אחרי שבוע לא קל עם גונאל, אוביטרל ו 2 הזרעות

SimplyM2

New member
אחרי שבוע לא קל עם גונאל, אוביטרל ו 2 הזרעות

היי בנות יקרות,
אז אחרי שבוע מתיש עם הזרקות של גונאל (הבטן שלי כחולה ונפוחה מתמיד) ועוד אוביטרל אחד ברביעי...
אני מרגישה עייפות וכבדות רצינית.
רוצה להתייעץ - עברתי הזרעה בחמישי והזרעה נוספת בשישי, והחודש הכאבים שונים מבדרך כלל. אולי זה הגונאל, שהחודש הייתה הפעם הראשונה שהוא הוזרק אלי, אולי זה השילוב שלו ושל האוביטרל ביום למחרת, אין לי מושג. אבל בפועל ההתכווציות ממשיכות נכון לרגע זה ויש לי כאבים בבטן התחתונה לסירוגין. בד"כ כואב לי לקום ממצב של ישיבה/שכיבה וגם כואב להתיישב/להישכב. לפעמים יש גם דקירות קלות בעיקר בבטן התחתונה.
אחרי ההזרעה הראשונה ביום חמישי (החמישית במספר
) לא היה דימום ולא היו הפרשות אבל אחרי ההזרעה של אתמול היו הפרשות חומות כהות ומעט צמיגיות לפעמים (סליחה על התיאור...) שנמשכו עד להיום בבוקר.

יחד עם החולשה והעייפות זה גורם לי לחשוב שאולי נקלטתי וכל אלו סממנים חיוביים. אבל אני יודעת שאני סתם מגזימה ושעוד מוקדם לזהות תסמיני היקלטות. אף פעם עוד לא הייתי בהריון ואין לי מושג איך זה באמת, למרות שאני יודעת שאצל כל אישה זה אחרת.

מישהי חוותה משהו דומה? מכירות את ההרגשה והכאבים האלה?

תודה

SimplyM2

New member
מקפיצה לעצמי-עדכון מהרופא והתייעצות

סליחה על ההצקה אבל אני די אובדת עצות, אשמח לשמוע את דעתכן...

בהמשך למה שכתבתי בהודעה למעלה, הלכתי היום לרופא שלי ונורא התאכזבתי ממנו. אני שוקלת ברצינות לעבור לרופא אחר למרות שהוא מאוד נחמד ויש לו שם ממש טוב. עדיין לא מרגישה שהוא מספיק מקצועי...
1. כשהסברתי לו על הכאבים שלי הוא שאל מה התוצאות של הבדיקות דם שעשיתי ביום רביעי, אבל התוצאות לא היו עליי כי קבעתי תור באמצע היום מהעבודה, לא חשבתי שהכאבים ימשיכו ולכן לא הבאתי איתי את ה"ניירת" מהבית ולא זכרתי להדפיס אותן מהמחשב. לא חשבתי שזה נחוץ, הרי המידע הזה אמור להופיע על המחשב של הרופא, לא?
לא זכרתי מה התוצאות. הרי האחיות מסרו לו את התוצאות בטלפון ברביעי... איך זה לא מופיע על המחשב??
2. במהלך האולטרסאונד שעשה לי אמר שיש קצת גירוי יתר, ולפני שיצאתי מהחדר נתן לי אנטיביוטיקה וכששאלתי אם זה לגירוי יתר הוא אמר שלא בטוח אם יש לי גירוי יתר, זה היה נראה כאילו הוא לא סגור על עצמו בכלל.
3. אמר שהאנטיביוטיקה לא תזיק לי, למקרה שההזרעות הצליחו.

אני לא כ"כ סומכת עליו, זה נראה כאילו הוא סתם עושה עלי ניסוי. למה לא לבדוק את הנתונים באמת? היו עוד הרבה בנות בתור בחוץ והוא קצת מיהר לנפנף.

מה לעשות? חשבתי לקבוע עוד תור מחר וללכת לרופא אחר לשמוע מה דעתו. מפחדת לקחת אנטיביוטיקה.

