איזה משפט של אמא חקוק אצלכם?

שמלת תחרה1

Well-known member
כשהייתי קטנה אמא שלי אמרה לי משפט אחד שזעזע אותי, וממשיך לזעזע אותי עד היום

מאחלת לך שתצא לך ילדה כמוך!

Harrington

Well-known member
מנהל

באופן מקרי (ככל שיש מקריות בעולם), משפט שאימי ז"ל אמרה לי לפני 22 בדיוק היום...
שהיתי בחו"ל ועודכנתי שם על חבר קרוב שנהרג בפיגוע, יחד עם רעייתו ושלושה מילדיו. מדובר בחבר מאוד מאוד קרוב, ברמת המשפחות. כלומר הוריו היו החברים הטובים ביותר של הורי וכו'. נאלצתי ממקום שהותי בחו"ל להתקשר להורי ז"ל בישראל ולבשר להם את בשורת האיוב (זה העידן לפני הטלפונים החכמים וזרימת המידע המהיר). המשפט הראשון שאימי ז"ל אמרה לי, היה "ברוך ה' שיופ כבר לא בחיים". יופ (יוסף בעברית) היה אביו של הבחור שנרצח ונפטר כמה שנים קודם לכן. בזמן אמת כשהלך לעולמו, הורי כמובן הצטערו מאוד. הוא נפטר בגיל יחסית (לימינו) צעיר ופטירתו העלתה שיחות ומחשבות של 'למה' וכיו"ב.

כשאימי ביחד עם אבי ז"ל שמעו ממני את הבשורה הקשה, אלו היו המילים הראשונות שלה. הם באו מעומק הלב. היא לא אמרה זאת, אבל זה היה כאילו הבינה לפתע מדוע הוא נפטר מוקדם כל כך, יחסית. בכל מקרה, המשפט הזה על הטון שבו נאמר והכנות-ישירות שבו אמרה אותו, כשליפה ראשונה לגמרי אחרי קבלת ההודעה המרה, חקוק בראשי עד היום (ובמקרה, ככל שדבר כזה קיים, 'שוחחתי' עליו היום עם אחת מבנות המשפחה של הנרצחים ז"ל הי"ד).

אבי בן 1231

Well-known member

אולי זו היתה מחמאה|תוהה|
ומשפט שחקוק אצלי הוא: "כביסה מלוכלכת מכבסים בבית"!
משפט שמתאים מאוד כיום!!!

משתפרת1

Well-known member

"כשתגדלי- תביני".
מאד נזהרתי משימוש במשפט הזה עם ילדי. היום כשהם בוגרים אני יכולה להשתמש בו כהלצה. עם הנכדים אני עדיין נזהרת משימוש בו, למרות שהם כבר בוגרים.

למעלה