איזה טיפ הייתם נותנים למתלבטים בינינו

Afrodita10

New member
איזה טיפ הייתם נותנים למתלבטים בינינו

ובבקשה פחות:״ לנסות הכל״, ״ללכת לטיפול״.
זה כוללני מדיי. עומדת בפני צומת. ובערך כל שעה מחליטה שמאלה
ואחכ ימינה ושוב שמאלה ואז ימינה. הראש שלי קודח!
איך מגיעים להשלמה בהחלטה כזו?
לשאול את עצמי אם מוטב לי בלעדיו? לא יודעת, עשר שנים איתו, לא מכירה את עצמי בלעדיו, להבין שהאביר על הסוס הלבן לא מחכה שם בפינה? להבין שבכל זוגיות יש עליות ומורדות, קשיים, חסכים, והחיים זה לא פיקניק...? אבל מה עם הנפש? מה עם הצמא? מה עם המקום לבצע בחירה אחרת לאחר התובנות ש״אספתי״ בדרך.

Morabc

New member
ההחלטה הזאת היא כל כך שלך

ולכן אי אפשר לייעץ לך. מאז שהתגרשתי הבנתי שכל סיפור גירושים שונה מהאחר. אף אחד לא יודע מה את מרגישה, מה עברת, איך הקשר שלך איתו זה רק את יכולה לענות לעצמך וזה רק שלך.
לכל החלטה לכאן או לכאן יש את היתרונות והחסרונות שלה.
אני אישית חושבת שבעיקר אם יש ילדים ברקע יש לנסות את כל האופציות כדי לא להתגרש (ייעוץ, שיחות ) ורק אם שום דבר לא עבד אז כמוצא אחרון להתגרש, אבל כל זה במידה ושני הצדדים רוצים לשקם את הקשר. אם אין פרטנר לעבוד איתו אז השותפות מתפרקת ואין טעם. אצלי הצד השני לא היה מעוניין לשקם והחיים במחיצתו היו בלתי נסבלים. כיום אני לא מתחרטת.

Afrodita10

New member
תודה על ההתיחסות

אני מסכימה איתך שההחלטה היא שלי, אבל היא ככ קשה
לפעמים גם אם הצד השני רוצה לשפר, יש גבול ליכולת ההשתנות
שלו וצריכים להיות כנים ולהגיד, גם זה לא מספיק לי
וזה נשמע לי ככ לא לעניין להגיד את זה.״לא פייר״.
ימים לא פשוטים

Morabc

New member
אז אם את לא שלמה עם ההחלטה אל תתגרשי

תמיד אפשר לפרק. תנסו לשקם את הקשר לתקופה. אולי אפילו תפרדו פיזית לתקופה של חודש. אולי הגעגוע יעשה את שלו. אם באמת תראי שזה בלתי נסבל תפרדי סופית אבל לפחות אז תהיי שלמה עם זה.

Afrodita10

New member
חשבתי על

זה, אבל איך אציע את זה בלי לפגוע בצד השני?
יש גם איזה קטע כזה, שמייעצים (עו״ד בעיקר) לא לעזוב את הבית בשום אופן וכאלה
האמת? הייתי שמחה ללכת לאיזה חודש, או שהוא ילך ובאמת לראות מה קורה
זה קצת מסוכן, ייתכן שאתאהב ברעיון... אבל אין ספק שזה לא ללכת ישר ולהתגרש.
אני לא יודעת איך מגיעים לשלמות עם החלטה כזו. המצב לא שחור או לבן אצלנו. זה לא שחלילה נעשו דברים בלתי נסלחים.
הפחדים, אי הוודאות, נוסטלגיה, הכל מתערבב יחד
ונוצר מצב של מניעה, חוסר קבלת החלטה, וזו התקופה הכי קשה

Morabc

New member
לפי איך שאת נשמעת

עדיף לך לא להתגרש. את מתלבטת מידי. את לא ממש שם (מנסה לא לפגוע) אפשר להתלבט ככה גם שנים ויש הרבה זוגות שמתלבטים ככה כל החיים.
כנראה שלא כזה רע לך. תמשיכי ככה עד שדברים ישתנו לכאן או לכאן או שתלכי לבד לייעוץ על מנת לגבש החלטה.

Ren83

New member
ואיך הילדים שלך עם זה?

האם הרגשת שינוי בהם לטובה או רעה מאז?

Morabc

New member
זו לא שאלה רלוונטית בכלל

איך אפשר למדוד את זה? הרי ילד גודל ומשתנה בלי קשר לגירושים.
מה שחשוב שהוא יקבל אהבה ותמיכה משני ההורים ושכל צד יעשה הכל כדי לחזק את הקשר שלו עם הילדים ולשמור על יחסים תקינים בעיקר עבור הילדים ועבור עצמך שתוכל להמשיך הלאה.

תשאלי את עצמך אם

את מעדיפה לחיות עד סוף ימייך לבדך על לחיות איתו.
&nbsp
תהיה לך תשובה.
&nbsp
אם התשובה היא כן - תתגרשי.
אם התשובה היא לא - אז תשארי ולכו לייעוץ זוגי.
&nbsp
&nbsp
&nbsp

Afrodita10

New member
אני לא מכירה

את עצמי ללא זוגיות, כפי שהגבתי מעלה, המצב לא כזה קטסטרופלי או שחור/ לבן
שאני יכולה לענות בבטחון.
אני חושבת על הפוטנציאל. עוד ילדים, קידום בקריירה, שחיקה נוספת איך זה ישפיע לנוכח מה שאני כבר חוויתי, וזה לא לטובתו.
אבל הוא לא אומר אני מרים ידיים, זה מה יש. הוא טוען שרוצה לתקן
וזה נהדר, אבל קשה לי להאמין שבן אדם יכול לשנות תפיסת עולם, יש דברים שהם שורשיים, שזה מה שראינו, מה שהורגלנו, לשוחח בשיח אחר עכשיו?
קשה, לא אומרת שבלתי אפשרי, אבל קשה.
לא יודעת אם יש לי את הסבלנות/ האנרגיות/האמון להתחיל בדרך שבסופה במקרה הטוב צפוי שיפור של 20%.
דברים שאפשר לענות עליהם בכן/ לא לא מהווים קושי מבחינתי.
אני גם לא חושבת שייעוץ זוגי הוא פתרון. אני חושבת שאדם צריך ללכת לטיפול פרטני, להבין את עצמו, את ההתנהגויות שלו ומשם לצמוח. אבל הוא צריך ליזום מעצמו, כי אז באמת יגיע השינוי ולא רק כדי לרצות. כפי שאני הולכת. כדי להבין עם עצמי, לנסות לראות איפה אני יכולה להשתפר...

מתגנב

New member
זו בעיקר שאלה כלכלית

אין (לי) בכלל ספק, שאם לא כיף לך עם בן הזוג, תחיי טוב יותר בלעדיו. הסד הזה של מגורים במחיצת מישהו שלא אוהבים/מעריכים הוא לא פשוט. זו פגיעה יומיומית באיכות החיים שלך. (ושלו, אבל הוא לא פרסם פה שאלה)
&nbsp
לגבי הילדים, כל עוד ההורים חיים קרוב כך שמתראים לעתים תכופות, הגירושים בדרך כלל לא מזיקים ובמקרים רבים מועילים. שני בתים שמחים עדיפים מאד על בית אחד עם מתחים.
&nbsp
בנסיבות האלה, השאלה הכבדה היחידה היא סביב המחיר הכלכלי של התהליך. אם אתם יכולים להרשות לעצמכם את המותרות האלה - קדימה לרבנות.

למעלה