הגירה דרך נישואין

laura331

New member
הגירה דרך נישואין

אני עושה את התהליך מהארץ ובעלי מחכה לי בארה״ב
חשבנו שזה ייקח פחות זמן, אם הייתי יודעת שזה כזה ארוך אז כבר היינו עושים את זה מתוך ארה״ב
בכל מקרה, אני קצת לחוצה כי אני חושבת שאין לנו מספיק ראיות.
יש לנו התכתבויות ותמונות אבל אני לא יודעת אם זה מספיק, לא ידעתי שהוא הולך להציע לי להתחתן ולא הצטלמנו כל הזמן, אני שונאת לראות את עצמי בתמונות ונמנעת מזה בדרך כלל..אז יש לנו תמונות אבל ממש לא הרבה.
אין לנו תמונות מהחתונה כי התחתנו בסיטי הול צ׳יק צ׳ק.
אנחנו היינו בקשר ארוך דרך האינטרנט ואני נסעתי אליו והוא הציע לי להתחתן, הייתי שם 3 חודשים וחזרתי לארץ.
אנחנו לא עשירים, בעלי לא עובד כרגע בגלל שהוא מטפל באבא שלו שחולה מאוד ולכן לטוס הלוך חזור זה קצת קשה. וגם אני לא יכולה לקחת פתאום חופש מהעבודה שלי לתקופה ארוכה.
האם אנחנו בבעיה? האם עדיף לי לעשות מאמץ ולטוס לשם לחודש לביקור ולצלם עוד תמונות?
אשמח לעצות. תודה.

d a p h n a

New member
אלא אם שינו משהו...

בדרך כלל אצל זוגות טריים הם לא מי-יודע מה דורשים הוכחות לאמיתות הנישואין. הם מאשרים גרין קארד "על תנאי" לשנתיים, וכשרוצים להסיר את התנאים אחרי שנתיים, *אז* צריך להוכיח שהנישואים אמיתיים. אם אלה באמת נישואים אמיתיים, זה גם בדרך כלל לא קשה (כתובת משותפת, חשבונות בנק משותפים, נסיעות משותפות, ילדים משותפים וכו').

tair1986

New member
אכן שינו משהו

חובת הוכחת הנישואין רק עלתה לאחרונה, גם לנשואים טריים.
כמה תמונות וביקור או שניים כנראה לא יספיקו, אפילו לא לגרין קארד על תנאי ויבקשו עוד הוכחות, יש לנסות להביא כמה שיותר הוכחות כמו שציינת, במקרה של פותחת השרשור אין הרבה כאלה לצערי.
חשבון בנק משותף, נסיעות משותפות, התכתבויות.

laura331

New member
אז לא הבנתי אותך

איזה הוכחות יש לזוג טרי? ומה נראה לך שאני צריכה לעשות?
אני לא גרה איתו כי אני נמצאת בישראל, אין לנו חשבון משותף וגם לא נראה לי הגיוני שיהיה אם אני עדיין בארץ

tair1986

New member
לרוב לזוג טרי יש הרבה יותר הוכחות

אבל במקרה שלך פשוט יש לאסוף כמה שיותר ולקוות לטוב, במקרה הכי גרוע תקבלו RFE ותצטרכו להמציא עוד הוכחות, את הממשל בארה"ב לא ממש מעניין אם את את לא אוהבת להצטלם, חוסר תמונות מהחתונה יכול להיות בעייתי.
הם מסתכלים על פרטים יבשים ועל תכלס.
היית שם שלושה חודשים, אין לך תמונות מהתקוה הזאת? טיולים משותפים?
מציע לך לקרוא ב visajourney, יש שם המון מידע עדכני מזוגות מכל העולם שעוברים את התהליך עכשיו, לפי מה שתיארת ולפי רוח הדברים כיום לדעתי אתם תצטרכו הוכחות יותר חזקות, מקווה שאני טועה.

