הפריבילגים הגדולים במדינה - קציני צבא ההגנה...

ואני רוצה לפתוח את הדברים בכמה עובדות משפחתיות שהרי 'צר עולמי כעולם נמלה'...
צבא ההגנה לישראל לא רצה את ריקי לוי אצלו. למרות שרכשה 12 שנות לימוד מלאות...
שלימים יתברר שהיא זכאית לתעודת בגרות - בציונים ממוצעים מאוד.
למה? ברור לכל בר בי רב שהשכנה בה גדלתי ובבית הספר בו למדתי... לא סיפק לצבא ההגנה כח אדם...
ומאחר והשכונה שאני מתיחסת אליה לא חיו בה איזה אחוז של אשכנזים... האם העניין האתני עמד כשיקול המערכת?
אולי הרקע המשפחתי הלא מזהיר???עובדה.
עובדה שבעלי האהוב שיחיה עד מאה ועשרים מאושרות עבר את כל מסלול 'היחידה' - היה לוחם בה ומפקד...
בתי בכורתי סימה שרות צבאי מלא ועוד קבע כקצינת מודיעין, כשהיא אשה דתיה (מאוד) שידעה בעזרת אמא שלה לשלב
את האמונה שבה ואת הצורך לשרת את העם והמדינה... דרך הצבא.
בתי 'השניה' שרתה הרבה שנים ביחידה ספור סופר... (לא 8200 כי לא אשכנזיה מלא מלא... ולא צפון תל אביב) שקשורה למודיעין...
ושני בנים בוגרי סיירות מהמעולות בצבא ההגנה.

אז את שלי נתתי... בכל אופן ובענייני צבא אני קולטת או קלטתי בעיקר משיחות סלון... ומימי הזכרון.

ולעניין...
השמאל הישראלי מנסה בכוחותיו האחרונים להפוך את מדינת ישראל אל הפאשיזם שמתקרב בצעדי ענק אל הפשיזם
הגרמני נאצי וזאת ע"י הניסיון להכניס את צה"ל אל תוך המערבולת הפוליטית תוך דרישה מצבא ההגנה לעמוד ראשונים בחזית המהפכה הצבאית ע"י גנרלים בדימוס שלא רבים בניהם...
כמו אהוד ברק, בוגי יעלון... חלוץ וכל אותם משובתים מתוך המערכות הצבאיות...
למשל אותה תמונה שפורסמה בשבוע שעבר ע"י עיתונאי בכיר בישראל שהפך להיות מודיע משטרתי מהזן הנמוך ביותר...
שהעלה תמונה שבה מצולמים טייסים בלבוש מלא... ומאחריהם מטוס קרב כרקע...
מול תמונה תחתונה בה מציג ראש הממשלה את ממשלתו בפני הנשיא... והצילום המשותף...
והשאלה שנשאלה - במי הייתם בוחרים.
אז אני קוראת לזה נציונלסוציאליסטי... אין מילה טובה יותר... שהרי כל מי שהוריו אשכנזים
(משני הצדדים)יאמר לעצמו 'ברור שאת הטייסים'...
א. הם כ ו ל ם לבנים
ב. הם טייסים
ג. הם מחזיקים את המדינה בביצים ולוחצים שלא במתינות...
ד. הם חכמים אחרת לא היו טייסים.
ה. הם דמוקרטים... הם השמנא והסלטא של הדמוקרטיה המזוקקת ברמת ה-96%

מול?
אמסלם שלא שרת בצה"ל כי הוא נחות... המרוקאי הזה...
כי ש"ס בכלל לא לגיטימית כי היא גם חרדית וגם ספרדית...
כי הליכודניקים בחלקם בבונים ובחלקם בהמות... שהם השין גימלים כמו
שאמר האומר בכיכר במדינה... ובכלל הם משתחווים בכל בוקר למולך שחושב במקומם.

התשובה אכן ברורה - פאשיזם מחורבן.

וזו רק דוגמה.
כי מה קורה פה... הרי לא יתכן יתכן באמת... לא יתכן שאין איש שמאל אחד בישראל גבר או אשה וכל
מה שבינהם שחושב שטוב היה שנשים טובות ומלומדות תזדיינה עם עורכי דין מכובדים במשרות שיובילו אותן אל כס המשפט...
המשכורת הנאה בלי להתאמץ... ופנסיה תקציבית לימים שיבואו... ציוץ בנדון... ושקט השאמל בישראל... כאילו
תפרו לו את הפה...

ושופטי העליון... נו טוב אמר הרב הראשי של המשפטינים האיש הזקן ההוא העונה לשם אהרון... שלא היה 'אז'
שופטים ו/או משפטנים בני עדות יוצאי צפון אפריקה... ושוב, לא נמצא שמאלן מובהק אחד שנושא דגל ישראל לשווא...
שיאמר איך ? שבעים וחמש שנה ויש עילוי מזרחי (או חצי מזרחי) אחד וערבי אחד? ראבק שמאלנים...
15% מהעם חרדים... לא מגיע להם איזה שופט בבית המשפט??? 75 שנה???

