תביעה

oOo0oOo

New member
תביעה

אשמח לקבל עיצה בנושא לסיטואציה הבאה, מדובר בנושא בזכויות משפחה, המערב את משרד התמ"ת וביטוח לאומי. פניתי בכתב למשרדו של השר, בנוגע לזכות מסויימת שאני סבור שמגיעה לי. הזכות הזו לא מופיע באופן מפורש בלשון החוק, אך בלשון החוק מופיע סעיף שקובע שהשר, באישור הוועדה הרלוונטית, בנסיבות מיוחדות, יכול לקבוע שהזכות מגיעה, גם כאשר לא מתקיים האמור בתנאים שפורטו לפני כן. 1. האם סעיף כזה, שמעניק לשר שיקול דעת וסמכות לחרוג מהקריטריונים הקבועים בחוק, בד"כ מופיע בחוקים רבים ? 2. שלחתי למשרדו של השר (וש ל ביטוח לאומי) של הוועדה את בקשתי המנומקת, קיבלתי מהשר תשובה שאומרת שטרם הותקנו תקנות לצורך הסדרת הנושא שאותו ביקשתי, ושהם ישקלו את הצעתי בדבר התקנת תקנות להסדרת הנושא שביקשתי. א. האם זו תשובה לקונית שהאזרחים מקבלים, גם כאשר לא באמת מתכוונים לטפל בנושא ? ב. כמה זמן בערך עלי להמתין לתשובה לפני שאבצע את הצעד הבא שלי, והאם הם בכלל יעדכנו אותי ? ג. הצעד הבא הוא תביעה בבית הדין לעבודה, האם פשוט לשלוח מכתב התראה, וכחודש לאחריו לתבוע ? ד. האם עלי לשכור עו"ד להגשת התביעה, או שניתן באופן עצמאי ? האם יש אולי ארגוני ייצוג וולנטרים ? 3. ביטוח לאומי נשען על לשון החוק, האם עלי לתבוע את ביטוח לאומי, את השר או את שניהם ? תודה.

למעלה