laura331

New member
מה שיש לנו זה

בערך 30-35 תמונות, לא מהחתונה כי לא היתה כזאת, אני שלחתי 15 תמונות עם הבקשה הראשונית.
התכתבויות של כמה שנים - הדפסתי הכל ושלחתי
מכתב מחבר
כבר שלחתי את כל זה עם ה i130 , עכשיו מחכים
אני שואלת בעקרון לגבי הראיון עצמו, מה עוד להביא כשיבוא הזמן והאם כדאי לטוס לארה״ב שוב בינתיים ולצלם עוד תמונות.

tair1986

New member
אם שלחתם רק עכשיו - יש לכם עוד שנה עד הראיון

במקרה הטוב, יש לך כמה משוכות לעבור עד אז.
כן הייתי ממליץ לך לבקר אותו לפחות עוד פעם אחת, או לפחות לתכנן טיול משותף באירופה לדוגמא.
אני עברתי את התהליך לאחרונה, והייתי במהלך התהליך, שארך כשנה, בקשר עם עשרות זוגות, קריאה כמעט יומיומים בפורומים בחו"ל, ורק להתחתן אחרי פגישה אחת ולחיות במדינות שונות כבר לא מספיק, יש הרבה עיכובים, הרבה RFE והרבה ביטולים.

tair1986

New member
כמו שציינתי כמה הודעות מעל

VisaJourney
הפורום שמכיל הכי הרבה מידע עדכני, מציע לך להרשם שם גם ולעקוב אחרי מה שקורה כרגע..
בהצלחה!

doronf65

New member
לא הייתי נוסע לארה"ב בשביל תמונות

בעיקרון 15 תמונות ששלחת ועוד 20-30 שאת יכולה לשלוף אם ירצו לראות עוד - - - יספיקו לדעתי. גם אם היו לכם 600 - הייתם מראים בסוף רק 50.
&nbsp
התכתובות חשובות, תתחילי אולי לעשות קניות באמזון ולשלוח אליו הביתה. בגדול, לא חושב שיעשו בעיות, הם מבינים שאת שם והוא פה.

laura331

New member
אבל אין תמונות של חתונה

זה רק תמונות של שנינו שצילמנו כשטיילנו בכל מיני מקומות
מה שנאמר פה זה שזה כנראה כבר לא מספיק
מה גם שזה הגיוני ששנה לה נתראה? זה לא יראה להם מוזר?
אני מתחילה להיכנס ללחץ
ואיך אמזון יכול לעזור? מה אני אמורה להראות להם? יש לי כבר כל מיני מכתבים על שמי שמגיעים אליו

doronf65

New member
אם אין תמונות חתונה אז אין...

לא להיבהל, כי אין מה לעשות. ובאמת רצוי שתנסו להתראות, את זה אני אומר לך ברמה האישית...

&nbsp
אמזון עונה לדרישה שתתחילו להראות "משק בית" או דברים שאתם מתחילים לצבור ביחד. אם את קונה תחתוני נשים ושולחת לכתובת שלו זה בבירור קניה שלך. קפיש?

&nbsp
המכתבים שמגיעים אליו זה מצויין.
&nbsp
שוב, אני מנסה להוריד את מפלס ההסטריה שלך, לא אומר שצריך להקל ראש או שמה שאומרים האחרים זה לא נכון. אני גם מודע שרוח המפקד של היום מכתיבה ששרותי ההגירה ינסו להיות פחות קלילים. אין מה לעשות, מכסימום ישלחו לכם RFE ואז תספקו עוד ראיות.
&nbsp
בנתיים תחשבו על כל דבר שיכול להצביע על מחוייבות שלכם למסגרת.
הצעות נוספות:
- עשו ביטוחי חיים צולבים.
- שהוא יכניס אותך לביטוח הרפואי שלו.
- עשו צוואות וצוו הכל אחד לשני.
- שהוא יכניס אותך לחשבון הבנק שלו. עזבי שאת לא משתמשת, שהוא יכניס אותך.
- כנ"ל לכל חשבון שיש לו: חשבון טלפון...
&nbsp

laura331

New member
אוקיי יש לי שאלה אחרת אז

אם הם לא ישלחו RFE? אז הכל בסדר?
או שעדיין צריך להביא את כל זה לראיון?
השאלה אם הם בודקים מה שאני מבאה לראיון אם זה לא נשלח אליהם מראש כבר?

