סטנדרטים

ט ל ח

New member
../images/Emo26.gifסטנדרטים../images/Emo36.gif

דווקא בפורום דוט נט ההענות חלשה, ננסה גם כאן
: מהו הסטנדרט בו אתם משתמשים עבור : 1. שם משתנה של קונטרול (כגון TextBox,Drop Down List, Label וכו') המוגדר בקובץ ה aspx, לשימוש גם ב CodeBehind. האם שם סתמי כגון userInfo או לי שם המעיד על סוג הקונטרול : TextBoxUserInfo או אולי עם קיצור : TBUserInfo, או אולי בסוף : userInfoTextBox, userInfoTB וכו'. בקיצור, העקרון ברור שם סתמי, או שם המעיד על סוג הקונטרול בתחילת השם / בסופו / קיצור של סוג הקונטרול / שם קונטרול מלא וכו'. 2. שמות משתנים ב Code Behind : שמות כללים : info אולי שם המעיד על סוג השתנה : infoInt או אולי intInfo 3. מה לגבי סגנון כתיבת המשתנה ? אות ראשונה קטנה, ותחילית גדולה בכל מילה נוספת ? הכל קטן ? תחילית קו תחתון ? בקיצור, מה הסטנדרטים שלכם ??

צונאמי

New member
אני לא כל כך אוהב לתת שמות המעידים

על סוג הקונטרול הספציפי. כי אם אתה מחליט לשנות את סוג הקונטרול, למשל להחליף LISTBOX ב-COMBOBOX אז כדי לשמור על הקונבנציה אתה צריך להתחיל לשנות את כל ההתיחסויות לקונטרול הזה.

orengolan

New member
שאלה מצויינת

הנה לינק רלוונטי ל MSDN. יש כלי חינמי בשם FoxCop שדואג לאכוף את החוקים הללו, ומקל עליך את העבודה. צרפתי תמונה לפלט של הכלי הנ"ל.

ט ל ח

New member
../images/Emo41.gifאשמח לקרוא תגובות נוספות

אשמח לקרוא תגובות נוספות

Gaus

New member
שמות משתנין ואובייקטים

בעיקרון לאורך הזמן כל הזמן היו תמורות באופן קביעת השמות שלי. והדעתי למסקנה שאין דרך הכי טובה לעשות זאת.. אך שי לי מספר כללים שאני משתדל לעבוד על-פיהם.. כמובן שם קצר ככל האפשר, אשר אפשר להבין דרכו את תפקידו של המשתנה, לא כדאי להשתמש בראשי תיבות מוזרים שאף אחד לא מבין אחר כך. אם מגובר רכיבים כמו טקסט בוקס לייבלס וכדומה, אני נוהג לתת להם את התחילית המתאימה, כך אני מוצא אותם יותר בקלות, כשאני צריך להשתמש באחד מהם.. אדב המגיב שטען לשינויים היכולים לקרות צודק, אך התפוקה שיוצאת מהוספת תחילית גדולה מן התקורה הנדרשת כאשר מוחלף סוג הרכיב הספציפי.. כמו כן ניתן קבץ מב רכיבים אשר מיוכדים בדגול למטרה משותפת לאותה תחילית, לדוגמא כל הרכיבים שבסופו של דבר מצידים, ו. או קולטים טקסט מהמשתמש יהיו עם TXT בהתחלה (גם הקומבו גם הטקסט בוקס וכד'), כך בעצם אנו עושים מן אבסטרקצייה למטרת הרכיב ולא לשמו.

למעלה