אז מה שקורה כאן שמאלנים יקרים... אתם לא פשיסטים ואולי בעצם למה לא???
כי אתם בעצם קהל לקוחות של סבון ריחני ו/או משחת שיניים ו/או סכיני גילוח...
שהרי חבר'לך יפי הבלורית הבלונדית... ממשלת ישראל על 64 מרימי הידיים בהצבעות הכנסת
החליטו לעשות ניסיונות אמיתיים להוריד את יוקר המחיה... - ולא ע"ח העיריות והמועצות המקומיות והאזוריות
(ארנונת עסקים), אלה על גב החברות הגדולות... שמחזיקות את כולנו בגרון אם במחירים מטורפים
של המוצרים ואם באי הספקה שוטפת של מוצרים בפיקוח...
הכיצד? פתיחת השוק ליבוא מקביל וביטול הצורך במכון התקנים...
קוקה קולה כמשל...
מוכרת את המוצרים שלה (קוקה קולה, ספרייט וכו'.) שהם תוגים בין לאומיים
לצד פיוז תה מוצר בין לאומי לצד
פריגת ומי עדן המקומיים...
כיום קוקה קולה היא מונופול... ומה שמנסה הממשלה לעשות להכניס לקוקה קולה ישראל...
משקה דומה להפליא כמשל קוקה קולה הונגריה...
הקוקה קולה מהונגריה ימכר במחצית המחיר מהישראלי. הבנו?
אז קוקה קולה חוברת לאנרכיסטים בעלי דרגות בדימוס... במטרה למוטט ממשלה
שמנסה לפגוע ברווחיות... את בעלי קוקה קולה מעניין כסף... תכפילו את רווחיה ע"י הפיכת השלטון בישראל
לצפון קוריאה בסגנון הרב כהנא... והם עד האחרון שבהם יהיו כהניסיטים...

עובדה BIG שניסתה להיות בליגת העל של האוליגרכים... החליטה להשבית. רק הבינה שהיא תפסיד מכך...
כל האידאולוגיה כביכול הסתיימה להם כעבור 9 שעות זוועתיות...
אז מה קיבלנו? קיבלנו שכבת אוכלוסית שבעה... שעובדת עבור האוליגרכים...
ומה עניין אנשי הצבא???
מי שפרנסתו מכובדת... מי שתנאי הפרישה שלו זהב טהור... מי שנוסע ע"ח משלם המיסים
בלי לשלם מס... מי שבגדיו לא נרכשו והאוכל שהוא סועד שנים... על חשבון משלם המיסים...
אינו מורם מעם... ולא תורם יותר או פחות למדינה. הוא תוגמל היטב היטב... גם כשהוא בגימוס
שנים ארוכות... פאשיזם במדים - למען האלפיון העליון... בהחלט

Harrington

Well-known member
מנהל
למה? ברור לכל בר בי רב שהשכנה בה גדלתי ובבית הספר בו למדתי... לא סיפק לצבא ההגנה כח אדם...
ומאחר והשכונה שאני מתיחסת אליה לא חיו בה איזה אחוז של אשכנזים... האם העניין האתני עמד כשיקול המערכת?
עובדה שבעלי האהוב שיחיה עד מאה ועשרים מאושרות עבר את כל מסלול 'היחידה' - היה לוחם בה ומפקד...
בתי בכורתי סימה שרות צבאי מלא ועוד קבע כקצינת מודיעין, כשהיא אשה דתיה (מאוד) שידעה בעזרת אמא שלה לשלב
בתי 'השניה' שרתה הרבה שנים ביחידה ספור סופר... (לא 8200 כי לא אשכנזיה מלא מלא... ולא צפון תל אביב) שקשורה למודיעין...

אז את שלי נתתי... בכל אופן ובענייני צבא אני קולטת או קלטתי בעיקר משיחות סלון... ומימי הזכרון.

ולעניין...
השמאל הישראלי מנסה בכוחותיו האחרונים להפוך את מדינת ישראל אל הפאשיזם שמתקרב בצעדי ענק אל הפשיזם
הגרמני נאצי וזאת ע"י הניסיון להכניס את צה"ל אל תוך המערבולת הפוליטית תוך דרישה מצבא ההגנה לעמוד ראשונים בחזית המהפכה הצבאית ע"י גנרלים בדימוס שלא רבים בניהם...
למשל אותה תמונה שפורסמה בשבוע שעבר ע"י עיתונאי בכיר בישראל שהפך להיות מודיע משטרתי מהזן הנמוך ביותר...
אז אני קוראת לזה נציונלסוציאליסטי... אין מילה טובה יותר... שהרי כל מי שהוריו אשכנזים
א. הם כ ו ל ם לבנים
ב. הם טייסים

מול?

וזו רק דוגמה.
כי מה קורה פה... הרי לא יתכן יתכן באמת... לא יתכן שאין איש שמאל אחד בישראל גבר או אשה וכל
מה שבינהם שחושב שטוב היה שנשים טובות ומלומדות תזדיינה עם עורכי דין מכובדים במשרות שיובילו אותן אל כס המשפט...
המשכורת הנאה בלי להתאמץ... ופנסיה תקציבית לימים שיבואו... ציוץ בנדון... ושקט השאמל בישראל... כאילו
תפרו לו את הפה...