doronf65

New member
אם הם לא שלחו

והתיק עבר לשגרירות, אז הכל בסדר. לראיון תביאי שוב ה-כ-ל! פשוט שיהיה אם יש צורך. תקראי רשמים של מישהו שהיה בראיון רק היום בדף הזה:
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/456/183301266/ישראלים_בחו``ל/עוברים_לארצות_הברית

ותביני שיש שיחה רגילה, ואם הם רואים שיש סתירות אז מתחילים לשאול יותר. אבל אם את מדברת באופן פשוט וגלוי אז אין בעיה.

laura331

New member
כן ראיתי את זה

זה אני שאלתי והוא ענה לי
אני פשוט קוראת יותר מידיי ובכל מקום כתוב משהו אחר וזה מכניס אותי ללחץ,
אני לחוצה גם מבחינה כספית ולא הייתי רוצה לטוס לשם רק בשביל תמונות אבל אני אעשה את זה אם צריך.

John the Savage

New member
דווקא לא שינו כלום

לא ברמת התקנות והנהלים, ולא ברמת תקדימים משפטיים. אמנם הממשל הנוכחי מקשיח את נהלי ההגירה, אבל בכל הקשור להוכחות ל-bona fide marriage, זה לא משהו שנגעו בו.

אפשר אמנם ללמוד הרבה מסיפורים באתרים כגון visajourney, אבל כדאי לקחת הכל עם גרגר של מלח (או כמה גרגרים). זה אכן אתר גדול עם המון משתמשים, אבל יש כמה דברים שצריך לקחת בחשבון: קודם כל, אנשים שיש להם בעיות בתהליך ישתפו יותר מאנשים שהכל אצליהם חלק. שנית, כל מה שנוגע לטיפול בשגרירויות/קונסוליות יכול להשתנות ממדינה למדינה ויש כאלו שמחמירים ודורשים יותר או פחות מבחינת הראיות שמביאים לראיון. ודבר שלישי, לא תמיד אתה יודע מה הסיפור המלא של האנשים שמשתפים את המקרה שלהם, ולא תמיד אנשים טורחים לציין דברים שיכולים להשפיע.

הדרישות הרשמיות להוכחות ל-bona fide הן אותן דרישות, ותמיד דרשו הוכחות בהתאם לסטנדרט החוקי שנקרא preponderance of evidence, שזה אותו סטנדרט שנהוג במשפט האזרחי. על המבקש להראות שההסתברות שהנישואים אמיתיים גבוהים יותר מההסתברות שהנישואים פיקטיביים. וזה תקף גם לגרין קארד זמני. זה לא רף גבוה במיוחד, ולרוב גם לזוג טרי אין בעיה לעמוד בזה. לזוג שנפגש בנסיעה אחת וגרים בנפרד זה אכן יהיה יותר קשה (וככה זה תמיד היה), משום שזה גם הדפוס של נישואים פקטיביים, אבל הכל תלוי בפרטים הקטנים.

