אררג!

The West Star

New member
אררג!

**מכיל ספוילר למשחקי הכס!** לאזעזל! קראתי עכשיו שאדארד מת, על הבגידה, ועל סחיטת סאנסאה. ואני שואל: האם אדארד יכול היה לפעול אחרת? מה הייתם עושים במקומו?

Ergil

New member
אם הוא לא היה אידיוט ארור

הוא לא היה מת, ורוברט לא היה מת, והסדרה הייתה הרבה יותר קצרה. אבל אם הוא לא היה אידיוט הוא לא היה אדארד סטארק.

mysterious V

New member
מישהו יכול לרענן את זיכרוני בבקשה..

מה היה הקטע שהלאניסטרים השתפלטו על מעלה מלך, ומה קרה שם עם נד לפני שקיצרו אותו בראש. אני לא העניינים שם מעורפלים אצלי.

זה תלוי...

אדארד סטארק הוא אדם נאמן ומלא כבוד, וזה מה שלא נתן לו לרדת מהמקרה של רצח ג'ון ארין וכו', אם אני הייתי לורד סטארק, אני חושב שהייתי פועל באותה דרך. אף אחד חוץ מהאחראים לעניין, לא יכלו לדעת שסטארק ימות.

Envinyatar

New member
יש גבול לאטימות ולקוצר הראיה

בסדר, הכבוד היה יכול לגרום גם לאדם נבון לסרב להצעה של סרסי ושל אצבעון. אבל הסירוב שלו להצעה של רנלי כבר גבל בטמטמום או קוצר ראות טוטלי. כלומר, הוא הבטיח לסרסי זמן עד הבוקר. האם הוא חשב שהיא תשב בשקט ולא תעשה כלום, לאחר שהיא עצמה ב"הגינותה" הזהירה אותו במילים מפורשת - "במשחקי הכס מנצחים או מתים"?

NJS

New member
אבל אדארד

לא רגיל ל"משחקי הכס" ולכן הוא לא התייחס ברצינות לאיום של סרסיי

Envinyatar

New member
וכאן בדיוק הטפשות שלו

היו לו את כל האזהרות בעולם - החשד המבוסס, שהלאניסטרים זרקו את בראן מהחלון ורצחו את ג'ון ארין (לא מדוייק בפועל, אבל זה מה שאדארד ידע), האזהרות של ואריז על העובדה שסרסי רוצה להפטר מהמלך, ועוד. קרי, היו לו את כל ההוכחות בעולם שסרסי מסוכנת, והוא הפנה להן עורף בגלל הכבוד, וגם בגלל שסמך באופן מאד תמוה על אצבעון - כאשר רק מחשבה מעטה על העניין היתה מבהירה לו ש: * העובדה שאצבעון אוהב את קייטלין אינה אומרת שהוא לא שונא אותו - להיפך. * מרגע שאמר "לא" להצעה של אצבעון להכיר בג'ופרי, הרי אם אצבעון היה ממשיך לתמוך בנד, הוא היה "מתאבד פוליטית" - משום שהדבר היה מביא את סטאניס לכס המלכות, ואחד הדברים הראשונים שסטאניס היה עושה זה נפטר מאצבעון ושות'.

Envinyatar

New member
ועוד דבר

אדם חכם, גם אם הוא דוגל במטרות אציליות, חייב להבין שלא כולם אציליים כמוהו, ולצפות לתרגילים מלוכלכים.

NJS

New member
אבל כשהאדם תמים

הוא לא מצפה מאחרים שיבגדו בו (הבגידה של אצבעון הייתה הראשונה בחייו של נד)

צאבוש 2

New member
עלק תמים

הוא היה הגון ובעל כבוד. ושמר אמונים לאלים הישנים. ותמיד ניסה לעשות את חובתו (כלפי המלך והנתינים שלו) אבל הוא היה לוחם! ומנהיג! אם הוא היהה תמים אז הוא היה מת הרבה הרבה ליפני. תמים הוא לא! במילחמות שלו הוא בטוח ראה הרבה בגידות. כמו ששהאריות בגדו בדרקונים.

The West Star

New member
אגב

אצבעון הזהיר אותו פעם לא לסמוך עליו. אני לא זוכר את המילים. אבל הוא אמר

La Gamba

New member
בדיוק

תבינו שכל הדברים הקריטיים בהתחלה, כל הדברים הטפשיים, וכל ה"אילו זה היה ככה, ולא ככה", הם אלה שבונים את הסדרה- לפחות בהתחלה

צאבוש 2

New member
זה לא ברור

שבכל הודעה יש ספוילר?????????????? זה פורום לסידרה אחת! על מה תדבר? ברור שעל הספר! מי שלא קרא את הסידרה לא יבין מה הולך. ומי שקורא אז שיחזור עוד שבוע. זה לא לוקח הרבה זמן לקרוא. זה פשוט מעצבן שאי אפשר לעשות דיון נורמלי! פורום של הרבה ספרים אז אני מבין. לא נצפה שמישהו יכיר את כולם. אבל כאן זה רק סידרה אחת!!

../images/Emo6.gifאציל מכדי לחרבן...

זה מה שטיריון אמר.. והוא צודק.. אני לא חושב שנד כל כך חכם...הוא פשוט בן אדם טוב מדי.. הוא יותר מדי...אציל...וזה הביא למוות שלו... הוא היה צריך לאדם היחיד שעזר לו עד עכשיו "אצבעון"...ולהכיר בג'ופרי כמלך... והוא פישל גם עם ההצעה של רנלי... למה הוא לא הסכים? אה כן...כי הוא אמר שזה לא יפה ומכובד לחטוף את בניו של בן אדם שהרגע מת... הוא לא חכם בכלל...הוא אחלה לוחם..אבל לא חכם.. הגיע לו למות..באמת שכן..

LA LI HO

New member
זה שהוא בעל כבוד

לא אומר שהוא לא חכם. הוא כן חכם באיזושהי רמה, אבל יש לו יותר מדי כבוד.זה מה שהביא למותו. זה שהוא לא הסכים לחטוף את הבנים של אדם שכרגע מת נובע מהכבוד שלו, לא מהיותו טיפש.

בסדר..הוא חכם..

עובדה שהוא גילה את מה שרק ג'ון ארין ומעטים ידעו.. אבל אני חושב שברור שהעובדה שהוא נחמד וטוב מדי הביא למותו.. טוב..מה אכפת לי.. בלעדיו עימות המלכים לא היה מתרחש..

הלדין

New member
הוא היה מתרחש.

שים לב שאדארד התכונן לעימות הולך וקרב בעתיד. הוא נתן הוראות לאנשיו להכין את חפיר קאילין לפלישה. אם אדארד היה נשאר בחיים, אין ספק שהוא היה אחד הצדדים ב-"עימות המלכים". (כמובן, כ-'שחור', הוא גם יכל להועיל ב-"המשחק המיסטי הגדול").

LA LI HO

New member
...

אם אדארד היה נשאר בחיים אז הוא היה מצטרף לסטאניס, זה מה שהכבוד דורש. וכך לסטאניס הייתה גם את תמיכת הצפון וגם רוב הסיכויים את של מישור הנהרות, יחסי הכוחות היו משתנים שצורה דרסטית מספיק כדי שהמלחמה תהיה הרבה יותר קצרה והרבה פחות עקובה מדם. אם אדארד לא היה מת והיה מצטרף לסטאניס אז כנראה שעימות המלכים היה קצר יותר והאיום הבאמת גדול הייתה דאני (כמובן בלי להחשיב את כל מחלחמת השחר).

למעלה