היי. איזה לקה שקופה מתאימה לדלת עץ

רשר

Well-known member
מנהל
האמת ורק האמת - עץ מכל סוג לא מתאים לעמוד בשמש כולל כל ציפוי שיאפשר להעביר אור שמש ולאפשר מראה יפה של העץ,
יש לכות שמוצהר עליהן שמגינות מקרינה - נו-טוב אז מה - הצהירו

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
האמת ורק האמת - עץ מכל סוג לא מתאים לעמוד בשמש כולל כל ציפוי שיאפשר להעביר אור שמש ולאפשר מראה יפה של העץ,
יש לכות שמוצהר עליהן שמגינות מקרינה - נו-טוב אז מה - הצהירו
צודק אבל...
א. יש לא מעט דלתות כניסה מעץ שחשופות לשמש. חלקן נצבעו בלקות שקופות והצביעה הזו מחזיקה כמה שנים טובות. נכון. אחרי כמה שנים צריך ללטש ולצבוע מחדש אבל "זה מה יש". כי אם תתקין דלת מפח (רב בריח או מתחריה), היא מצופה בטפט, שגם הוא לא ממש "אוהב" את קרינת השמש. אז מה האלטרנטיבה? לוותר על הדלת?
ב. ארגזי רוח חשופים לשמש. צביעה בהולץ לזור 2000 צבעוני מגינה די טוב על עצי ארגזי הרוח, וכמובן שלא לעד; אבל תחזוקה נכונה מאריכה את חי העץ.
ג. במקרה שלי, אני רוצה לקה שקופה לדלת שחשופה לשמש מערבית וברור לי, שהלקות השקופות פחות מגינות מקרינת UV. חשבתי שבכל זאת אקבל איזה מענה, באיזו לקה כדאי לי בכ"ז לבחור...

dudi4321

Member
לא ניסיתי אבל תמיד המליצו על יאכט וארניש. אולי לפי השם זה מתאים לחלקי עץ ביאכטות??
אצלי קצוות הגג צבועים בלזור 2000 כבר 35 שנה. מה שחשוף לשמש מצולק. האמת שלא צובע מאז, לא מתחזק. לא משתגע להתכופף מעבר לגג רעפים כדי לצבוע עץ. אצלי יש קומה שניה עם חצאית של גג רעפים. הקורות שהרעפים מצילים נראים סבבה. הגגנים עשו 2 ידים בצביעה לפני החיתוך והמיסמור. בחרתי צבע טיק אדמדם על עץ אורן של קורות של גגות.
דלת פנים צבעתי לבד גם לפני 35 שנה עם הלזור בצבעים שערבבתי והדלת נראית מצויין. לא חשופה לשמש, כנ"ל המשקופים.

רשר

Well-known member
מנהל
לא ניסיתי אבל תמיד המליצו על יאכט וארניש. אולי לפי השם זה מתאים לחלקי עץ ביאכטות??
אצלי קצוות הגג צבועים בלזור 2000 כבר 35 שנה. מה שחשוף לשמש מצולק. האמת שלא צובע מאז, לא מתחזק. לא משתגע להתכופף מעבר לגג רעפים כדי לצבוע עץ. אצלי יש קומה שניה עם חצאית של גג רעפים. הקורות שהרעפים מצילים נראים סבבה. הגגנים עשו 2 ידים בצביעה לפני החיתוך והמיסמור. בחרתי צבע טיק אדמדם על עץ אורן של קורות של גגות.
דלת פנים צבעתי לבד גם לפני 35 שנה עם הלזור בצבעים שערבבתי והדלת נראית מצויין. לא חשופה לשמש, כנ"ל המשקופים.
יאכטונר מצוי מכיר היטב את הטיפול השנתי במשטחי העץ החשופים לשמש,
נכון זה אולי הכי טוב אך לא באמת פתרון

למעלה