TesLa7

New member
לא מומחית אבל...

בכל התהליך הזה למדתי שצריך ללכת עם האינטואיציה.
ותרשי לי להגיד לך, אם את לא בטוחה לגמרי, האינטואיציה שלך מסמנת
לך ממש חזק שאת לא סומכת על מי שמטפל בך כרגע.

זה ה-ז-מ-ן הנכון לעבור רופא.

לגבי הגירוי יתר - זה אמור להיות ברור באולטרסאונד + בדיקות דם.
תלוי מה רמת הגירוי. אני לא רופאה, אבל נראה לי שאת תהיי
שקטה יותר אם תגשי לעוד רופא לשאול. אולי מיון נשים בבוקר.

תרגישי טוב ובהצלחה!!

SimplyM2

New member
אולי את צודקת...

אני פשוט אומרת לעצמי שאולי אני מצפה ליותר מדי, ואולי כל הרופאים ככה... ולמה לי לעזוב אם הרופא שלי נחשב ממש טוב... אני הולכת אליו לא כ"כ הרבה זמן יחסית, עכשיו זה החודש השלישי. נראה לי שאם החודש לא יילך אולי באמת אעבור לרופא אחר. אולי אפילו פרטי. מפחדת שאני מבזבזת זמן.

קבעתי בבוקר תור לרופא נוסף שיבדוק אותי - ד"ר גוטמן. הבנתי שהוא תותח.
חיפשתי עליו קצת חומר פה בפורום וראיתי הרבה מחמאות, אני רק מקווה שהוא לא יעשה לי בעיות עם זה שאני שייכת לרופא אחר. מקסימום אסביר לו שאתמול הגעתי ספונטנית בלי הבדיקות דם והיום הרופא שלי לא עובד.

תודה יקירתי!

hadas2606

New member
רק רוצה לומר

על ד"ר גיא גוטמן - שהוא מדהים.
אני לצערי עוד לא יכולה לחוות דעה על התוצאות, אבל כל מילה שאומר על מנת לתאר את האדם המדהים שהוא תעשה לו עוול, כי הוא פשוט הרבה מעבר לזה.

בהצלחה!

SimplyM2

New member
חזרתי לא מזמן מהביקור אצלו

ממש התאכזבתי ממנו... נכנסתי והוא גלגל עיניים ואמר "אבל אתמול היית אצל הרופא שלך"...
הסברתי לו שאתמול הייתי בלי המסמכים ובלי התוצאות של הבדיקת דם והוא ממש עשה טובה שהסתכל. אפילו לא בדק אותי.ואחרי שהסתכל על התוצאות אמר "זה לא שהיה לך ביוץ מטורף"

אמר שגירוי יתר זה רק מקרים של כאבים משתקים ולילות ללא שינה, וכששאלתי אם הכאבים לא אמורים להפסיק אחרי כמה שעות/יום הוא אמר שלפעמים זה לוקח כמה ימים טובים.
קצת אכזב שהוא אמר את הדברים בלי לבדוק אותי כי הוא כנראה הסתמך על הרופא שלי. הרופא שלי אתמול אמר לי לקחת אנטיביוטיקה... וד"ר גוטמן לא אמר כלום לגבי זה.
פשוט רציתי חוות דעת נוספת, לא רוצה לקחת אנטיביוטיקה. מפחדת שזה יזיק.
בנתיים הכאבים פוחתים לשמחתי.
כנראה לא הצלחתי להסתיר את האכזבה שלי (למרות שלא אמרתי כלום) כי כשבאתי לצאת מהחדר הוא אמר "אני מנסה לחשוב איך עוד אפשר לעזור לך..." ואז מיד אמר שאין עוד מה לעשות.

אולי זו רק אני וההורמונים שקיבלתי מכל הזריקות

אני רק רוצה להצליח כבר.......

תודה רבה :)

hadas2606

New member

מצטערת לשמוע שלא היתה לך חוויה טובה..