ושופטי העליון... נו טוב אמר הרב הראשי של המשפטינים האיש הזקן ההוא העונה לשם אהרון... שלא היה 'אז'
שופטים ו/או משפטנים בני עדות יוצאי צפון אפריקה... ושוב, לא נמצא שמאלן מובהק אחד שנושא דגל ישראל לשווא...
שיאמר איך ? שבעים וחמש שנה ויש עילוי מזרחי (או חצי מזרחי) אחד וערבי אחד? ראבק שמאלנים...

שהרי חבר'לך יפי הבלורית הבלונדית... ממשלת ישראל על 64 מרימי הידיים בהצבעות הכנסת
החליטו לעשות ניסיונות אמיתיים להוריד את יוקר המחיה... - ולא ע"ח העיריות והמועצות המקומיות והאזוריות
(ארנונת עסקים), אלה על גב החברות הגדולות... שמחזיקות את כולנו בגרון אם במחירים מטורפים
קוקה קולה כמשל...
שמנסה לפגוע ברווחיות... את בעלי קוקה קולה מעניין כסף... תכפילו את רווחיה ע"י הפיכת השלטון בישראל

עובדה BIG שניסתה להיות בליגת העל של האוליגרכים... החליטה להשבית. רק הבינה שהיא תפסיד מכך...
ומה עניין אנשי הצבא???
בלי לשלם מס... מי שבגדיו לא נרכשו והאוכל שהוא סועד שנים... על חשבון משלם המיסים...
אינו מורם מעם... ולא תורם יותר או פחות למדינה. הוא תוגמל היטב היטב... גם כשהוא בגימוס
בדיוק קראתי היום כותרת של ראש מכינת בני דויד בעלי, לפיה דיבר על כך שכלל הסרבנים, בגדול, הם מאותן יחידות אליטיסטיות שבאמת סגורות בדרך כלל בפני ישראל השניה. לא נכנסתי מעבר לקריאת הכותרת, אבל הדברים ללא ספק מעניינים ועל פניו לפחות, גם נכונים כמובן.

בכל מקרה ריקי, יתכן שדברייך מרתקים, אבל הם מעט ארוכים. אם תוכלי לקצר או לתמצת, אני מאמין שיותר אנשים יקראו אותם. לשיקולך כמובן.

משתפרת1

Well-known member

ולעניין...
א. הם כ ו ל ם לבנים
ב. הם טייסים

מול?

וזו רק דוגמה.
תפרו לו את הפה...

קוקה קולה כמשל...

ומה עניין אנשי הצבא???
בד"כ אני מסתייגת מאורנה בנאי ומדבריה. הפעם היא דיברה אלי. אזהרה: ארוך.

nothing but the truth

Well-known member
צה"ל לא רצה את ריקי אצלו לא עקב מוצאה, אלא משום שנתוני הקב"א שלה היו מתחת לרף המתאים לגיוס (41-43). אחרי יותר מארבעים שנה כדאי שתשלימי עם העובדה הזו. זה יגרום לך להשתחרר מהמרירות והשנאה שאגורה בך.

צה"ל לא רצה את ריקי אצלו לא עקב מוצאה, אלא משום שנתוני הקב"א שלה היו מתחת לרף המתאים לגיוס (41-43). אחרי יותר מארבעים שנה כדאי שתשלימי עם העובדה הזו. זה יגרום לך להשתחרר מהמרירות והשנאה שאגורה בך.
זה נכון... קב"א נמוך... מחזור גיוס שלם...מבית ספר מאוד מסויים
שכל התלמידים (כל!!!) יוצאי צפון אפריקה... בעיקר מרוקאים... מעט תוניסאים...
וטריפוליטאים... בודדה
אין ספק שאין פה עניין עדתי.

nothing but the truth

Well-known member
זה נכון... קב"א נמוך... מחזור גיוס שלם...מבית ספר מאוד מסויים
שכל התלמידים (כל!!!) יוצאי צפון אפריקה... בעיקר מרוקאים... מעט תוניסאים...
וטריפוליטאים... בודדה
אין ספק שאין פה עניין עדתי.

כן, קב"א נמוך. כדאי שתשלימי עם זה.

אפשר לבוא ולטעון שהמבחנים הפסיכוטכנים המשפיעים על הדפ"ר (הגורם המרכזי בקביעת קב"א ביחוד אצל נשים) הם מוטים תרבותית ואנשים ממוצא מסוים מקבלים בהם ציונים פחות טובים (זה מה שטוען הסוציולוג ד"ר זאב לרר) - וזו טענה שניתן להתווכח איתה. אך גם אם נסכים עם עמדתו של זאב לרר, איך בכך לסתור את העובדה שהנתונים שלך הם מה שמנע את גיוסך ולא מוצאך.
זה לא שצה"ל ראה " הן יש כאן טריפוליטאית - לא נגייס אותה " , אלא שצה"ל ראה "היי יש כאן מישהי עם קב"א מתחת לסף (ללא קשר לסיבה) - לא נגייס אותה".

