשמל זה דבר מכוער.

רק המעריצים של חח"י יכולים לומר שקווי חשמל זה דבר יפה ומקסים.

846

Active member
אתה מתיימר להיות עם ראש

אתה מתיימר להיות עם ראש
פתוח ואינטילגנט אבל אתה צר אופקים וקטנוני.
יפה או לא יפה זה עיניין אובייקטיבי ועמודי החשמל של הרכבת שצצו להם לאורך כביש 1 הם מכוערים ומפריעים. לא פחות מעמודי המתח הגבוה של חברת החשמל.
בהרבה מקומות מטמינים קווי חשמל באדמה אם ניתן.
ושוב אתה מתנשא וכותב בטון פוגעני. אני קורא למנהלי הפורום לעשות משהו עד כדי חסימה...! אני מתכוון למאיט חלקיקים כמובן

Bus Nerd

Active member
אי אפשר "להטמין באדמה" תשתית חשמול של רכבת

אתה מתיימר להיות עם ראש
פתוח ואינטילגנט אבל אתה צר אופקים וקטנוני.
יפה או לא יפה זה עיניין אובייקטיבי ועמודי החשמל של הרכבת שצצו להם לאורך כביש 1 הם מכוערים ומפריעים. לא פחות מעמודי המתח הגבוה של חברת החשמל.
בהרבה מקומות מטמינים קווי חשמל באדמה אם ניתן.
ושוב אתה מתנשא וכותב בטון פוגעני. אני קורא למנהלי הפורום לעשות משהו עד כדי חסימה...! אני מתכוון למאיט חלקיקים כמובן
לא מחשמלים רכבות mainline בטכנולוגיית פס שלישי, זה מסוכן מאוד ויכול לגרום למוות של כל מי שמנסה לחצות את המסילה במקום לא מוכרז. זו טכנולוגיה שבכל העולם מחשיבים כמיושנת.

חשמול עילי זו הדרך היחידה שרכבות יהיו חשמליות. אני לא רואה אף אחד שבוכה על זה שהחשמול של הרק"ל בירושלים "הרס את הנוף" - בקושי שמים לב אליו. גם לחשמול של ר"י בקושי שמים לב, אפילו כשנוסעים בכביש אחד. זה לא מכוער יותר מעמוד תאורה.

846

Active member
לדעתי מכוער מאד

לא מחשמלים רכבות mainline בטכנולוגיית פס שלישי, זה מסוכן מאוד ויכול לגרום למוות של כל מי שמנסה לחצות את המסילה במקום לא מוכרז. זו טכנולוגיה שבכל העולם מחשיבים כמיושנת.

חשמול עילי זו הדרך היחידה שרכבות יהיו חשמליות. אני לא רואה אף אחד שבוכה על זה שהחשמול של הרק"ל בירושלים "הרס את הנוף" - בקושי שמים לב אליו. גם לחשמול של ר"י בקושי שמים לב, אפילו כשנוסעים בכביש אחד. זה לא מכוער יותר מעמוד תאורה.
לדעתי מכוער מאד
עמודי החשמל של הרכבת צפופים יותר מקווי מתח גבוה שגם הם לא תורמים לנוף

עמודי חשמל של רכבת הם נמוכי קומה.

לדעתי מכוער מאד
עמודי החשמל של הרכבת צפופים יותר מקווי מתח גבוה שגם הם לא תורמים לנוף
לא מפריעים בשום צורה לסביבה.
קווי מתח עליון הם עצומים, גובהם כמה עשרות מטרים, וזה בהחלט בולט לעין.
והאמן לי שבתור צלם חובב, אני מקלל הרבה את עמודי המתח העליון המחריבים לא מעט צילומי נוף שיכולים להיות מושלמים ללא נוכחותם.

XrayCharlie

New member
העמודים אולי נמוכים יחסית, אבל אם המסילה נמצאת על גבי סוללה

והאמן לי שבתור צלם חובב, אני מקלל הרבה את עמודי המתח העליון המחריבים לא מעט צילומי נוף שיכולים להיות מושלמים ללא נוכחותם.
גבוהה מהכביש, ויש קטע לאורך כביש 1 (מזרחית לענבה) שזה בהחלט המצב, אז זה באמת נראה כמו ג'ונגל לא אסתטי.

easylivin

New member
זה נראה "כמו ג'ונגל" רק בצילומים עם זום חזק, לא במבט מהצד.

