האם העשיר מאושר יותר? אולי פחות?

• פותח הנושא g3h
  • פורסם בתאריך

g3h

New member
האם העשיר מאושר יותר? אולי פחות?

בתקופה המודרנית, עושה רושם שמי שעשיר יותר (בכסף) שווה יותר. האם זה באמת כך? האם אפשר להנות מהחיים ולחיות בכבוד גם בלי כל-כך הרבה כסף? מה תאבי הבצע מפסידים בדרכם אל הכסף הגדול? רשומה בנושא החשוב הזה וסקר "איזהו העשיר?" נמצאים כאן. אנא הביעו את דעותיכם בנושא, הן חשובות!

galgal21

New member
אין קשר בין העושר לאושר.

אפשר לההנות ולהיות מאושר גם אם יש לך רק את הצרכים הבסיסיים. אבל מי שחומרני ורודף כסף נהפך ליותר אומלל לעומתו אדם רוחני שלא רודף אחרי כסף נהפך למאושר. כמו כן אדם שרודף בצע חומרני ורוצה להתעשר בהרבה מהמקרים לא מצליח בכך והוא דוקא נשאר עני. לעומת זאת יכול להיות להיות אדם רוחני שלא רודף אחרי כסף והוא דוקא עשיר.

קיימת עוד אופציה

אדם רוחני עשיר שאינו רודף אחרי הכסף אך יודע לעשות כסף. והוא מאושר. כן יש גם כאלה שגם עוזרים לשכבות החלשות גם עשירים וטוב להם וגם רוחניים. אדם רוחני לא חייב בהכרח להיות עני...וקיימים בו רצונות ככל האדם אם לא יותר. עזר כנגדו

galgal21

New member
נכון.

אבל גם אדם רוחני עני שלא יודע לעשות כסף יהיה מאושר באותה מידה. בכל אדם קיימים רצונות וזה לא דבר שלילי אבל הרצון לעשות הרבה כסף זה דבר שלילי וככל שהוא יותר חלש האדם נהיה יותר מאושר.

רצון לעשות הרבה כסף לא שלילי

זה רצון ככל הרצונות. השאלה היא מה עושים אם הכסף ...ולמה מייעדים אותו.ואם עושים בו שימוש גם לעזרת הזולת להשפיע. יש איזשהו מיתוס שאדם רוחני אמור להיות עני כדי להיות מאושר ולא כך הוא. כסף = שפע ואדם רוחני הוא אדם שיש בו יותר רצונות. אין ברוחניות כדי לדכא את האדם אלא להיפך . עזר כנגדו

galgal21

New member
רצון לעשות הרבה כסף זה שלילי וגורם

לאומללות. לדעתי רצון זה נובע מהשאיפה של אדם להרגיש את עצמו שווה יותר מהאחרים. כמו כן צריך להבדיל בין אדם עני לאדם רוחני. אדם עני יכול להיות אדם מאד חומרני שמאד רוצה לעשות כסף אבל זה לא עוזר לו והוא נעשה דוקא עני יותר ויותר. אדם עשיר יכול להיות אדם שבכלל לא שואף להרויח כסף אבל למרות זאת הוא מתעשר. אדם שלא שואף להתעשר הוא אדם רוחני (הוא יכול להיות אדם עשיר מאד אבל הוא לא ניסה ולא חשב כלל להתעשר). כמו כן אדם שיש לו הרבה רצונות איננו דוקא אדם רוחני. תלוי איזה רצונות.

שיריס

New member
נורא פשוט להיות מאושר

בתקופה המודרנית אנחנו יכולים כבר להבין שעל מנת להיות מאושרים באמת - כסף לא יוכל לקנות את האושר הפנימי שלנו.... אנחנו רצים ותרים אחריי הכסף...ואומרים "אם היה לי....הייתי מאושר" ו"אם לא הייתה לי משכנתא, הייתי מאושר" - האם זה נכון ? תסתכלו על עצמכם רגע - ללא משכנתא, או עם דבר שאתם אומרים לעצמכם שזה מה שיעשה אתכם מאושרים... עכשיו תעצמו עיניים ובאמת דמיינו את עצמכם - חיי משפחה, חברים, לימודים, עבודה.....מאושרים ? אם כן - נהדר, אם לא...התשובה מצויה בשורה הבאה : מ ט ר ו ת אך ורק הצבת מטרות - ועמידה בהן לאורך זמן......- בסופו של דבר יביאו לאושר פנימי
מטרות בכל נושא ובכל תחום שעולה בראשכם רק לאחר הצבת מטרות בכל תחומי החיים ורק לאחר עמידה בהם - יכול להגיע האושר הפנימי שיהיה המשך יום קסום שירי סמואלוב מאמנת ליצירת קסם בחיים 0506794003 http://www.bizdex.co.il/740

שלמות פנימית עוני/עושר

עוני ועושר נמצאים שניהם באדם כמודעות ואם הם מוזנים באיזון אז קיימת שלמות פנימית. עזר כנגדו

למעלה