הי ח'ברה

כל דבר שאינו נפתח ...

מקובע בעיניי גמני חושבת שהסקס שלי טוב אבל תמיד נכונה ללמוד אני חושבת שההומור שלי מצחיק את סובביי אבל תמיד מוכנה להצחיק\לצחוק יותר... דה בונו מבקש מאתנו להיות "שחקנים" בכל סטואצייה בחיים לנסות לחבוש כובע מתאים...(לדוגמא~השחור לאסרטיביות (מול בוס למשל) )

SHAHAF UZI

New member
חתולה !!! את הצלחת ממש לשנות רגשות

כן ? הצלחת לשנות רגשות ? זה נשמע כמעט בלתי אפשרי

לא יכולה לספר את

הסטואצייה בה הצלחתי לשנות את הרגש עד סופה כי היא מאוד אישית )מאוד( אם כי אוכל לאמר ששיניתי את מצב הרגש לאדם מסויים... ע"י חשיבה ממוקדת מאוד ועדיין להשאר בקשר (וזה ממש לא פשוט 1234 תאמר דכאת .... אני אומרת לא!)

1234ab

New member
לדעתי...

חשיבה לאיכולה לשנות רגש אלא רק לדכארגש. לדחוף אותו עמוק פנימה, לא לתת לו ביטוי.

SHAHAF UZI

New member
פצצה!! בגלל זה אולי כדאי שהכל יתחיל

מהלב,והחשיבה תהיה משנית ומרסנת.

1234, נראה לי שאת חושבת

על חשיבה בכיוון מסוים. את יכולה לפרט, או לתת דוגמה של חשיבה שמדכאת? מה הן הדרכים שבהן אנחנו יכולים לבטא רגש?

1234ab

New member
בוקר אור אביבה

כן נתתי כמה דוגמאות כגון (הלוויה ועוד) אך יש לי עוד.. הילד שלך עושה מעשה/אומר משהו שמאוד מכעיס אותך.... את מרגישה שאת מתפוצצת מכעס, אך המחשבה (הרציונל) אומר לך למה את כועסת הרי הוא ילד קטן לא התכוון להכעיס אותך/ למה את כועסת, כעס לא בריא מביא למחלות למה את כועסת, תחשבי חיובי יותר בריא... אך בתוך תוכך הרגש/כעס רוצה לצאת.... רוצה שתתני לו ביטוי והכוונה היא לא לצרוח על הילד אלא פשוט לומר לילד כרגע אני מאוד כועסת ואינני יכולה להמשיל לדבר או אני כועסת מאוד עכשיו אני יוצאת מהחדר להרגע. ואז מרגישים את הכעס במלוא עוצמתו, מרגישים איך הלחיים נעשות אדומות, העשן יוצא מהאוזניים
ולאט לאט איך שכל האנרגיה הזאת הולכת ונעלמת/נרגעת ואז מרגישים שקט/טוב... (מצב כזה קרה לי עם בן זוגי, וזה עובד.) זאת כוונתי לתת ביטוי לכעס ולא לדכא אותו. לתת לרגש ביטוי זה להרגיש אותו בכל הגוף עד שהוא נעלם. דוגמא אחרת לדיכוי רגש למשל כשצוחקים ואומרים לך ששששקט (בשיעור ועוד) זה בלתי אפשרי אתה מרגיש שהרגש רוצה לפרוץ החוצה, אתה רוצה לצחוק עד הסוף, ואז אתה נרגע.

את יודעת 1234,

סיפרת הרבה, ולא בלשון יחיד. האם יש סיבה לזה שאת מסבירה לי משהו עליך ואומרת במקום "אני" "את"? במקום "לי", את אומרת "לך"? את מוכנה לנסות לכתוב את הכל עם "אני, לי, בתוכי, בשבילי" רק? את חושבת שכשאת רוצה לצחוק באמצע השיעור, ואומרים לך "שששש"...זה נקרא דיכוי? ואולי הצחוק הוא שדיכא כמה מסביב? אני כמובן לא פונה אליך אישית, ממש לא. אני נעזרת במה שאת אומרת כדי להבהיר כמה דברים. ותודה שאת עוזרת לי בכך שאת מגיבה באופן פתוח. זה לא כך פשוט ואני מעריכה את זה מאוד. צחוק אגב אינו רגש, צחוק הוא פריקה של רגש, ההתנקות מהרגש... צחוק הוא כלי שמאפשר לנו לנקז משהו מבפנים... כמו גם הבכי.

