שלום - ציוד קייט למתחילים

שלום - ציוד קייט למתחילים

בטח שואלים את זה כאן הרבה... אבל בכל זאת אני אנסה, עשיתי כבר שני שיעורים מתוך השלושה בקרוס בקייטקלאב, ואני מתחיל להתעניין בלקנות ציוד, אני מטר 80 וקצת, שוקל בסביבות ה70 ק"ג אני אגלוש בעיקר בחופים בחיפה.. אני מחפש ציוד שמתאים למתחילים ברמה טובה, לא יקר מדי, איזה חברות? איזה גודל קייט? איזה גלשן? אני יודע, שקייטקלאב ייעצו לי, אבל בכל זאת... סער מקייטקלאב אמר לי שהם ממליצים על ציוד משומש משנה שעברה במחירים של 4500-5000 ש"ח תודה!

hagitoz

New member
אהלן, לגבי ציוד קייט למתחילים

כמו שהבנת, השאלה הזאת חוזרת על עצמה ולכן הכינותי מראש את התשובה....
מה מומלץ למתחילים לגבי ציוד קייטסרף? 1. מצנח- אני ממליצה לרכוש מצנח שמספק לנו טווח רוחות סביר ביותר באזור ה- 14-20 קשר כי זוהי הרוח פחות או יותר שמתחיל יגלוש בה ולא יותר לפחות בשלבים הראשונים של ההתחלה. גודל המצנח לטווח הנ"ל נע במספר 12-14, צריך להתאים זאת גם לפי משקל של הגולש וגם לפי היכולת הראשונית שמתלווה לזה. 2. גלשן - רצוי בהתחלה גלשן שיהיה לו נפח מספיק טוב ואחיזה טובה במים. בעבר היו גלשנים בגודל 1.70, כך לפחות התחלנו, היום ניתן כבר להתחיל בגלשן באזור 1.50 אבל שוב בנוגע לזה חשוב להתאים את זה גם למשקלו של הגולש. בעיקרון, ככל שהגלשן יהיה יותר רחב כך יהיה יותר קל בתחילת הלימוד בגלל שאנחנו לומדים גם לשלוט עדיין במצנח ולהוסיף לזה גם גלשן זוהי קואורדינציה שלוקחת קצת זמן לפתח את השליטה בשילוב בין הגלשן למצנח ולכן ככל שהגלשן יהיה יותר מציף מעל המים (בעל נפח) ההתחלה תהייה לנו יותר כדאית מבחינת הטכניקה ובכלל מבחינת ההרגשה שאנחנו מצליחים. בהמשך כשכבר לומדים לגלוש ומתחילים לחדד (=לחזור לאותה הנקודה) ניתן כבר לרדת לגלשן באזור ה- 1.40 או אולי פחות (תלוי גם בימים שאנחנו בוחרים לגלוש מבחינת תנאי חוזק הרוחות. 3. טרפז (אליו מתחבר המוט היגוי של המצנח) - קיימים היום 2 סוגי טרפזים- טרפז ישיבה וטרפז מותניים. למתחילים מומלץ טרפז ישיבה שמתחבר בין המפסעות. מאוד חשוב לבחור טרפז כי הוא קובע לנו את הנוחות במהלך הגלישה אז לא כדאי להתפשר גם על המחיר אם צריך. 4. אביזרי בטיחות למתחילים: קסדה, אפודת ציפה/אפודת מגן, ליש לגלשן שלא יברח (לא כל כך מומלץ, אם אין ברירה רק בתחילת הלימוד וברגע שלומדים לחדד עדיף להורידו כי הוא עלול להוות בפעמים מסוימות סכנה לגולש. איזה מצנח מתאים לגולש מתחיל ומה ההבדל בין מצנח C למצנח חצי שטוח? קיימים שני סוגי מצנחים: 1. מצנח שנקרא C ומצנח שנקרא שטוח. ההבדל: מצנח C - באמת רובם היום מגיעים עם חוט חמישי (מטרת החוט חמישי הנו: עזרה בהנפה מהמים), ניתן גם ללמוד ולהסתדר עם מצנח C בלי החוט החמישי אם היית לומד ומבין את הטכניקה הנכונה להנפה מהמים (כלומר: השיקול לגבי החוט החמישי לדעתי לא צריך להיות. במצנח C - בכל נקודה למצנח יש כוח, כלומר לא ניתן לנטרל את הכוח של המצנח כפי שניתן יחסית במצנח שטוח לעשות, למצנח שטוח יש טווח רוחות מאוד גדול והוא מאוד נעים למתחילים ונותן הרבה ביטחון בגלישה,הגולש יכול להחליט שאם מאוד חזק לו אז הוא מעלה את הבר כלפי מעלה והכוח יורד באופן משמעותי והמצנח גם לא נופל. ב08 יש לא מעט קיטים שהם עדין עם החוט ה- 5,האם זה קייט יותר יציב,,,? לא תמיד, הכי נכון לפני רכישת קייט זה האפשרות לחוות אתו גלישה ורק אז לראות מה מתאים באמת,הקיטים השטוחים ללא ספק כבשו את עולם והם הקיטים נמכרים ביותר,הסיבה לכך זה טווח רוחות רחב יותר גם בטווח העליון וגם בתחתון,בנוסף לזה כול נושא הבטיחות הוא מובנה יותר בקיטים השטוחים. לסיכום, יש יתרונות וחסרונות כמו לכל דבר (ולשני הצדדים - מצנח שטוח ו- C) אני יודעת שזה מבלבל ויש הרבה חברות טובות היום, חשוב שגולש יקבל המלצות על מה שיבחר אבל גם לא יותר מדי כי אז עוד יותר אפשר להתבלבל, חשוב המחיר שיהיה סביר למצנח ומאוד חשוב זה השוק שיש בארץ לאותו מצנח כדי שתוכל להחליפו במשהו אחר בבוא היום ולא תאבד הרבה מערכו במידה וזה חשוב עבור אותו גולש. לסיכום, אני סומכת מאוד על המלצתו של סער בית הספר kiteclub בלי לדעת מהי, אתה בידיים טובות, שנה אחת אחורה (2007) החלטה מעולה עם יש לך את התקציב. תמסור לו דרישת שלום ותזמין אותו לפורום , תגיד לו שאנחנו מפרגנים לו ורוצים שהוא יהיה גם שותף לתשובות כמו שאר הספקים המתמידים בפורום בינהם בית הספר באילת - סרף סנטר, בית הספר של עמית ענבר KITEAWAY ובית הספר של עומרי פורת. מקווה שזה ייתן לך את הכיוון, תעדכן אותנו, בהצלחה! חגית עוז

kiteaway

New member
התשובה של חגית כרגיל מנומקת,נשמח לעזור

הי נתחיל מזה שסער איש מדהים וחשוב שתקבל את ההצעה שלו כשלב 1 במידה ותרצה הצעה נוספת מגוונת לציודים שונים ואחרים להגיע להתנסות ציוד ולראות על מה אנחנו מדברים אפשר ליצור איתנו קשר 098666991 בהצלחה ותגיעו לכנרת יש את שאטל הגולשים שלנו אחלה דרך ליצור שיפור טכני בגלישה בזמן קצר מאוד

למעלה