שאלה בנושא קייטסרפינג

iaron012

New member
שאלה בנושא קייטסרפינג

שלום אני מזה זמן רב מאוד מתעניין בספורט הזה של גלישת קייטסרפינג , ומאוד חשוב לי לדעת מהי רמת הסיכון של ספורט מסוג זה ? כמובן שהכל בהתאם לזהירות הנדרשת , אבל מעבר לכך לעובדה שזה ספורט אקסטרים האם זה ספורט מסוכן ואילו סיכונים אני לוקח על עצמי במידה ויש? בעבר ניסיתי גלישת גלים אבל לאור מקרים די מצערים של חברים שלי די נרתעתי , ואני רוצה כמובן עם הדרכה לנסות למצוא לי תחביב שכזה שקצת יותר מאתגר (לציין שאני פוקד די הרבה את פארק דרום ) וגולש למעלה משנתיים בסקי כבליים. האם יש קשר בין 2 סוגי הגלישות? הן מבחינת סיכון והן מבחינת קורדינציה? תודה, ירון.

קסאם פה

New member
שלום ירון

אני לא יכול לענות תשובה מלאה לגבי הסיכונים,אך ראה הודעת הזמנה לערב בטיחות מתחתי של kiteaway לערב בטיחות שבו הם מפרטים את הסיכונים. אני יכול לומר לך שדי הרגשתי את הכוח של הקייט וצלילה למים, אולם הפאן שווה הכל כמו בכל סיכוני החיים האחרים. איך היה הגלישה שלכם אתמול,אצלנו מצויין ובפעם הראשונה אף גלשתי,בתמונות זה לא אני מאחר וגם אני אוהב לצלם אז יצאו כמה תמונות נחמדות מהחוף.

hagitoz

New member
היי ירון- תשובה לגבי בטיחות וזהירות בקייט

אני שמחה לדעת שאתה מתעניין בגלישת קייטסרפינג וזה נהדר, מה שעוד יותר נהדר זה שאתה מודע לסיכון שיש בספורט ויש סיכון. תראה, אפשר להגיד שיש הרבה דברים שמסוכנים בחיים אבל עיקר התאונות שקורות בכלל בחיים הן נובעות מאי מודעות, טיפשות, אגו, חוסר למידה וידיעה. לא כמו גלישת רוח או גלישת גלים שאפשר להסתדר פחות או יותר לבד בתור התחלה למרות שתמיד רצוי ללמוד כדי להצליח בצורה הכי טובה, בקייטסרפינג הספורט הוא שליטה במצנח, אפשר לדמות זאת לנסיעה על רכב שצריך ללמוד את ההיגוי הנכון ומי שלא יודע יכול בקלות לגרום לתאונת דרכים, בקייטסרפינג זה מאוד דומה ואפילו יותר מסוכן כי המצנח מחובר לגוף ונושא את משקלו ובמידה והאדם אינו יודע כיצד לשלוט במצנח אז לצערי זה מאוד פשוט, המצנח שולט בו, הכוונה שיש הרבה כוח ועוצמה שיכולה לתלוש את האדם כ"שקית ניילון" והשאר כבר לא נעים. אני לא רוצה להפחיד כי זה יכול לקרות במידה ולא נוהגים כראוי, אפשר לחסוך את כל הטעויות ואת כל התאונות במידה ולומדים קייטסרף בצורה מסודרת והכוונה בבית ספר מסודר שמלמד את השליטה וההיגוי הנכון במצנח, טכניקת ההנפה והנחתה של המצנח ועוד. בקייטסרף החלק של לימוד הגלשן הוא יחסית שולי, זה לא החלק החשוב, החלק החשוב הוא לימוד השליטה במצנח! ברגע שלמדת בצורה נכונה אין סיבה שתיפגע. לגבי הקשר בין סקי בכבלים לקייט, קייטסרף הוא קואורדינציה בין הגלשן למצנח והמשיכה של המצנח שונה מהכבל של הסקי, התאונות שקורות בסקי קורות בדרך כלל במקום מסויים עקב תרגיל ונחיתה לא נכונה, בקייטסרף הפגיעה יכולה להיות הרבה יותר חמורה כי אתה יכול להיגרר לכל מקום (לאורך, לרוחב ולגובה). אני ממש לא רוצה להפחיד אבל חשוב לציין שצריך ללמוד הכל בדרך בטוחה והכל יהיה בסדר ותעשה כיף חיים!! אשמח לעזור בכל ייעוץ והכוונה, ואל תפחד, לך על זה,אנחנו איתך לאורך כל הדרך, לסיכום: ממליצה לך ללכת לערב הבטיחות אצל עמית ענבר, בנוסף אני גם מארגנת באזור אשדוד בחודש הבא ערב בטיחות כך שיש לך תמיד איפה להעזר. תודה! חגית עוז

kiteaway

New member
בטיחות בקייט

לצערי אנשים די מקלים ראש בכול הקשור לבטיחות בתחום הקייט לשוב לציין שמדובר בהמון אנרגיה שמחוברת אליך הכול יכול להיות זורם ומהנה ובשניה 1 זה גם יכול להשתנות לחוויה ממש לא מהנה בתור מרכז ההדרכה הגדול באזור מרכז הארץ אנחנו לוקחים את נושא הבהרת נושא הבטיחות בצורה רצינית ו1 לשבועים עורכים ערב תאוריה שרובו בתחום הבטיחות אתה מוזמן להגיע הערב ובכלל לבוא ולהתרשם 098666991

למעלה