שאלה חשובה

שי אמיר

New member
שאלה חשובה

היי, אני עושה ספינינג כבר כמעט שנה וחצי ומאוד נהנית אך לאחרונה שמעתי דבר מה על הספינינג ממס' אנשים ואשמח אם תכתבו מה אתם חושבים. האם הדבר נכון או שהינו מיתוס. לא מעט אמרו לי כי הספינינג שאני עושה (4-5 פעמים בשבוע) עלול לתת לרגלי מראה קצת נפוח וגדול. אני בחורה רזה ואף אחד לא יעיד אחרת אך האם רגלי אכן שריריות יותר אילולא הייתי עושה הרבה ספינינג והייתי למשל בוחרת בפעילות ארובית שונה? כזו שלא עובדת בצורה אינטנסיבית על הרגליים? לפעמים נדמה לי כי רגלי באמת מעט נפוחות, "גדולות" למרות שאינני שמנה בכלל., האם יש אמת בדבר? מה גם ששמתי לב שהרבה מדריכות ספינינג הינן בעלות רגלים לא רזות ודקיקות בכלל- גם המדריכות הרזות שנחשבות לכאלו שנראות ממש טוב בעלות רגליים גדולות. אשמח לתגובתכם.

קשה לי לומר שעשיתי מחקר מעמיק בנושא

אבל אני בהחלט חושב שזה מיתוס. גם לא שמתי לב למשהו יוצא דופן אצל רוכבות שעושות 4-5 שיעורים בשבוע. העבודה היא עבודה סיבולת מול התנגדות נמוכה ביחס לעבודה מול משקולות בחד"כ. מדובר על 3000-5000 חזרות לרגל. מה גם שבמיוחד אצל נשים אין שינוי משמעותי במסת שריר גם בעבודה בחד"כ (אלא אם הן לוקחות טסטסטוטרון ושאר ירקות או שהן בודיבילדריות :) ). בהחלט יתכן שתהיה תחושת "נפיחות" מסוימת בשרירים לאחר מאמץ. אותן מדריכות שדברת עליהן כנראה היו ככה גנטית מאז ומעולם. מקווה שעזרתי, אסף

שי אמיר

New member
תודה, בהחלט...

בהחלט הרגעת אותי לאור העובדה שדבריך נשמעים הגיונים.

k r a u s

New member
לא שייך בכלל למיתוס

מן הסתם שעובדים על שריר מסוים הוא מתחזק, ובמקרים מסוימים (תלוי בעוצמת האימון) השריר מתנפח. אז לא מדובר במיתוס,אלא בעובדה קימת. לגבי ספינינג-אכן מדובר באימון שעובד על שרירי הרגליים. בכל המקרים השריר מתחזק ( תלוי בכמות האימונים) ובמקרה שלך זה ברור שהוא מתחזק. יש מקרים בגלל שמסת השריר מתעצמת זה מוביל לרגל נפוחה יותר. אצל נשים זה מורגש פחות מאצל גברים,אבל זה קיים גם אצל נשים. לא קשור למשקל הגוף שלך אם את רזה או שמנה,זו פשוט מציאות שאי אפשר להתחמק ממנה. את לא חיבת להוריד את כמות האימונים. במקרה וענין זה מפריע לך-אני מציע לך להוריד את כמות העומסים שהמדריך מבקש,וככה פחות לאמץ את שריר הרגל. מקווה שעזרתי צחי קראוס (פייסבוק) מדריך ספינינג

שי אמיר

New member
אבל...

אם הוריד את העומס אז אשרוף פחות קלוריות כי אתאמץ פחות- אז מה עשיתי? למה לעשות ספינינג? בהנחה ואחת ממטרות האימון היא לשרוף קלוריות.

k r a u s

New member
היי שי אמיר

לשרוף קלוריות בספינינג אפשרי לא רק בזכות עבודה על עומסים....יש הרבה סגנונות רכיבה ומאמצים שאפשר לשלב בספינינג ,שלא תמיד קשור לעומסים. אם את דואגת יותר מידי לגבי העומסים........אז תורידי מעט מהעומסים ולא בכל שעור.

למעלה