במאמר מוסגר - אמא שלי שמבוגרת ממך, בת לעולים יוצאי מזרח אנאלפתים שבעיקר עסקו בהישרדות וגם הם היו במעברות - גוייסה לצה"ל. היא גם עברה את מבחן הסקר שהיה בשנות ה 60 בסוף כיתה ח'.

ולגבי הנטייה שלך לקשור כל דבר כולל התהליכים שמתרחשים במדינה לאחרונה לעניין עדתי - אולי מומלץ שתקראי את הכתבה הבאה

ואיך היה נוהג לומר נחמיה שטרסלר - שלא יעבדו עליך.

כן, קב"א נמוך. כדאי שתשלימי עם זה.

אפשר לבוא ולטעון שהמבחנים הפסיכוטכנים המשפיעים על הדפ"ר (הגורם המרכזי בקביעת קב"א ביחוד אצל נשים) הם מוטים תרבותית ואנשים ממוצא מסוים מקבלים בהם ציונים פחות טובים (זה מה שטוען הסוציולוג ד"ר זאב לרר) - וזו טענה שניתן להתווכח איתה. אך גם אם נסכים עם עמדתו של זאב לרר, איך בכך לסתור את העובדה שהנתונים שלך הם מה שמנע את גיוסך ולא מוצאך.
זה לא שצה"ל ראה " הן יש כאן טריפוליטאית - לא נגייס אותה " , אלא שצה"ל ראה "היי יש כאן מישהי עם קב"א מתחת לסף (ללא קשר לסיבה) - לא נגייס אותה".

במאמר מוסגר - אמא שלי שמבוגרת ממך, בת לעולים יוצאי מזרח אנאלפתים שבעיקר עסקו בהישרדות וגם הם היו במעברות - גוייסה לצה"ל. היא גם עברה את מבחן הסקר שהיה בשנות ה 60 בסוף כיתה ח'.

ולגבי הנטייה שלך לקשור כל דבר כולל התהליכים שמתרחשים במדינה לאחרונה לעניין עדתי - אולי מומלץ שתקראי את הכתבה הבאה

ואיך היה נוהג לומר נחמיה שטרסלר - שלא יעבדו עליך.
למות על התמימות (וד.א. אני אוהבת תמימים... מאוד ולא אוהבת בלשון המעטה את הלא תמימים)
אבל -
יוצר סרטי דוקו, תל אביבי... יצר סרט מטלטל (שמיד נגנז ונעלם) על עיר הולדתו...
ירוחם. כדי 'לרצף' את הסרט... שיהיה אמיתי ונכון... נכנס הבחור לארכיוני מדינת ישראל...
שבקשו לחסום אותו על כל שעל... למרות ואני חוזרת למרות שהיו אמורים להיפתח
והם לא נפתחו. מה למדנו מאותו בחור מול אותם פרוטוקולים של מדנית היהודים מיום הקמת?

א. ישנה החלטה גורפת שלא להעלות את יהודי צפון אפריקה - באופן גורף - מתוך רצון וכוונת מכוון
להקים בפלשתינה את וינה של המזרח התיכון... ועדיף שהצבע הלבן ישלוט כאן כמו בברלין או מיכן...
ההחלטה התקבלה בהצבעת רב חברי ממשלת ישראל דאז... אלה שבן גוריון חשב אחרת.
שהרי ההנהגה הישראלית הסכימה לתוכנית החלוקה שהותיר למדינת היהודים שטח מצומצם מאוד,
שהיה משאיר את הקיבוץ גלאון מחוץ לגבולות המדינה ולמעשה קיבוץ נוסף לקיבוצי הנגב שהיה אמור
- להתפנות ולהבנות מחדש. באה מלחמת העצמאות... ולמעשה מחקה את תוכנית החלוקה והותירה
את מדינת ישראל בבעיה עצומה מבחינת כמויות השטח שנוספו... ובעית הפליטים שהיו נכנסים ויוצאים את הגבול
כמו היה כניסה לסופרמרקט. מה עושים?

א1. היה ברור לממשלת ישראל שסך הקיבוצים בנגב לא יוכלו להגן על הנגב ולכן הוקמו מעברות (מאחר והסרט עוסק בירוחם
אציין רק שכמו ירוחם הוקמו מעברות דימונה, באר שבע, אופקים נתיבות ושדרות - קבוצה ראשונה שהועמסה על משאיות
בעורמה היתה קבוצה של יהודים מרומניה. הם הגיעו ל'חור' המדברי וסרבו לרדת מהמשאיות והוחזרו למרכז הארץ.
יהודים שעלו באותם ימים מפולין שוקנו במרכז הארץ...) כך העמיסה הסוכנות היהודים את המשאיות ביהודים ממרוקו
כמובן בעורמה וכשאלה מיענו לרדת... פשוט הרימו הנהגים את המשא... והיהודים ומעט החפצים שלהם נשפכו מהמשאית
כמו היו ערימת חול... או חצץ.
א2. על היהודים מירוחם ומשאר המעברות חל איסור לצאת מהמקומות שבהם ירדו למרכז הארץ. מי שנתפס בדרכו צפונה (הוקמו מחסומי משטרה)
נלקח ממנו המזרון ושאר 'רהיטים' ו'כלי מטבח' שקבל בזמן עלייתו.

