שאלות

bubu3

New member
ררישת תשלום מעו"ד

קיבלתי היום דרישת תשלום ממשרד עורכי דין. דרישת תשלום היא על זוג משקפי ראיה שהזמנתי דרך מכבי ממבט ראשון._ ההזמנה הייתה כמעט לפני שנה, הזמנתי, שילמתי במזומן, ואחרי כמה ימים קראו לי לבוא לקחת את המשקפיים. כנראה כשבאתי לאסוף אותם השארתי אצלם את הקבלה, ובכל מקרה...מי שומר קבלות של משפקיים?! האם הם היו מוסרים לי את המשקפיים ללא תשלום מצידי? אשמח לתשובות מה אני יכולה לעשות! בברכה ובתודה מראש!

ivgy1980

New member
הקבלה שלך

היא מקור, ובפנקס המקורי בחנות יש העתקים. גש למקום ובקש לאתר את ההעתק הרלוונטי עפ"י התאריכים.

ppppp14

New member
שאלה בקשר לביטול מסמך

שלום לכולם! דוגמא כזאת: נגיד ואני עובד בעירייה,או איזו חברה גדולה,ואני כותב מכתב לאחד הלקוחות. בראש המכתב יש את סמל החברה. ואז מתחיל המלל הנושא וכל הרעיון של המכתב.שמבקש מהנמען לבצע ככה וככה. השאלה שלי היא : האם אפשר בסוף מסמך כזה,להוסיף משפט כלשהו,שמבטל את כל המכתב ומה שכתוב בו,כאילו כל המילים שלפני המשפט הזה יהיו כמו קישוט. ובעצם מאותה עת שהוספתי את המשפט הזה כל המכתב שווה לסתם חתיכת נייר בלי תוכן. האם מישהו יכול לתת לי ניסוח למשפט כזה? המון המון תודה!

moon17

New member
עזרה בבקשה

אנני יודעת מאיפה להתחיל. מזה חצי שנה אני גרושה עם שני ילדים. בזמן נישואיי בעלי לשעבר פתח הרבה עסקים על שמי (בבקשה על תגעו בנקודה הכואבת למה עשיתי זאת) מאחר והוא נכשל בהם כיום אני על כונס נכסים. דבר המתבטא בחוסר חשבון בנק וכדומה. אנחנוי עם שני ילדים, אין לי דירה. אני עובדת משרה מלאה (4500 ש"ח) הגרוש לא משלם מזונות. לא שכ"ד ולא עוזר בשום אופן בטענה שאין לו. ידוע לי שהגרוש לי גר בדירת יוקרה ברמת אביב עם חברתו והוא פתח לה על שמה (כמובן) ברחוב יוקרתי בתל אביב חנות לבוטיק בגדים. אבל שוב כמובן שום דבר לא על שמו. (עוד נשים נופלות בפח) כרגע אני חיה עם עזרתם האדיבה של הוריי, אך גם להם אין מה לעשות? בבקשה בבקשה תעזרו לי תכוונו אותי.

פנלופה

New member
ביטול התקשרות עם עו"ד

איני מרוצה מטיפול העו"ד בתיק והודעתי לו על כך במכתב רשום. האם אצטרך לפצות אותו בסכום כלשהו בגין טיפולו הכושל בתיק ? ברצוני לציין כי מדובר בזכויות נפגעי הנאצים ועד כה לא קבלתי אגורה שחוקה. בתודה

ivgy1980

New member
ביטול ...

הכל בכפוף להסכמות הכתובות והלא כתובות ביניכם. כל תיעוד ההתקשרות, בין ממוחשב ובין מתומלל, יוכל לעזור לך. היות וכל מקרה לגופו, מוצע לא להסיק מסקנות חפוזות.

האם מעצר בית נועד להכביד ולהקשות?

האם מעצר בית נועד להכביד ולהקשות על המבקש ובני משפחתו (המפקחים)? לאחר שנאמר לי כך חיפשתי האם זה נאמר בעבר ואם זה נכון וחוקי ולא מצאתי דבר שכזה יש למישהו תשובה האם זה נכון? האם מותר לתובע להגיד כך?

