קיבלתי הודעה על ביטול תור לשגרירות בישראל, הבנתי שהיה שינוי כלשהו, מה ההליך?

• פותח הנושא OGEM12
  • פורסם בתאריך
ב

ברון123

Guest
כן. הם עברו להליך קביעת תורים דיגיטלי דרך אתר ייעודי. הם שלחו לך לינק עם מייל ביטול הפגישה. מנסיון אישי שלי פעמיים, אל תסמוך עליהם בכלום. אין להם שם רצון ומוכנות לעזור בכלום. לאחר פעמיים שהיה לי תור והגעתי ושרפתי חצי יום הם סיפרו סיפורים הזויים ולא יצא מהפגישה כלום. נאמר ע"י מישהו שם שיש פקידה אחת ויחידה שמנהלת הכל והיא אנטישמית. התייאשתי ושילמתי לעו"ד שיעשה הכל דרך פורטוגל

ב

ברון123

Guest
לא. מצאתי עו"ד בישראל שהוא מוסמך גם בארץ וגם בפורטוגל (וגם בברזיל) שעובד גם במשרד בפורטוגל והוא שלח את החומר לקולגות שלו. יש כמה עו"ד כאלו בארץ. זה אמנם עוד כמה מאות יורו (תלוי מה את צריכה), אבל... זה כמעט 0 התעסקות/כשלונות/אכזבות ולרוב גם יותר מהר

ב

ברון123

Guest
אני מניח שגם מנהלת הפורום עו"ד פינקו נעזרת בקולגות מפורטוגל, וללא קשר לא יהיה ראוי מצידי להעלות כאן המלצות לעו"ד אחרים. צר לי שאיני יכול לתת לך המלצות ספציפיים.

ה

הנזיר ממונמרט

Guest
איך בדיוק אפשר להוציא תעודת זהות ודרכון ללא נוכחות של האדם עצמו זה לא הבנתי.
הדבר היחיד שאפשרי לקחת עורך דין בישראל ופורטוגל, כדי שיגישו את הבקשה ולא דרך הקונסוליה, זה בהחלט אפשרי. אבל להנפיק תעודת זהות או דרכון חייבים נוכחות אישית.

שלום,

כרגע אפשר להזמין תור לצילום לתעודת זהות ולדרכון פורטוגלי דרך המערכת החדשה שהושקה על ידי הקונסוליה של פורטוגל.
ניתן להירשם למערכת אבל כשמנסים להזמין תור, יוצאת הודעה שאין תורים פנויים.

הם פותחים את המערכת להזמנת תורים בערך לרבע שעה פעם בחודש.....ממש בלתי אפשרי כרגע להזמין תור דרך המערכת שלהם.
לגבי פורטוגל- הגבולות סגורים שם כרגע, והגבולות יפתחו ב-4/4/21 - EASTER שלהם. כל המשק שם יפתח רק ב- 3/5/21.
גם כשנוסעים לשם צריך להזמין תור.
תעודת הזהות והדרכון הם ביומטרים ולוקחים טביעות אצבע ולכן צריך לטוס לפורטוגל ואי אפשר שעו"ד מקומי יעשה עבור לקוח תעודת זהות או דרכון.
כעיקרון אין צורך במלווה וניתן לעשות זאת לבד.
אבל כרגע, בגלל הקורונה, בתקופה שלפני הסגר הנוכחי, היה צריך להזמין שם תור למשרד הפנים ואי אפשר היה פשוט להגיע ולקחת מספר כמו שהיה לפני הקורונה.
אני אעדכן כאן בפורום איך ניתן יהייה להצטלם לתעודת זהות ולדרכון לאחר הסגר הנוכחי.
בהצלחה,
הילה

למעלה