אור ABS

האור הזה דלוק קבוע . איפה הבעיה? ראייתי את זה אתמול ולפני שבוע עשיתי טיפול ברפידות בלמים במוסך.

תמונה

קבצים מצורפים

• 20230812_153648[1].jpg
    20230812_153648[1].jpg
    1.1 MB · צפיות: 8
נראה שיש קשר לעבודה שנעשתה. תחזור אולי למוסך שיבדקו את העבודה שלהם. קח בחשבון שיתכן שיאמרו לך שזה לא קשור לטיפול כדי להרוויח יותר. אם הם מחברים סורק לרכב, תצלם קודים בצורת X1234 שנמצאו.

חן 1111

Active member
אם טיפלו רק ברפידות, זה לא אמור להיות קשור. אבל תלך למוסך, לא לחשמלאי, שיבדקו. יכול להיות כל דבר, מנתיך שרוף של מערכת ה-ABS, ועד לתקלה בחיישן או במחשב.

המשך העלילה

הלכתי לאותו מוסך ונתנו לי הצעת מחיר לא סבירה. שמונה אלף שקל לתיקון. יכלתי למכור את הרכב במקום לתקן. זה רכב מודל 2011.
עדיף לנסוע לכפר ערבי.

צירפתי הצעת מחיר .

קבצים מצורפים

• 20230831_143931[1].jpg
    20230831_143931[1].jpg
    1.4 MB · צפיות: 9
נראה קשקוש. המוסכניק אומר שגם יחידת ABS התקלקלה, גם מתג אור בלם, וגם חיישן התקלקלו באותו הזמן. בד"כ, בכל תקלה, מתקלקל רכיב אחד ולא שלושה (אם בטלוויזיה הולך ספק כוח ואין תמונה וקול, הבעיה היא גם ברכיב קול וגם ברכיב תמונה או רק בספק הכוח (רכיב אחד)?), אלא אם המוסכניק התעסק עם כולם בטיפול הבלמים כשהיית בעבודה/חדר המתנה מבלי שראית. ברכבים הללו זה לרוב מתג אור בלם בעלות נמוכה, וכך היה מאבחן מוסכניק/חשמלאי הוגן. אתה זקוק לעוד הצעת מחיר.

Haim_Gds

Member
ד"א, ישנם בעלי מקצוע המתקנים מחשבי ABS תקולים במחירים הרבה יותר שפויים מאשר רכישת מערכת חדשה ולמיטב ידיעתי ניתן גם להשיג יחידה משומשת מפירוק....

לצורך טיפול בנושא, גם חשמלאי רכב יכול להתאים. במקרה ומדובר במתג אור בלם, חלק מקורי יחזיק כנראה הכי הרבה זמן, והמק"ט שלו מופיע בתמונה.

יש גם תהיה נוספת. איך לא ראו את הבעיות האלה בזמן שהם טיפלו ברפידות הבלמים? נראה חשוד

שתי אפשרויות, או שחלק אכן התקלקל ב-11/8 (קורה, לא?) ולכן הם ואתה לא ראיתם תקלה, או שהם התעסקו עם חלק בטיפול, שמו לך חלק משופץ/גבולי במקום שלך (כדי למכור את החלק שלך למישהו אחר, ולהרוויח אולי עליך כשתחזור) שכשל ב-11/8, ולכן לא רצו להגיד לך. גם לי קרה ביציאה מהמוסך וגם לאחרים. אני חזרתי למוסך והחליפו על חשבונם את החלקים הפגומים. דברים כאלו קורים במוסכים. ברגע שאתה מחבר אנשים, כסף, וחוסר ידע, כל מיני דברים יכולים לקרות. לכן מומלץ להיות ליד הרכב בזמן העבודה, ולראות שהם מתעסקים רק עם מה שביקשת.

3 חלקים פגומים באותו מקרה זה החשוד והלא הגיוני. לא שהם לא גילו. הייתי זורק את המוסך לכל הרוחות עם הצעה כזו, פלוס שוקל תלונה ליבואן וליצרן. לא יודע כמה זה יעזור.

סוף הסיפור. הלכתי לחשמלאי רכב ועשה בדיקה עם מחשב וגילה איזה חמש תקלות. את כולם הוא תיקן בקלות ואז הפנה אותי למוסך אחר כדי שיטפלו בבעיה היחידה שהוא לא הצליח לתקן. נתן שירות טוב ולקח 250 שקל.

הלכתי למוסך אחר ושם החליפו לי חלקים באחד הגלגלים (נבה גלגל ימין אחורי וחיישן ABS משומש) . סך הכל שילמתי 1250 .
במוסך הקודם, איפה שעשו רפידות בלמים, רצו 7 8 אלף שקל. הבדל ענק.

למעלה