ב. כאשר מקימים מעברה... בעיקר ליוצאי צפון אפריקה שלעומת האשכנזים שמגדלים בבתים שלהם ילד וכלב... הרי שמשפחה מרוקאית בריאה
מגדלת בפחון הרעוע מינימום - 8 ילדים ומקסימום כפול מכך... אז צריך חינוך.
מתוך הפרוטוקולים הסודיים מצא הטסריטאי פרוטוקול מהמם שבו קובעים מומחי משרד החינוך והתקבות שליהודי צפון אפריקה
אין די אינטליגנציה ללימודים על יסודיים... ולכן הוחלט שהנוער ילמד ויתחנך במפעל 'פינציה'... 3 ימי 'לימוד' להיות פועל יצור טוב...
ושלושה ימי לימוד כדי להיות כמו הערבים... חסרי אינטליגנציה - אבל יודעי קרא וכתוב.

בפועל, אני שבאה ממעברה במרכז הארץ... עברתי מוסדות חינוך שנראים 'זקנים' ליד מערכת החינוך של בעלי למשל...
אפשר להתחיל במבנה בית הספר. בית ספר ללא חצר. ללא מגרש כדורסל... מורות שנחלקו לשתיים... כאלה שמשרד החינוך שאף לפטר
ובמקום פיטורים שלח אותן ללמד 'יוצאי מעברה'... ומורות חיילות.
אני שייכת לעליתא המעברתית... המיעוט שבמיעוט הנערות והנערים שנבחרו ללמוד לימודים עיוניים לבגרות...!
שאר בנות ה'יוצאי המעברה' נשלחו ללמודים של יום אחד בשבוע... במקצועות - תפירה, פקידות, ספרות ומניקור פדיקור...
לבנים יועדו מקצועות... מכונאות רכב, פחחות רכב... נגרות ורתכות.

את הבנים צה"ל גייס... כי מי לא צריך עובדי חינם בשמן וגריז??? כמובן שאותם מגוייסים ברחו משרות וצה"ל נאלץ לשלוח אחריהם שוטרים צבאיים...
ואחר כך להעסיק שופטים צבאיים ובתי דין צבאיים ובתי כלא צבאיים... עובדים הם ראו מעט פחות.

אז שאני אומרת שצה"ל לא גייס על בסיס אתני אז למי איכפת מה הקב"א שלי...

nothing but the truth

Well-known member
למות על התמימות (וד.א. אני אוהבת תמימים... מאוד ולא אוהבת בלשון המעטה את הלא תמימים)
אבל -
יוצר סרטי דוקו, תל אביבי... יצר סרט מטלטל (שמיד נגנז ונעלם) על עיר הולדתו...
ירוחם. כדי 'לרצף' את הסרט... שיהיה אמיתי ונכון... נכנס הבחור לארכיוני מדינת ישראל...
שבקשו לחסום אותו על כל שעל... למרות ואני חוזרת למרות שהיו אמורים להיפתח
והם לא נפתחו. מה למדנו מאותו בחור מול אותם פרוטוקולים של מדנית היהודים מיום הקמת?

א. ישנה החלטה גורפת שלא להעלות את יהודי צפון אפריקה - באופן גורף - מתוך רצון וכוונת מכוון
להקים בפלשתינה את וינה של המזרח התיכון... ועדיף שהצבע הלבן ישלוט כאן כמו בברלין או מיכן...
ההחלטה התקבלה בהצבעת רב חברי ממשלת ישראל דאז... אלה שבן גוריון חשב אחרת.
שהרי ההנהגה הישראלית הסכימה לתוכנית החלוקה שהותיר למדינת היהודים שטח מצומצם מאוד,
שהיה משאיר את הקיבוץ גלאון מחוץ לגבולות המדינה ולמעשה קיבוץ נוסף לקיבוצי הנגב שהיה אמור
- להתפנות ולהבנות מחדש. באה מלחמת העצמאות... ולמעשה מחקה את תוכנית החלוקה והותירה
את מדינת ישראל בבעיה עצומה מבחינת כמויות השטח שנוספו... ובעית הפליטים שהיו נכנסים ויוצאים את הגבול
כמו היה כניסה לסופרמרקט. מה עושים?

א1. היה ברור לממשלת ישראל שסך הקיבוצים בנגב לא יוכלו להגן על הנגב ולכן הוקמו מעברות (מאחר והסרט עוסק בירוחם
אציין רק שכמו ירוחם הוקמו מעברות דימונה, באר שבע, אופקים נתיבות ושדרות - קבוצה ראשונה שהועמסה על משאיות
בעורמה היתה קבוצה של יהודים מרומניה. הם הגיעו ל'חור' המדברי וסרבו לרדת מהמשאיות והוחזרו למרכז הארץ.
יהודים שעלו באותם ימים מפולין שוקנו במרכז הארץ...) כך העמיסה הסוכנות היהודים את המשאיות ביהודים ממרוקו
כמובן בעורמה וכשאלה מיענו לרדת... פשוט הרימו הנהגים את המשא... והיהודים ומעט החפצים שלהם נשפכו מהמשאית
כמו היו ערימת חול... או חצץ.
א2. על היהודים מירוחם ומשאר המעברות חל איסור לצאת מהמקומות שבהם ירדו למרכז הארץ. מי שנתפס בדרכו צפונה (הוקמו מחסומי משטרה)
נלקח ממנו המזרון ושאר 'רהיטים' ו'כלי מטבח' שקבל בזמן עלייתו.