soapremedy

New member
תקיפה ואיומים במשפחה

לפני מספר ימים בעקבות סכסוך על שטח הגינה בביתי ( מילולי בלבד ) שהיה בן דודי לאימי( בעלת השטח ), דודי הגיע באישון לילה לביתי ( אותו אני שוכר מאימי ) וחבט דקות ארוכות על הדלת בליווי צעקות. ניסיתי להתעלם ולהרגיע את בת זוגתי שהוא סתם אדיוט ותכף ילד- פחדתי מההשלכות של משטרה ובאמת שלא הייתי בטוח כיצד לפעול כי בכל זאת הוא משפחה... לאחר מכן, הוא הקיף את ביתי, הגיע לחלון חדר השינה שלי וצעק עלי לעמוד מולו ולהגיב. משסירבתי וביקשתי שיסתלק הוא החל לצעוק חזק יותר ולעקם את התריסים. בשלב זה ניגשתי ממנו וביקשתי בתקיפות שיחדול מהמעשה וכי הוא בחדר מיטות של אדם פרטי. הוא המשיך בצעקות, החל לחבוט על החלון, שבר כמה תריסים , קלל ואיים על חיי. לאחר מכן המשיך למרפסת שם הוא תלש לי שני עצים. בהמשך המשיך להתסובב סביב ביתי. לאחר כשעה אני חושב שהוא נעלם. חששתי ממשטרה או מכל עימות אחר בגלל שאדם נראה מטורף ולא ידעתי מה ההשלכות על המשפחה תהינה. כעת אני מרגיש מפוחד ובסיכון- אני לא מעוניין להיות קורבן והסיבה שאני פונה לפורום היא על מנת להבין מהר ככל שניתן מהם זכויותי ומה אפשר או כדאי לעשות בסיטואציה זו. הבנתי שיש אופציה למכתב התראה והדבר נשמע לי חסר שיניים אך אולי אופציה להרתיעו קמעה ולהביא מצב של סולחה ושלום בית. כמו כן, מפצירים בי להגיש תלונה, אך אני חושש מההשלכות של העניין על המשפחה ( סבא וסבתא לא בקו הבריאות), אי לכך אני תוהה אם במידה שאני מגיש תלונה ואח"כ יעלו לרגל כל החברים שלו והמשפחה שלו ויבקשו סולחה או משהו בסגנון האם יש לי אפשרות למשוך את התלונה? אני אמנם מפחד ממעשיו וחושש לשלומי במצב הקיים אך אני מעדיף סולחה ושלום בית וסבא וסבתא בריאים מאשר דוד במאסר. תודה רבה, גיא

ivgy1980

New member
דודך מעולם

לא קיבל סתירה בכיוון של הלחי ?? המתואר אינו נשמע טוב. גם המשפחה צריכה לדעת את הגבול !

Shanty3

New member
שאלה

שלום, האם אני יכול לגשת לבית משפט עם טיעון כזה : יש אדם שהוא נראה חולה במחלה נפשית של אובר קמצנות (לא מוציא שקל מיותר, פדנט ברמות היסטריות על כל שקל שיוצא לו מהכיס עד כדי כך שזה מגיע לאוכל, אוכל בדיוק מה שצריך ולא יותר, שומר קבלות בנק מלפני 10 שנים, לא מוכן לשלם 6 ש"ח על עמלה בבנק ומווכח על זה וכו'..).. שזה מגיע גם לניצול אנשים וכספם ? האם אוכל להוכיח בבית משפט שזה ממש מחלה נפשית ? "ולשחק" על זה ? או שזה רק עניין מוסרי וכל אחד יכול לנהוג כרצונו. תודה!

Shanty3

New member
סליחה רק עכשיו אני קורא שזה לא הפורום הנכון,

מחקו את ההודעה.

Evri1

New member
יעוץ בעניין חריגות בנייה והסכם מכר

אני בעל נכס שיש בו חריגת בנייה. הנכס רשום בחברה משכנת אשר מודעת לחריגות הבנייה. אני כעת במו"מ למכירת הנכס. הקונה מודע לחריגת הבנייה, מקבל אותה, מסכים לה, ואף מוכן להתחייב בהסכם כי במידה ויעלה איזשהו צורך בתשלום/קנס כלשהו בגין חריגת הבניה - הוא יקח זאת על עצמו וישלם אותו. אני כמובן רוצה שבהסכם יהיה רשום את הנ"ל, כלומר שהוא מכיר את החריגה, מסכים לה וישלם קנס אם יהיה. השאלה שלי : האם זה בסדר לרשום בהסכם המכר על חריגה זו ועל מודעות הרוכש אליה ? האם זה לא יכול לעורר בעיות ברשות המיסים ? או בעיות כאשר מבקשים אישור עירייה לצורך רישום בטאבו/חברה משכנת ? אנא חוו דעתכם. תודה רבה רבה אברי

שאלה בדיני חוזים?

מי יכול להגיד לי מה זה straight note בעברית? הבנתי מההסבר שזה כמו שטר מכר (a promissory note) אבל אני לא יכולה לקרוא לזה "שטר מכר"... נכון? אז מה זה?

למעלה