גדנ"ע כיתה י"א.

ozal51

New member
גדנ"ע כיתה י"א.

היי , שבוע הבא יש לי גדנ"ע לחמישה ימים , לאחר שהשנה לא יצאתי למסע ישראלי , ההורים שלי והמחנכת לא מוכנים לשמוע שאני לא רוצה ללכת , בנוסף , אני משחק אותה סוג של חולה , כדי לא ללכת , הבעיה היא כזו , שאני יוצא רחוק אפילו ליום אני מתחיל להתגעגע למשפחה , אני מרגיש בודד אפילו שיש לי חברים , הידיעה שאני לא חוזר הביתה בסוף היום ושאני לא אוכל בבית הורגת אותי , אני מעכשיו נכנס לדיכאון עמוק ... כל הטיולים שהייתי בהם היו לי ככה , אבל אלו היו רק ליומיים והטיול הזה הוא חמישה ימים ... מה אני יעשה ? אני כבר מתחיל עם הדיכאון , איך אני לא אלך ? ההורים שלי לא מוכנים לשמוע לקולי , הם חושבים שאני עושה עצמי חולה , ברגע שאני פונה אליהם אני נענה בשלילה חד משמעית שאני יוצא ... מה לעשות ? לאיפה לברוח

גדנ"ע

שלום לך,
אתה מתאר תחושות קשות שמלוות אותך בכל פעם שאתה ישן מחוץ לבית.
התחושות האלו פוגעות בהנאה שלך ולכן אין פלא שאתה מנסה להימנע משינה מחוץ לבית ומפסיד חוויות שיכולות להיות מהנות כמו מסע ישראלי וגדנ"ע.
מעניין אותי לדעת האם קרה פעם שישנת מחוץ לבית ובכל זאת הצלחת ליהנות?
נשמע שההורים שלך מזהים את הקושי שלך, אבל מאמינים שאתה יכול להתמודד איתו וצריך להתמודד איתו, אבל אתה מרגיש וחושב אחרת.
יש לך קושי משמעותי שתצטרך לחיות איתו או להתמודד איתו גם בעתיד (מה יהיה בצבא? או כשתהיה ממש גדול?). זה הזמן לבחור אם אתה ממשיך לברוח מהקושי הזה או מתחיל להתמודד איתו.
אני חושבת שכדאי לך לפנות ליועצת בית הספר ולשתף אותה בכנות בקושי שלך ובתחושות הקשות שאתה מרגיש כשאתה ישן מחוץ לבית. ביחד תנסו להבין את זה ולמצוא דרך להתמודד עם זה. אני באמת חושבת שלברוח זה לא הפתרון... לא תוכל לברוח כל חייך....
מה אתה אומר?
רותם

למעלה