ב. כאשר מקימים מעברה... בעיקר ליוצאי צפון אפריקה שלעומת האשכנזים שמגדלים בבתים שלהם ילד וכלב... הרי שמשפחה מרוקאית בריאה
מגדלת בפחון הרעוע מינימום - 8 ילדים ומקסימום כפול מכך... אז צריך חינוך.
מתוך הפרוטוקולים הסודיים מצא הטסריטאי פרוטוקול מהמם שבו קובעים מומחי משרד החינוך והתקבות שליהודי צפון אפריקה
אין די אינטליגנציה ללימודים על יסודיים... ולכן הוחלט שהנוער ילמד ויתחנך במפעל 'פינציה'... 3 ימי 'לימוד' להיות פועל יצור טוב...
ושלושה ימי לימוד כדי להיות כמו הערבים... חסרי אינטליגנציה - אבל יודעי קרא וכתוב.

בפועל, אני שבאה ממעברה במרכז הארץ... עברתי מוסדות חינוך שנראים 'זקנים' ליד מערכת החינוך של בעלי למשל...
אפשר להתחיל במבנה בית הספר. בית ספר ללא חצר. ללא מגרש כדורסל... מורות שנחלקו לשתיים... כאלה שמשרד החינוך שאף לפטר
ובמקום פיטורים שלח אותן ללמד 'יוצאי מעברה'... ומורות חיילות.
אני שייכת לעליתא המעברתית... המיעוט שבמיעוט הנערות והנערים שנבחרו ללמוד לימודים עיוניים לבגרות...!
שאר בנות ה'יוצאי המעברה' נשלחו ללמודים של יום אחד בשבוע... במקצועות - תפירה, פקידות, ספרות ומניקור פדיקור...
לבנים יועדו מקצועות... מכונאות רכב, פחחות רכב... נגרות ורתכות.

את הבנים צה"ל גייס... כי מי לא צריך עובדי חינם בשמן וגריז??? כמובן שאותם מגוייסים ברחו משרות וצה"ל נאלץ לשלוח אחריהם שוטרים צבאיים...
ואחר כך להעסיק שופטים צבאיים ובתי דין צבאיים ובתי כלא צבאיים... עובדים הם ראו מעט פחות.

אז שאני אומרת שצה"ל לא גייס על בסיס אתני אז למי איכפת מה הקב"א שלי...

ברור שהרבה יותר נוח לחשוב שאני תמים מאשר להכיר באלטרנטיבה - שפשוט קורצת מחומר פחות טוב, או כפי שמשתפרת כתבה שהאפליה התחילה מהבית (בנות פחות "נחשבות") וכמובן ייתכן ששילוב.
כל המגילה שכתבת מיותרת. לא כתבתי שלא הייתה אפליה. לאחר קום המדינה נעשו עוולות רבות כלפי עדות המזרח והיו הרבה תכניות דוקומנטריות בנושא. זה לא פסח גם על המשפחה שלי. בנוסף לעניין המעברות וכו', בסבירות גבוהה שאחד מהאחים של אמא שלי נחטף בהיותו תינוך רך (כן, עשו את זה לא רק לתימנים). אבל את משום מה תקועה בעבר, ונותנת לשנאה לעוור אותך , ועקב כך ממשיכה במלחמה שלא קיימת יותר כנגד אויב דמיוני.

אין דבר כזה בצה"ל. כפי שציינתי כבר, אפשר לטעון שיחס מפלה, או מבחנים מוטים תרבתותית גרמו לכך שהנתונים של אוכלוסיות מסוימות היו נמוכים יותר. אבל איןדבר כזה בצה"ל "אי גיוס מטעמי מוצא". לא כלפי בנות ולא כלפי בנים.
לי בטוח לא אכפת מהקב"א שלך, אבל עצם העובדה שכתבת (שוב) שלמדת בבית הספר שמלמד לבגרות רק מחזק את העניין שפשוט הדפ"ר שלך היה מאוד נמוך. לא הצלחת במבחן הפסיכוטכני. האם זה משום שהתרגשת? האם זה משום שההורים שלך הכניסו לך לראש שבנות לא צריכות ללמוד? האם זה משום שהמבחן מוטה תרבותית? האם זה משום שאת אולי פחות מוכשרת ממה שאת חושבת? לא יודע. אבל זה מה שקרה. זו הסיבה שלא גויסת. לו היית מצליחה היית מגויסת.

