ראיון לסיווג בטחוני...

LoKKo

New member
שאלה לי אלייך

חיילת יקרה...... שאלה קטנה לי אלייך: האם ישנם הבדלים בין מחלקות/צוותים ביחידות קרביות לבין ענפים/מדורים שנמצאים בקיריה/גלילות/צריפין (או כל בסיס אחר שעולה על דעתך). יש הבדלים באווירה, בתנאים ובעוד מיליון דברים. משם נובעים ההבדלים. אני לא אומר שר-ק בחיל המודיעין (שמצטייר כג´ובניק לאללה) יש הומואים. בכל מפקדה גדולה יש. תעני טוב טוב לעצמך, ואם את רוצה לשאול על זה, את מוזמנת. ------------

הלו הלו הלו

אני לא יודעת איפה את משרתת בחיל המודיעין אבח בבסיס שלי יש מוצהרות אמ אמ חיחייחי הכי קטע אנחנו מאותו בסיס בכל אופן בכח בסיס בארץ יש מלא הומואים ולסביות

Deathly-Silence

New member
ראיון לסיווג בטחוני... ../images/Emo46.gif

בשעה טובה ובמצב רוח מרומם עשיתי את דרכי מהצפון הקר לבקום לראיון לסיווג בטחוני שאמור להיות התחנה האחרוני שלי בדרכי לתפקיד שרציתי... נכנסתי לראיון...עברנו על קורות חיי מגיל 0 עד 18... והגענו לחלק האישי שבראיון שבו הוא שואל מה אני אוהבת לעשות בזמני הפנוי, חברים, משפחה וכמובן -חבר-. כאשר עניתי בשלילה שהוא שאל אותי עם יש לי בן זוג, שאלתו הבאה הייתה: "ובדרך כלל, את נוהגת לצאת עם בני או בנות זוג?" אני חושבת שמיותר לציין את הבעת התדהמה שנפלה לי על הפנים, שבתור שקרנית גרועה שאני בטח אמרה "מי גילה לך??" שיקרתי! הדבר האחרון שרציתי שעובדה זו איכשהוא תסכן את הסיכויים שלי לזכות בתפקיד הנכסף.או איכשהוא תגיע למשפחה. ציחקקתי בעליזות ואמרתי בנונשלנטיות: בני זוג. (ובפעם האחרונה שבדקתי, החברה מזה חצי שנה הייתה לגמרי אישה). כמה שאלות לי אליכם... אם הייתי אומרת את האמת... מה אז? מה המתחקרים הנחמדים (לא!) היו מסיקים על אישיותי ה"פגומה"? למה לעזאזל העובדה שיש לי בת זוג במקום בן זוג קשורה להיותי בנ´דם אמין ולרמת הסיווג הבטחוני שלי???

ז י ק ו

New member
אחותי..

עברי את המיונים והתחקירים בהצלחה, התגייסי כסטרייטית מושלמת וגאה לצבא, ובמהלך השירות תלמדי להכיר את האנשים סביבך ובאתאם תבחרי אם לצאת לאומה או שלא. מנסיוני לא ממש כדאי לספר הכל בכל תחקיר ולא משנה איזה תחקיר.. אני פלטתי משהו במיונים הראשוניים של הצבא (וואו זה היה ממזמן) ועד היום זה רודף אותי, אפילו במילואים... צר לי לומר אבל הצבא שלנו צועק על קיבתו (מה הקשר?!?!?) והצבא דלנו הומופוב מאד. אני מניח שאם את לסבית או אם אתה הומו, מידע זה יקטין את סיכוייך לזכות בתפקיד הנכסף... ואם הוא עומד לבחירה בינך לבין סטרייטית רגילה, אני מניח שהיא תזכה בו ולא את...

matanbu

New member
כמה נפלא שאנחנו לא מדינת עולם שלישי

איזה יופי שאנחנו באמת מתקדמים.

praetor

New member
גם אני עשיתי סיווג בטחוני

בתחקיר הראשון שלי הצהרתי על זה (אחרי ששאלו אותי הרבה אם יש לי חברה, לא שאלו ספציפית). זימנו אותי לעוד תחקיר, בו רצו לברר עוד כמה פרטים, בין השאר בנושא ההומוסקסואליות שלי. אחרי זה הזמינו אותי לעוד אחד (!) שבו דיברו כמעט רק על זה. אבל בסוף קיבלתי את הסיווג הגבוה, בהתאם לתפקיד שלי, ללא בעיה.

LoKKo

New member
כמה נחמד לחשוב...

