בעייה הפוכה

נגר1

New member
בעייה הפוכה

לפני שאני פותחת בשאלה , רציתי לציין שאני לא מגזימה!!! התינוקת שלי בת שנה ו- 5 ואוכלת המון ללא הגבלה אני לא יודעת מה לעשות, יש לה ממש אובססיה לאוכל אפילו העירו לי כבר בגן שהיא אוכלת הכי הרבה (והיא בין הקטנים 1-3.5) ואחרי שהיא אוכלת קערה שלמה רוצה עוד בדקתי אם יש לה תולעים ואין לה אנחנו מגיעים הביתה והיא ישר רצה למטבח ומנסה לפתוח את הדלת של המקרר ואם היא לא מקבלת אוכל היא צועקת ובוכה (וזאת אחרי שרק לפני חצי שעה קיבלה ארוחה בגן) היא ילדה מקסימה, עירנית חכמה לבבית חמה ו"נינג'ה" ו...לא שמנה אוהבת נורא מתוקים אבל אוכלת בעקרון הכל האם אני צריכה לעשות משהו בנדון?! מכיון שאני נלחמת במשקל כל הזמן אני פוחדת שגם הילדה שלי תסבול מכך

מון שרי

New member
שיהיה לה לבריאות!!!

אם הילדה תמשיך להיות קשובה לצרכים האמיתיים שלה היא לא תצטרך להילחם במשקל שלה ויותר מכך - תמשיך להיות בריאה בנפשה ומאושרת כמו שהיא עכשיו.

לאמא המודאגת שלום

חסרים לי כמה פרטים לפני שאני אוכל לענות לך תשובה מלאה מה גובהה ומשקל בלידה, מה גובהה ומשקלה היום. האם פרט למתוק שהיא אוהבת היא מבקשת אוכל "בריא "? מה קורה כשמסרבית לתת לה אוכל ומתעקשים על זה ? האם התופעה הופיעה לאחרונה או שקימת מהלידה?

נגר1

New member
לד"ר הדס שלום

משקלה בלידה היה 2.700 ק"ג וגובהה אז 48 ס"מ כיום (אני לא יודעת כי יש לי תור לטיפת חלב בגיל שנה וחצי - עוד כשבועיים - ובפעם האחרונה ששקלו אותה היא הייתה כ- 10 ק"ג את הגובה אני לא זוכרת אבל היא באחוזון הגבוה מבחינת גובה) היא אוכלת הכל ואני מתכוונת בפרוש הכל גם אוכל "בריא" עם עדיפות לדעתי למתוקים. כשמסרבים לתת לה היא מנסה להתעקש ופורצת בבכי ובצעקות שלפעמים אין ברירה ונכנעים לה ולפעמים אם מצליחים להסיח את דעתה (משחק מעניין וכו') היא נרגעת התופעה לא קיימת מלידה ,אלא מגיל 7 חודשים בערך - מהרגע שהתחלתי לתת לה לאכול מוצקים וכו' רציתי לציין שלילדה היו כבר שיניים בגיל 3 חודשים ובגיל 6 חודשים כבר היו לה די הרבה שיניים היום כבר כמעט כל השיניים קיימות

המשך תשובה

צריך בהחלט ללמד ילדים הרגלי אכילה נכונה כבר בגיל צעיר מה שאומר שבגיל שלה אין צורך האכילה כל שעתיים. הפחיתי את המתוקים מהתפריט גם במחיר של צעקות (אני מבטיחה לך שאם תהייו החלטיים הצעקות יפסקו די מהר ),הציעי לה אוכל בריא . מבחינת גדילתה לפי המדידות האחרונות אין בעיה של משקל כך שגם אם "תרד " כמה גרם בגלל עקשנות עד שתלמד הרגלים חדשים לא יקרה לה מאום. בהצלחה

karina האחת

New member
להוציא את הממתקים מהבית .

יש לך מזל . לילדה שלך אין עודף משקל . ההתנהגות שלה היא דרך בטוחה להגיע לזה . וזו כידוע לך בעיה שנשארת לכל החיים . אם יש לך "ביצים" תוציאי את רוב הממתקים מהבית , אל תשלחי אותה עם ממתקים לגן . תני לה ירקות ופירות ללא הגבלה . את האוכל הרגיל בכמויות סבירות , מסודר , תמיד באותו מקום , אל תרשי לה לאכול בכל הבית . רק בפינת האוכל או במטבח . תעברו תקופה מסוימת של "חינוך מחדש" , אבל תזכי בילדה עם הרגלי אכילה טובים . יותר קל לעשות את השינויים בגיל צעיר . אני דיאטנית .

למעלה