למה זה משנה? רק בשביך עצמך. כדי שתוכלי להשתחרר מהשנאה, רגשי הנחיתות והגזענות שנוטפים מהפוסטים שלך. כי כמו שכבר אמרתי בעבר - זה לא משנה כמה כסף תעשי, עמוק בפנים את עדיין מרגישה חרא.

raya

Well-known member
צה"ל לא גייס את אחותי הקטנה כי היה מחזור גיוס גדול ויש לה בעיה אורתופדית שאלמלא מחזור הגיוס הגדול היו מגייסים אותה.
והיא לא ממוצא מזרחי, כפי שריקי מנסה להבהיר בכל פוסט שהיא מעלה.
אני לא חושבת שיש מקום ל"התמסכנות" הזו בימינו.

Harrington

Well-known member
מנהל
יש בעייתיות מסוימת כאשר 'אשכנזים פריבליגיים' (ללא כוונות אישיות כלפייך כמובן) מנסים לומר לאלו שסבלו בעברם מאפליה ממסדית, שעליהם להפסיק להתמסכן וכיו"ב. זאת תחושה סובייקטיבית שאנשים מסתובבים איתה, ואם הם מדברים עליה עד היום, כנראה שזה מפריע להם עד היום.

raya

Well-known member
יש בעייתיות מסוימת כאשר 'אשכנזים פריבליגיים' (ללא כוונות אישיות כלפייך כמובן) מנסים לומר לאלו שסבלו בעברם מאפליה ממסדית, שעליהם להפסיק להתמסכן וכיו"ב. זאת תחושה סובייקטיבית שאנשים מסתובבים איתה, ואם הם מדברים עליה עד היום, כנראה שזה מפריע להם עד היום.
כיום - לדעתי - אין מקום לזה.
אבא שלי עלה לארץ בשנת 1934, לא חיכה לו כאן גן עדן של שושנים.
הוא לא "בכה" על מר גורלו, היה בהכשרה בחדרה והיה בין מקימי קיבוץ בעמק יזרעאל.
חלה בקדחת, עבד יומם ולילה, כולל חומה ומגדל.
אמא שלי עלתה שנתיים אחריו והצטרפה מיד לקיבוץ שהוקם. גם לה לא חיכו עם פרחים ושושנים.
מעולם לא שמעתי ממנו תלונות על קשיי הקליטה וכל מה שעבר עליו.
אז ה"מסכנות" של העולים המזרחיים - ממש לא במקומה. כל עלייה "אכלה את הקש שלה".

אמא שלי עלתה שנתיים אחריו והצטרפה מיד לקיבוץ שהוקם. גם לה לא חיכו עם פרחים ושושנים.
raya...
אני במהותי היסטוריונית... אוהבת היסטוריה, נושמת היסטוריה...
מכירה מספרות מכירה משיחות... ויותר מכך... חייתי תקופות אצל הורי בעלי האשכנזי...
אני שמעתי והקשבתי 'שואה' פי עשרת אלפים ממה ששמעו ילדי ניצולים בני גילי...
ואני מכירה את הגזענים שמצביעים עלינו ומספרים שאנחנו עצלים... חחחחח
אמא שלי יצאה לעבוד בוקר בוקר לפני השעה 05.00 חורף קיץ סתיו אביבי.
היא לא הבינה בכסף... ידעה האצולה הישראלית לרמות את המנקות...
היחס לפועלות היה מחפיר (בעדינות מתחייבת)... החל מדלת הכניסה 'שלא תגנבי את שומעת...'
3 שעות עד 4 שעות לבית... מעולם לא הציעו כוס מים קרים...
למי העצלנית הזו היתה יכולה לבכות? לכביש? לחולות??? לקירות הבית?
חוץ מזה גברתי הנכבדה... כל יוצא אירופה היה בבית ספר בחייו... ויתרה מזה הבין
את חשיבות הלימוד וההשכלה.
אצלנו היה מובן שבנים לומדים... אבל בנות???
הרי כל בת שלא למדה... ניקת והכניסה עוד כסף למכולת השכונתית של העירקי...
סיגריות מלבורו 3 חפיסות ביום... עראק זחלוואי להשכיח את הכאבים
הנוראיים שסבל מהם...ובנוסף לכל הצרות - חרותניק... חחחחח
אז נא להיסתכל על מדינת ישראל של השנים ההם שפתח בתי ספר מיוחדים
לבוגרי המעברות... מתוך מטרה ברורה שיהיה פה כח עבודה זול לאליטות...