גבוהה מהכביש, ויש קטע לאורך כביש 1 (מזרחית לענבה) שזה בהחלט המצב, אז זה באמת נראה כמו ג'ונגל לא אסתטי.
או אם מסתכלים בזווית ממש חדה בין מהכביש לכיוון המסילה. אבל נקודת מבט כזאת אפילו לא אפשרית ברוב מקומות! זאת הגזמה פרועה לחלטין להגיד שזה נראה כפי שתיארת, בכל אופן, זה לא פחות מוגזם מלהגיד שזה לא מפריע לאף אחד.

XrayCharlie

New member
איזה צילומים? איזה זום?

או אם מסתכלים בזווית ממש חדה בין מהכביש לכיוון המסילה. אבל נקודת מבט כזאת אפילו לא אפשרית ברוב מקומות! זאת הגזמה פרועה לחלטין להגיד שזה נראה כפי שתיארת, בכל אופן, זה לא פחות מוגזם מלהגיד שזה לא מפריע לאף אחד.
איזה צילומים? איזה זום?
אני מדבר איתך כאשר מסתכלים על זה כאשר נוסעים בכביש ליד.
נכון, את העמודים והחוטים על גשר שעלבים לא רואים מהכביש, אבל בנקודה שתיארתי זה נראה רע מאוד (כן, הכרחי, אבל נראה רע).

easylivin

New member
לא, אני מדבר איתך כאשר מסתכלים על זה מהכביש ליד.

איזה צילומים? איזה זום?
אני מדבר איתך כאשר מסתכלים על זה כאשר נוסעים בכביש ליד.
נכון, את העמודים והחוטים על גשר שעלבים לא רואים מהכביש, אבל בנקודה שתיארתי זה נראה רע מאוד (כן, הכרחי, אבל נראה רע).
לא, אני מדבר איתך כאשר מסתכלים על זה מהכביש ליד.
כמ שכתבתי, זה נראה "כמו ג'ונגל" רק כשמסתכלים על המסילה בזווית חדה. זה קורה, בין היתר, בנקודות מסויימות שבהן המסילה קרובה מספיק לכביש, ומתסכלים קדימה עם כיוון הנסיעה. וזה קורה גם כשמצלמים את המסילה, כאמור, בזווית חדה עם זום. הזכרתי זאת בכוונה, כי צילומים כאלה הם "הנימוק" האהוב על מתנגדי החשמול (אין דבר כזה "מתנגדי חשמול עילי", יש רק מתנגדי חשמול - כי כפי שנכתב, אין לחשמול העילי הזה שום חלופה סבירה).

כמו כן, תיקון לדבריך - להלן הציטוט המתוקן:
"בנקודה שתיארתי זה נראה בעיניי רע מאוד (כן, הכרחי, אבל נראה רע בעיניי)".

ובעיניי - לא רע בכלל, אלא טוב ואפילו טוב מאוד. מה לעשות: כך בדיוק נראית כל מסילה כבדה בינעירונית מודרנית בעולם.

846

Active member
אתה כניראה לא מבין מספיק

אתה כניראה לא מבין מספיק
בצילום
אם בכלל...... אדון מאיט חלקיקים......

שאלת בדבר צילום אוטובוסים:

אתה כניראה לא מבין מספיק
בצילום
אם בכלל...... אדון מאיט חלקיקים......
אם אני מצלם אוטובוס של 'אגד' ממרחק רב, והאוטובוס הוא מדגם 'מארס' של מרכבים-
איך אוכל לזהות האם זה וולבו B10B, או וולבו B12B, או אולי VDL, ואולי זו סקאניה, או שמא זה הגרוע מכולם והמדובר במרצדס או.סי 500?

מה עמדת דובר אגד בדבר הצבע הירוק של האוטובוסים של האגודה, והאם נזכה לראותו עוד בחיינו מוחלף בצבע יפה יותר, יעיל ובטוח יותר?

846

Active member
אם היית מבין בצילום או באוטובוסים

אם אני מצלם אוטובוס של 'אגד' ממרחק רב, והאוטובוס הוא מדגם 'מארס' של מרכבים-
איך אוכל לזהות האם זה וולבו B10B, או וולבו B12B, או אולי VDL, ואולי זו סקאניה, או שמא זה הגרוע מכולם והמדובר במרצדס או.סי 500?

מה עמדת דובר אגד בדבר הצבע הירוק של האוטובוסים של האגודה, והאם נזכה לראותו עוד בחיינו מוחלף בצבע יפה יותר, יעיל ובטוח יותר?
אם היית מבין בצילום או באוטובוסים
היית יודע לספור חלונות, למצא את מיקום כונסי האוויר בצידי האוטובוס ולהשוות את הגודל.
בעניין הצביעה, אני משאיר את זה למוסמכים ממני.

למעלה