הלוואי והכאבים הללו הם סנונית מבשרת... הלוואי ולא תצטרכי עוד להתלבט בין רופאי פוריות...

מאחלת לך כמו לעצמי ולכולן כאן: שנצליח כבר.

ולימים היותר קרובים מאחלת לך שתרגישי טוב!

SimplyM2

New member
תודה
נראה לך שיש סיכוי?

יכול להיות שהכאבים האלה מרמזים על היקלטות?
נראה לי שזה קצת מוקדם מדי (עברתי הזרעות ביום חמישי ושישי)... אבל אולי בכל זאת? קראתי פעם שיש בנות שמרגישות את זה כבר מההתחלה... סתם מנסה לשכנע את עצמי. מקווה לא להתאכזב.

בהצלחה לשתינו, ובכלל לכולן פה בפורום!

lowprofile

New member

איזה חוסר רגישות של רופא. מדהים.

גירוי יתר רואים בבדיקות הדם, ובאולטרסאונד. המדד באולטרסאונד הוא של גודל השחלות, ושל נוזל. השחלות יכולות להיות גדולות ואז לכאוב, ואז התחושות הן כמו שתיארת בהתחלה - כאבי בטן, כאבים בשינוי תנוחה.
את הנוזל לא תמיד רואים וזה תלוי בכמות. ככל שיש יותר נוזל, הבטן נפוחה יותר, וקשה יותר לזוז.
לגבי כאבים משתקים ולילות חסרי שינה - זה תלוי. בעוצמת הגירוי, ובעוצמת הכאב שלך. אבל זה ממש לא מדד להאם יש גירוי ולמה עוצמתי.

אני הייתי עם גירוי יתר שהוגדר כקיצוני. עם שחלות שהגיעו על ה"גרון" מים בבטן, ובריאות (עד כדי חוסר תיפקוד של ריאה אחת). עשו לי כמה וכמה ניקורים ובכל פעם שאבו 2 ליטרים של נוזלים. ובסוף היה לי גם קריש דם. בקיצור עברתי את כל המתנות של גירוי היתר, וכאב לי מאוד. אבל לא הייתי מגדירה את הכאבים כמשתקים. ומה שעשיתי בעיקר היה לישון. כל הזמן כמעט - 5 שבועות בבית חולים.
אנטיביוטיקה אגב, היא לא טיפול לגירוי יתר. אני הייתי מבררת שוב למה הטיפול בדיוק.

TesLa7

New member
וואוו...5 שבועות בביה"ח???

נשמעת חוויה נוראית. מקווה שאת בסדר עכשיו.

SimplyM2

New member
וואו אני בשוק!!!

נשמע לי ממש סיוט מה שעברת... אני מקווה שאת כבר מרגישה טוב...

אני לגמרי אובדת עצות- לא יודעת מה לעשות במקרה שלי. ללכת שוב לרופא נוסף? ללכת למיון? אין לי כוח שעוד רופא יגיד לי שזה כלום. והכאבים היום חזקים יותר מאתמול.
(אתמול יחסית לא ממש כאב עד הערב, ובערב התחזק)

ומה אני אמורה לעשות לגבי האנטיביוטיקה?

lowprofile

New member
אם הכאבים מתחזקים

הייתי הולכת לרופא שוב. חבל שתסבלי ככה גם.

לא יודעת למי מהם.. דווקא הראשון נשמע קצת יותר אמפטי.

מישהו מהם ראה את בדיקות הדם שלך? האם עשית בדיקת שתן?

אולי הוא חושד בדלקת בדרכי השתן ולכן הוא נתן אנטיביוטיקה? זה כל כך מוזר.

אחד הדברים שקורים בגירוי יתר זה עליה חריגה במשקל - כי צוברים נוזלים, וגם תוך כדי, נותנים פחות שתן.
אם את מרגישה כך, מעבר לכאבים ולנפיחות, לכי להבדק, אפילו במיון.
כעיקרון אומרים שגירוי יתר מגביר את הסיכוי להריון (ושהריון מחמיר גירוי יתר). אני הייתי בהריון עם תאומות. אני ממש מקווה שגם אצלך זה מעיד על קליטה..