שצה"ל שלנו ליברלי... אז הוא כן - אבל כשזה מגיע למודיעין ולתפקידים רגישים,מה לעשות - צה"ל שלנו אטום... בדרך כלל בחור/בחורה שמצהירים על הנטייה החד-מינית שלהם בפני משק"י בטחון השדה (הח´ברה שמראיינים אתכן בריאיון הבטחוני) מסכנים את הסיכויים שלהם להתקבל לתפקיד. מסיבה כלשהיא צה"ל חושב שהומואים נשברים ביתר קלות מסטרייטים (הכוונה היא מה יקרה אם תפלו בשבי או כאשר יפעילו לחץ נפשי), לדוגמא אני אקח את פורפסור אבן, ח"כ מטעם מרצ שהועף ממערכת הביטחון לאחר שהחליט לצאת מהארון. לדעתי צה"ל עושה טעות חמורה בכך שהוא מעיף אנשים על סמך ההעדפה המינית שלהם, אבל הסטיגמה שיש להומואים בצבא , למרות מה שאמרו לכם, ולמרות ההצהרות היפות של בכירי צה"ל - הומואים עדיין נחשבים למוקצים מחמת מיאוס. יש להם ביסוס דיי חזק לעניין הזה, רוב ההומואים שמתגייסים היום פונים לקב"ן , מצהירים על המיניות שלהם ואומרים שהם לא ישתלבו מאי אלו סיבות (חלקן מוצדקות וחלקן מצוצות מהאצבע) במערכת הצבאית, ככה שאי אפשר ממש להאשים אותם... --------------------------------------------------------------------

נקודה למחשבה

קודם כל כשאתה מדבר על קב"ן אז בהחלט יתכן שאתה מדבר על מקרה נקודתי ולא על המצב הכללי בצה"ל. בכל אופן, הנקודה שאותה רציתי להעלות היא זו - כאשר אדם מצהיר שהוא הומוסקסואל בתחקיר וכמו כן שהוא נמצא בארון (בצורה זו או אחרת), ניתן לראות זאת כנקודה לסחטנות. זאת אומרת שאם אותו אדם חרד מאוד מכך שיגלו שהוא הומוסקסואל, במקרה שזה יוודע לגורם חיצוני, הוא יכול להשתמש בזה נגדו למטרות שונות שעלולות לסכן את הסודיות שהתפקיד דורש מאותו אדם. כמו כן יכול להיות שאני נאיבי והצבא מאוד הומופובי, אבל מה שאמרתי למעלה זה עניין שהצבא לא יכול להרשות לעצמו להתעלם ממנו. ייתכן מאוד שזאת הסיבה לתחקירים השני והשלישי שהוזכרו קודם.

praetor

New member
בדיוק כמו שאמרו פה עכשיו -

הם בעיקר רצו לדעת את ההורים שלי יודעים (הם לא ידעו אז), ומאוד רצו לדעת מה לדעתי יקרה אם הם יגלו (שום דבר... ובאמת אמרתי להם לפני זמן מה והכל היה טוב). זה נכון וזה צודק שהם חוקרים את זה, כי באמת אפשר לסחוט כמה מישהו בשביל מידע (אם ההורים שלו ממש הומופובים נגיד, ויזרקו אותו מהבית אם יגלו). אם לאיים עליו ולקבל הרבה מידע מסווג. השאלה אם פוסלים מסיבות אחרות, שאינן רלוונטית. זאת איני יכול לומר.

LoKKo

New member
סיבות, ירקות ונטיות מיניות. . .

ישנן עוד המון סיבות למה אנשים לא עוברים תחקירים בטחוניים, ולא רק בגלל הנטייה המינית שלהם. סתירות בפרטים האישיים, אנשי קשר לא אמינים או בעלי עבר פלילי ועוד ימבה סיבות שאין לי ממש כל לכתוב אותן
(אני עצלן - SUE ME)
את עניין הסחיטה (כמו שאמרתי) צה"ל שואב את הידע שלו מהפרטים האישיים של כל חייל, וכאשר חייל מצהיר שהוא הומו, ובהסתמך על הידע הרפואי שהצטבר אצל הקב"נים וקציני המיון, ניתן לראות שחיילים הומואים נתונים למשברים נפשיים, תסבוכות, דכאונות ואי אלו ירקות שהחיילים מאכילים את הקב"ן ביום הגיוס שלהם כדי לצאת מיחידות קרביות. --------------------

מור~!

New member
בדיוק היום דיברנו על זה בשיעור

ולא הבנתי מה לעזאזל הקשר בין העדפה מינית ליכולת תפקוד ביחידה מסווגת אז המורה הסביר שהיה נהוג פעם לחשוב שקל מאוד לחסוט גייז כלומר, אם יש גבר הומו בחבורה של גברים, יהיה קל מאוד לסחוט אותו - הטבות מיניות בלה בלה אבל יש גם בנות בצה"ל - מה, אותן גברים לא יכולים לפתות מינית? הגיעו למסקנה שזה דבילי לחלוטין וירדו מהקטע עד כמה שאני הבנתי, לא אמורים להיות הבדלים אבל אני מניחה שאם שאלו אז כנראה שיש לזה איזה משקל פכל אופן, זה לא עניינם את מי את מזיינת (או מי מזיינת אותך) את יכולה להגיד להם שאת סטרייטית לגמרי, זה לא שהם אמורים לצאת איתך או משו בהצלחה!

למעלה