קודם כל, השאלה היא כמה "דגלים אדומים" יש. מגורים בנפרד גם יכולים להעלות דגל אדום, אבל כשזה הדגל האדום היחיד, זה לא משוכה רצינית. אם זה בא עם דברים נוספים כגון הפרש גילאים גדול, בני זוג שאינם דוברים שפה משותפת, היסטוריה של חתונה ובקשות הגירה בעבר וכו' אז דגל אדום הרבה יותר משמעותי. מבחינת הראיות שמביאים: התכתבויות באינטרנט, תמונות והוכחות לבילויים ביחד יכולים להספיק או שלא, תלוי בתמונה הכוללת שנוצרת. אם אין תמונות מהחתונה, לא נורא. תמונות מכמה מקומות שונים, ואולי גם עם אנשים שונים זה הרבה יותר חשוב. התכתבויות אונליין יכולות לעזור אם מראים דרכן סיפור היכרות (גם אם וירטואלית) על פני תקופה ארוכה. העקרון הוא תמיד: להראות דברים שלאנשים שמתחתנים פקטיבית קשה לזייף. קל ליצור כמה תכתובות בודדות באינטרנט, אבל תכתובת שמראה היכרות וירטואלית ארוכה (ובפרט התכתבויות שהן לא רק גילויי אהבה שקל לזייף) זה דבר קשה יותר ולכן ראיה משכנעת יותר.

laura331

New member
האם מגורים בנפרד זה דגל אדום?

הרי זה לא שאני יכולה פשוט לגור שם בלי אישור, חשבתי שלחזור לישראל ולעשות את התהליך מכאן זה הדרך הנכונה לעשות את זה לא?
כל שאר הדברים שכתבת לא נוגעים אלינו
אגב אני לא יודעת כמה זה רלוונטי אם בכלל, אבא שלי עבר שבץ מוחי והוא בשיקום ואני מטפלת בו ואני בת יחידה, זאת עוד סיבה ללמה אני לא יכולה לקום ולטוס, האם זה יכול לעזור בהסבר למה אנחנו לא נפגשים במשך חודשים ארוכים? האם שווה להביא אישורים מהרופא/ בית חולים?

laura331

New member
וגם אצלו אגב מצב דומה רק יותר גרוע

כי אבא שלו חולה סרטן ואמא שלו מאוד מבוגרת ולטפל בו לבד הוא לא רוצה לתת לה, אז אומנם כן אפשר לעשות מאמצים כדי להיפגש אולי באירופה לכמה ימים אבל כמו שאמרתי זה די קשה מהרבה בחינות
השאלה אם הם הולכים להקשיב לסיפור הזה שלי? האם כל זה בכלל מעניין את ההגירה? או שיש להם צ׳ק ליסט? האם להביא אישורים רפואיים לראיון עצמו?

Boston Guy

New member
אני לא בטוח שאת באמת רוצה שההגירה תקשיב לסיפור שלך

מהסיפור החלקי שאת פורשת כאן - פקיד הגירה שיתעמק בעניין יכול לקבל ספקות די רציניים לגבי המצב שלכם.
ברור ממה שכתבת עד כאן שאת רוצה לקבל גרין קארד.
מה שלחלוטין לא ברור הוא מה היה קורה לו היה לך גרין קארד בשנייה זו...
האם היית כרגע חיה עם בעלך בארה"ב?
האם היית עוברת מחר לארה"ב?

סביר להניח שמצבו של אביך (שאני מאחל לו החלמה מלאה, ושיהיה בריא וחזק) לא היה שונה אם היה לך כרגע גרין קארד... וכנ"ל המצב במשפחה של הבחור.
על פניו לא נראה שקיימים התנאים שמאפשרים לכם לגור ולחיות ביחד כרגע - בלי שום קשר לעניין הגרין קארד.

מה שעוד לא מובן זה איך עניין הספונסורשיפ הכלכלי עבורך אמור להסתדר. יכול להיות שאני לא מבין את מה שאת כותבת נכון, אבל התמונה שמצטיירת היא שהבחור שאיתו התחתנת אינו עובד ואין לו הכנסה, אביו חולה במצב קשה, אימו (שלכאורה אמורה להיות הקו-ספונסור הכלכלי שלך) היא מאוד מבוגרת... מה שיוצר אצלי את השאלה האם דו"חות המס של האם יראו הכנסה מספקת כדי לתמוך ביחידה המשפחתית שנסמכת על שולחנה כרגע (אנחנו יודעים על ארבע נפשות - היא עצמה, בעלה, הבן הבוגר שלה ואת. ואולי יש עוד?)

למעלה