SimplyM2

New member
הלכתי לעוד רופא היום בבוקר

זה היה רופא מיון נשים במרפאה. (רופא תורן)
הוא לפחות בדק אותי באולטרסאונד... כבר הרגשתי קצת פחות "מנופנפת". אמר שהבדיקות היחידות שהיו יכולות להעיד על משהו מלבד האולטרסאונד הם בדיקות ספירת דם ולא עשיתי את זה כבר כמה חודשים.
אמר שבכל מקרה זה לא היה משנה את האבחנה שלו, שזו תגובה נורמלית ושלפעמים הכאבים נמשכים כמה ימים.
שאלתי לגבי האנטיביוטיקה, אמר שזה לשיקולי ושזה לא יזיק. המליץ להמתין כמה ימים ואם זה יחמיר אצטרך לבוא שוב, במיוחד אם יהיה לי חום.

ולשאלת השאלות -
ריגשת אותי כשכתבת שאצלך זה היה הריון... חושבת שיש סיכוי שהפעם זה זה? לא מוקדם מדי לדעת?
כ"כ מקווה שאת צודקת!!!

SimplyM2

New member
החל מאחה"צ שוב חזרו הכאבים

מדהים שבבוקר ובצהריים הכל יחסית בסדר, לא בדיוק כואב אלא יותר מורגש... ואז אחה"צ/ערב מתחיל לכאוב.
נמאס לי להרגיש ככה...
אבל אם זה מה שיביא לי את ההריון המיוחל ואת התינוק/ת שלי אני מוכנה להכל!
אנחנו מחכים ומנסים כבר יותר מדי זמן, הלוואי שהחודש זה זה.

תודה יקירתי על הדאגה

simi101

New member
ד"ר גוטמן-בחירה מצויינת

הוא ייתן לך את המס' של הנייד שלו והוא תמיד חוזר... אכפת לו נורא והוא מאוד מקצועי!!
בהצלחה !!

בלונד23

New member
זה נשמע כאבי גירוי יתר

אולי גם הריון, אבל מן הסתם גירוי יתר, כמו שאובחן אצלך כבר.

SimplyM2

New member
אובדת עצות - כנראה יש לי גירוי יתר

היי בנות,
בהמשך למה שכתבתי בשרשור הנוכחי (הנה בקצרה: שבוע שעבר גונאל, ברביעי אוביטרל, חמישי ושישי הזרעות. משישי בצהריים כאבים בבטן, לאחרונה במיוחד בצד שמאל. נראה לי שזה מהשחלות. מרגישה את הכאבים במיוחד בסיטואציות של שינוי מיקום- לקום ממצב של ישיבה או שכיבה ולהפך)
בהתחלה חשבתי שזה נורמלי אבל ביום ראשון בערב הלכתי לרופא שלי שעשה אולטרסאונד ואמר שיש קצת גירוי שחלתי ובסוף אמר שלא בטוח. נתן לי אנטיביוטיקה - DOXYCYCLINE וכשנלחצתי אמר שזה לא יזיק.
זה היה נראה כאילו הוא מחפף אותי למרות שהיה אדיב ונחמד. משום מה לא סומכת על האבחנה הזו, לא הייתי עם הטפסים והשעה הייתה מאוחר כך שלא יכולנו למשוך את התוצאות של הבדיקות דם מהאחיות.
למחרת (אתמול, יום שני) הלכתי לרופא אחר (ד"ר גיא גוטמן) והבאתי איתי את כל הטפסים והתוצאות. הוא בקושי הסתכל בהם ואמר שהרופא שלי יודע מה הוא עושה. לא טרח אפילו לבדוק אותי.

מפחדת לקחת אנטיביוטיקה, שלא יזיק לי.

מה לעשות? ללכת לעוד רופא?
למיון?

למעלה