הגרפיטי מוכיח: חלק מהמוחים רוצים לשנות את אופי המדינה

מקסים 45

Well-known member
הרבה אנשים שאלו את עצמם אתמול, לאחר שראו את
הסרטון שבו מפגינות
ריססו את המילה "בושה" על קיר בית הדין הרבני בתל אביב, מה היתה הסיבה לכך. הרי מדובר בהפגנה נגד עילת הסבירות - מה הקשר לבתי הדין?
ההפגנות יצאו מקשרן.

מקסים 45

Well-known member
הסרטון שבו מפגינות

ריססו את המילה "בושה" על קיר בית הדין הרבני בתל אביב, מה היתה הסיבה לכך. הרי מדובר בהפגנה נגד עילת הסבירות - מה הקשר לבתי הדין?
ההפגנות יצאו מקשרן.
אדון ביידן במסר לנתניהו

נסיך.333

Well-known member
אדון ביידן במסר לנתניהו

מישהו מאמין לטום פרידמן??
אני לא, שקרן לא קטן

משתפרת1

Well-known member
הסרטון שבו מפגינות

ההפגנות יצאו מקשרן.
ההפגנות אינן נגד עילת הסבירות, הן נגד ההפיכה במערכת המשפט. כרגע הנושא הבוער הוא עילת הסבירות, אך ההפגנות לא רק נגדה. אחד השינויים שהוזכרו הוא מתן זכות בלעדית לבתי דין רבניים על עניני משפחה.

dory30

Well-known member
הרבנות הראשית, מעוז האורתודוקסים, הרסה את המדינה. מיהם ומהם שהם יכתיבו לישראלים איך לחיות, להתחתן, להתגרש ולמות? אפילו ההחלטות בוועדת החוקה של המטורלל יותר דמוקרטיות ממה שקורה שם.

שמלת תחרה1

Well-known member
הרבנות הראשית, מעוז האורתודוקסים, הרסה את המדינה. מיהם ומהם שהם יכתיבו לישראלים איך לחיות, להתחתן, להתגרש ולמות? אפילו ההחלטות בוועדת החוקה של המטורלל יותר דמוקרטיות ממה שקורה שם.
מי מחייב מישהו להתחתן ברבנות? יש כבר טרנד חדש מתחתנים עם עו"ד, או רב רפורמי, או עם דמות ציבורית הנבחר ע"י הזוג. לחיזוק שלדת אין השפעה, טקסי ברית מילה ובר מצווה הולכים ונעלמים.

nothing but the truth

Well-known member
מי מחייב מישהו להתחתן ברבנות? יש כבר טרנד חדש מתחתנים עם עו"ד, או רב רפורמי, או עם דמות ציבורית הנבחר ע"י הזוג. לחיזוק שלדת אין השפעה, טקסי ברית מילה ובר מצווה הולכים ונעלמים.

להתחתן בישראל ניתן רק דרך הרבנות. זה החוק.
אבל אני מסכים שהרבנות לא אשמה בכך ולא היה מקום להפגין לידה, ובטח לא לרסס גרפיטי.

raya

Well-known member
אבל- אם אותו זוג רוצה להתגרש, הוא יכול לעשות זאת רק דרך הרבנות.
הבת שלי התחתנה בקפריסין, לא נרשמה במשרד הפנים כנשואה, וחיה באושר עם בן זוגה.

דיברגנט חדש

Well-known member
אבל- אם אותו זוג רוצה להתגרש, הוא יכול לעשות זאת רק דרך הרבנות.
הבת שלי התחתנה בקפריסין, לא נרשמה במשרד הפנים כנשואה, וחיה באושר עם בן זוגה.
היא עוברת על החוק, עפ"י מה שאני יודע, היא חייבת להירשם במשרד הפנים כנשואה בטווח של עד שנה מחתונתה.

nothing but the truth

Well-known member
זו הדרך היחידה למנוע מהרבנות להתערב לה בחיים במידה ותרצה להתגרש. מצדיק אותה לגמרי.

אני לא מכיר את הסעיף בחוק שמתייחס לעניין חובת אנשים שנישאו בחו"ל, לכן לא אוכל להתייחס לנקודה - אבל השאלה היא אחרת. אם לא התכוונה כלל להרשם בישראל כנשואה, לשם מה להינשא במיוחד בקפריסין? הרי בישראל היא עדיין במעמד של ידועה בציבור.
אלה שנשאים בקפריסין עושים זאת משום שהם כן מעוניינים להרשם בישראל כנשואים.

