גובה ארון מטבח עליון מעל כיריים

גובה ארון מטבח עליון מעל כיריים

האם יש גובה מינימום שאפשר למקם ארון מטבח עליון מעל כיריים?
מבחינת בטיחות/נוחות ניקוי?

ומה עושים אם יש קיר של ארונות עליונים שאמצעו מעל כיריים?

תודה

lank

New member
גובה ארונות מינימליים

בדר"כ רצוי להימנע מלהתקין ארון מעל כיריים , אלא אם כן מתקינים קולט שטוח ועליו הארון
גובה רצוי יהיה לפחות 70 ס"מ ממשטח השיש.

עיצה שלי - בשום פנים ואופן , כי הארון מתמלא בכתמי שמן והחזיתות באדי שמן שאח"כ קשה להסיר.

talitush

New member
לא מזמן מרי פופ אמרה שזה אפשרי

כמובן באילוצים הקיימים. כאשר המקום היחיד להתקין ארון מעל כיריים, זה בהחלט אפשרי. לדבריה אפשר לנגב תחתית פורמייקה של הארון כמו כל משטח.

lank

New member
תלוי ממה עשויים הארונות

מניסיון אישי: הכיריים שלי לא מתחת לארונות ועדיין יש תמיד אדי שמן על הארון הקרוב ( מרחק של 50 ס"מ ) ועל המדפים הפתוחים ( מרחק של 30 ס"מ ).
במקרה שלי - הארונות הם מעץ ולכן אסור לקרצף או להשתמש בחומרים חזקים וגם לא בספריי של חלונות.

אם מדובר על ארון פורמייקה אולי יהיה קל יותר לנקות , אבל עדיין עדיף שלא ( אלא אם כן יש לכם עוזרת / אופר קבועה בבית ).
אדי השמן מגיעים לכל מקום ולא רק לתחתית הארון ( חזיתות , ידיות דביקות וכו ) , לכן אם אתם אוהבי בישול / טיגון - כדאי לחשוב על הנושא פעמיים!!!!

talitush

New member
האמת שלגבי הנקיון זה תקף גם לגבי קולט

הרשת והמשטח שמסביבה הופכים דביקים ומגעילים וצריך לנקות אותם.
לא יודעת אם קל יותר לנקות משטח פורמיקה או נירוסטה או זכוכית - על פניו נראה לי בעייתי באותה מידה.
נכון שעץ זה לגמרי בלתי אפשרי בלי להרוס אותו.

מרי פופ

New member
עושה, ועשיתי... בגובה 70

יש מטבחים בלי זה אין מספיק מקומות אחסון.
אם מקפידים על נקיון שוטף, לא מגיעים למצב של הצטברות צהוב שומני (איכס, סליחה על התאור הגרפי).

zivaf2

New member
לפי התקן= 75 ס"מ

בפועל החל מ70 זה בסדר. ממליצה לחפות את תחתית הארון בזכוכית קבועה שקופה כדי להקל על הניקוי.

lank

New member
שוב- לא מדובר רק על התחתית

תחשבו על זה גם הארונות ליד , גם חזית הארונות וגם הידיות מקבלים אדי שמן ובישול!!!
כאחת שאוהבת לבשל ( ויש למי ברוך השם ) לפחות אחת ל-3 שבועות חודש מנקה את חזיתות הארון והמדפים בצורה יסודית (והם רחוקים מהכיריים מרחק אופקי בין 40 ל- 50 ס"מ ועדיין צוברים כתמי שמן ולכלוך דביקים )

למעלה