תחנת רכבת

תחנת רכבת

אני שוכב על המדרכה, ליד תחנת הרכבת. אין זה אידיאלי לשכב על מדרכה, אני מסכים. אף הציפורים , שחגו מעלי בניסיון לבצע תקיפה אווירית מוצלחת, הביעו את הסכמתן שבשתיקה. הקריאות הרמות שעולות מהתחנה מדרבנות אותי לבוא, להצטרף, לא להסס. והרי אני מכיר אותם קולות, ועוד את אלו שיצטרפו אליהם בהמשך. והתנועה מתגברת, כולם ממהרים לרכבת. חלק מדלגים, חלק נתקעים בי תוך מלמול "סליחה" חפוז, וחלק כלל מתעלמים, וממשיכים כמו רדופי שד אל כסאותיהם השמורים. אך אני, כמו גם הם, כבר מכיר את הדרך ואת סופה – והרי לא נולדתי כאן, אין דבר יותר עצוב מלהוולד על מדרכה. אותן קריאות חלושות עוד קוראות לי מהתחנה, מפצירות, לפני שהרכבת תגיע. עורב עזוב נס לו מהשמיים האפורים, נחת לידי, ניסה את מזלו ונסתלק. סגרתי עיני ואת אוזניי, אך הקולות עוד המשיכו להדהד בתוכי. לבסוף אזרתי אומץ, קמתי, ולקחתי אוטובוס. לפחות עד תחנת הרכבת הבאה.

chi12

New member
היה לי קשה להבין את הקטע

זה עמוק ומרגש, אבל מאד לא ברור. התקשתי לההבין מה מסמלת לך הרכבת, אולי זה המרוץ שבו כולם חיים להספיק ולהספיק. והבחירה בסופו של דבר באוטובוס אומרת, אני לא כל כך מהר, יש לי עוד זמן להתעכב בכמה תחנות. קטע יפה.

תודה ../images/Emo13.gif

הקטע נכתב בכוונה קצת מעורפל, כך שכל אחד יכול לתת לו משמעות קצת שונה (קצת מושפע מקפקא וקטעיו הלא ברורים). אולי קצת יותר מדי לא ברור אני מודה
. אבל אם חשבת על זה והצלחת למצוא לו משמעות - אני כבר מרגיש טוב, תודה! המשמעות שלי - מבחינתי אכן הרכבת זה השגרה, המירוץ והעדר. האוטובוס מסמל כאן את הדרך הפחות שגרתית, הפחות יעילה, נגד המוסכמות. ולפעמים בא לך פשוט לקחת חופש מכל המירוץ. זו החלטה קשה, ואתה יודע שאתה כנראה תחזור לרכבת מהר מאוד - אבל בכל זאת אתה מחליט לעשות אותה. השכיבה על המדרכה מסמלת את המצב הלא נעים של חוסר ההחלטיות.

למעלה