דרך אגב, זה גם מאפשר לה לקבל אישור להפסקת הריון במקרה של הריון לא רצוי.

SupermanZW

Well-known member
אני לא מכיר את הסעיף בחוק שמתייחס לעניין חובת אנשים שנישאו בחו"ל, לכן לא אוכל להתייחס לנקודה - אבל השאלה היא אחרת. אם לא התכוונה כלל להרשם בישראל כנשואה, לשם מה להינשא במיוחד בקפריסין? הרי בישראל היא עדיין במעמד של ידועה בציבור.
אלה שנשאים בקפריסין עושים זאת משום שהם כן מעוניינים להרשם בישראל כנשואים.
יכולות להיות סיבות, לדוגמה:
1. הם מתכננים להגר
2. חשוב להם שיהיה להם אישור נישואין, בלי קשר להכרת מדינת ישראל בהם.
3. מניעת ממזרות מילדיהם (אישור הנישואין מקפריסין יספיק לצורך כך, גם ללא רישום במשרד הפנים)
4. לה או לבעלה אזרחות נוספת והם החליטו שבמידה ויתגרשו יעשו זאת במדינה האחרת, באותה מדינה לצורך העניין אין הדין זהה לנשואים ולידועים בציבור.

nothing but the truth

Well-known member
יכולות להיות סיבות, לדוגמה:
1. הם מתכננים להגר
2. חשוב להם שיהיה להם אישור נישואין, בלי קשר להכרת מדינת ישראל בהם.
3. מניעת ממזרות מילדיהם (אישור הנישואין מקפריסין יספיק לצורך כך, גם ללא רישום במשרד הפנים)
4. לה או לבעלה אזרחות נוספת והם החליטו שבמידה ויתגרשו יעשו זאת במדינה האחרת, באותה מדינה לצורך העניין אין הדין זהה לנשואים ולידועים בציבור.
סעיף 1 ו 4 אני עוד יכול להבין.
סעיף 2 - כשלעצמו, חייב לציין שלא ברור לי.
סעיף 3 - לא נכון. גם אנשים שלא נשואים הילד איננו ממזר.

SupermanZW

Well-known member
סעיף 1 ו 4 אני עוד יכול להבין.
סעיף 2 - כשלעצמו, חייב לציין שלא ברור לי.
סעיף 3 - לא נכון. גם אנשים שלא נשואים הילד איננו ממזר.
מן הסתם, אישור נישואין זה משהו שאפשר להראות למשפחה וחברים וגם לכל מי שמטיל ספק בהיותם נשואים או לא מאמין להם.

לגבי ממזרות, אמנם דבריך נכונים, אבל אנשים מנסים גם להתמודד עם חששות לדברים שהסבירות שיקרו נמוכה ולעיתים אף אפסית.

משתפרת1

Well-known member
מדינת ישראל מחייבת להתחתן רק ברבנות. כל האלטרנטיבות (עו"ד, רב רפורמי, איש ציבור, שחקן ועוד) אינן מוכרות ע"י משרד הפנים. מי שלא נוסע לחו"ל כדי להנשא שם בנישואים אזרחיים (בהם משרד הפנים כן מכיר) חייב להנשא דרך הרבנות כדי שיוכל להרשם כנשוי בתעודת הזהות שלו.

Harrington

Well-known member
מנהל
רק נזכיר שמי שקבע שהרבנות תקבע, הוא החוק המנדטורי קרי מלך אנגליה לפני קום המדינה :). ישראל אימצה את החוקים הללו אל ספר החוקים שלה ומאז זה המצב. להאשים את הרבנות בכך שקיבלה את המנדט? קצת מצחיק. ההחלטה התקבלה על-ידי רוב חילוני, אך חובב מסורת, בבית הנבחרים הישראלי.

אולם בתכל'ס כל זה כלל לא חשוב. עצם ההפגנה מול הרבנות מלמדת, כמו עוד דוגמאות רבות מספור, שאין כל קשר בין המחאות לרפורמה המשפטית ושהעניין כולו הוא בס"ה אי-קבלת תוצאות הבחירות הדמוקרטיות בתוספת מה שכבר נאמר כאן, שאיפה לשנות את אופי המדינה.

למעלה