1234ab

New member
ערב טוב אביבה ושבוע טוב../images/Emo39.gif

תודה לך שהפנית את תשומת ליבי על כך שאני רושמת "לך" "את" במקום אני,לי. יכול להיות שיותר קל לי לספר סיפור של (כביכול) מישהו אחר אך הסיפור הוא בעצם על עצמי, או אולי מיכוון שאת ביקשת ממני דוגמא אז כתבתי לך,את, אינני מצליחה כרגע להבין מדוע רשמתי זאת כך. דוגמא נוספת: לפני כמה שבועות חזרתי מחו"ל, (לא הייתי עם בן זוגי) לא נהנתי, זה היה טיול מאורגן, חזרתי עם תחושת ריקנות כי לא ידעתי בדיוק לזהות את אשר הרגשתי היה שם עצב, בלבול, תסכול, ייאוש. אך הפעם במקום לחייך לומר שהכל היה כיף ונפלא איפשרתי לעצמי להרגיש את אשר הרגשתי, פשוט הייתי שם, לא עשיתי כלום על מנת לא להרגיש את אשר הרגשתי. הסתובבתי עם תחושות/רגשות אלא כמה ימים, בעבודה, בבית, בבוקר, בלילה עד שזה עבר לבד... זה היה מדהים לאט לאט התחלתי להרגיש טוב, לחייך, לשמוח..מה שלא יכלתי לעשות כשחזרתי מחו"ל. תודה לך אביבה על שאלותייך המכוונות אותי אל עצמי פנימה

1234 יקרה,

לא אוכל לעשות כלום בלעדיך... זיכרי זו תמיד עבודה משותפת אני יכולה לתת יד ולהראות דברים מי שירצה באמת לעשות את העבודה יוכל לראות את מה שאת רואה, מי שלא לא, וזה בסדר גמור. ומתוך הסיפור שלך, האם ההתנסות הזאת לימדה אותך משהו? האם היה צורך ללמוד משהו, או פשוט לחוות את כל מה שהיה וזהו? שבוה נהדר גם לך

1234ab

New member
ערב טוב אביבה - למידה וכן גם

חוויות הדברים. הלמידה שלי היתה דרך חוויות הדברים כמו שהם. מאוד חשוב היה לי לחוות את כל הרגשות, לדעת לתת להם מקום. למדתי לקבל את עצמי כפי שאני, למרות שלאנשים מסביב לפעמים, זה לא מוצא חן... או שבוחרים להיפגע מהתנהגות כזאת או אחרת שלי.... הבנתי שזאת לא אני! זאת פשוט בחירה שלהם, זה הם "והחבילה" שלהם.. זה הם והראייה שלהם על החיים,זאת דרך הסתכלות שלהם על הדברים. ועוד ועוד...

אויייייייייייייייייייייייייייייי לך

לחשוב ככה (אתה פסימי נורא ) אם היית רואה כרגע ת'פרצופ שלי .......אבוי לי על חשיבה שכזו)

גיוRא

New member
עוזי ... עיניים זה לא גרביים..

שטוף אותן לפעמים והכל יהיה לך ברור..

SHAHAF UZI

New member
לא כל מה שברור לך-יכול להיות ברור

גם לי,כי אתה שונה מאד ממני. אם תירצה הסברים כי לא הבנת, אז תישאל ואענה לך ברצון.

SHAHAF UZI

New member
גיורא,באיזה הקשר היתה היציאה הזו ?

אתה לא מובן ממש.... למה אתה לא ממש משתמש בפה שלך,או במקלדת ? דבר קצת ברור יותר,ואשמח להגיב לך..... חמיצר פשט רגל....

גיוRא

New member
עוזי... ידידי..(מקווה שעדיין)

צחקתי... איש... אמרת שלא ראית ברור... אז אמרתי לך שעיינים צריך לשטוף כדי לראות ברור... עכשיו ברוררררררררר? הכל.. ב...

למעלה