raya

Well-known member
raya...
אני במהותי היסטוריונית... אוהבת היסטוריה, נושמת היסטוריה...
מכירה מספרות מכירה משיחות... ויותר מכך... חייתי תקופות אצל הורי בעלי האשכנזי...
אני שמעתי והקשבתי 'שואה' פי עשרת אלפים ממה ששמעו ילדי ניצולים בני גילי...
ואני מכירה את הגזענים שמצביעים עלינו ומספרים שאנחנו עצלים... חחחחח
אמא שלי יצאה לעבוד בוקר בוקר לפני השעה 05.00 חורף קיץ סתיו אביבי.
היא לא הבינה בכסף... ידעה האצולה הישראלית לרמות את המנקות...
היחס לפועלות היה מחפיר (בעדינות מתחייבת)... החל מדלת הכניסה 'שלא תגנבי את שומעת...'
3 שעות עד 4 שעות לבית... מעולם לא הציעו כוס מים קרים...
למי העצלנית הזו היתה יכולה לבכות? לכביש? לחולות??? לקירות הבית?
תודה על התגובה האישית, אבל........
את עדיין "מנגנת" על הפער העדתי, שכיום לדעתי אין לו מקום.
מה שהיה בעבר - היה, ולא רק מזרחים סבלו.
שלא לדבר על ניצולי שואה שעלו לארץ, או ילדים שעלו ללא ההורים שלהם, וגם לא ידעו אם הוריהם עדיין בחיים.
במושב בו גדלתי - היו לא מעט ילדים כאלה, והמשפחות קבלו אותם באהבה.
אמא שלי, שהיתה דוברת צרפתית, נסעה בקיץ ובחורף באוטובוס לשיכון ותיקים בנתניה ולימדה שם עברית, בהתנדבות מלאה כמובן.
לא היתה אצלנו בבית עוזרת, וגם אני לא מעסיקה עוזרת בית, עושה הכל בעצמי (למרות גילי המופלג).
חמותי (שנפטרה לפני כ-20 שנה) לא ידעה קרוא וכתוב, גידלה לבד ילדים לתפארת ומעולם לא שמעתי ממנה תלונות על קיפוח או הדרה.
היא עבדה במעון ילדים כטבחית.
אז יש ויש, ויתכן שאת "סוחבת" איתך זכרונות קשים מהעבר. אבל בין זה לבין לקטר על מה שקורה כיום במדינה, ולהכריז קבל עם ועדה במי את תומכת, יש עוד מרחק לא קטן.
ומה ששכחתי בפוסט הקודם, אבא שלי עלה בגיל 24, יתום מהוריו. אביו נעדר במלחמת העולם הראשונה, ואמו נפטרה כאשר היה בן 9.
גדל אצל דודתו מצד אמו, עבר לא מעט בחייו הצעירים והבוגרים.

משתפרת1

Well-known member
ריקי, קראי את מה שכתבת בעצמך. את הגישה המפלה ספגת בבית. אני רואה מה עשית עם עצמך, וחושבת על כל מאות אלפי הנשים שיש להן פחות כוחות מאשר לך, ויודעת שמי שהפסיד זו מדינת ישראל. אבל האפליה שלך התחילה בבית.

ריקי, קראי את מה שכתבת בעצמך. את הגישה המפלה ספגת בבית. אני רואה מה עשית עם עצמך, וחושבת על כל מאות אלפי הנשים שיש להן פחות כוחות מאשר לך, ויודעת שמי שהפסיד זו מדינת ישראל. אבל האפליה שלך התחילה בבית.
ברור לגמרי שהכל התחיל בבית...
יוסי בנאי סיפר את סיפור הארוחות המשפחתיות... איך שהאבא היה מקבל את הלב של האבטיח...
ובסוף הילדים היו רבים על הלבן באבטיח...
זה הבית שלי.
מדינת ישראל החליטה לא להעלות את הורי מלוב.
אמא שלי אשה קטנה ואנלפבתית שלא ידעה לחתום את שמה... בעלת רגל אחת
קצרה מרעותה... מהלכת כמו ברווזה תמיד בצעדים איטיים
שנבחרה (מחוסר ברירה מן הסתם) מבחור חולה כרוני שמשתעל כל הזמן
עצבני באופן קיצוני...)וכשאוספים את היהודים לעליה מותרים עליהם כי היתה הנחיה שלא מעלים
נכים וחולים...
אבא שלי אסר על הבנות לצאת לעבודה כדי שלא תזדיינה ברחובות... מה שיקטין את הדרך לטבעת...
אחיותי לא למדו אחרי כתה ח' - בכלל כי אין סיסב שבנות תלמדנה...

אבל (ואני זוכרת היטב) המדינה בעטה בנו... הבית בעט בנו... העיריה או המועצה המקומית בעטו בנו...
ואלו לא רגשי תיסכול שבא כי התעצלתי כל חיי...

להיפך... למה מדינת ישראל מנעה ממני וכשמותי לסיים תיכון... להתגייס לצה"ל להשתחרר ולצאת ללימודים אקדמיים...???
אני ברוך השם... נשואה באושר לאשכנזי (שלא אשם בכלום ולא מואשם כמובן), עשיתי טעיות אבל עשיתי כסף והמון כסף שאני לא גאה בו...
יש לי ארבע בנות ובנים... כלות וחתנים... נכדות ונכדים.
אנחנו מחזיקים דיר כבשים משגשג...
אנחנו מחז\יקים הרבה דירות להשכרה...
יש לנו מטע זיתים לשמן...
מחזיקים יקב בוטיק ליצוא...

ב"ה הכל דבש... - וחובה להוציא את מה שהיה ויש כאן... אסור לישתוק !!!

שמלת תחרה1

Well-known member
המזרחים הם הנפגיעים היחידים כשאינם מנסים לעלות בכוחות עצמם, ומתבכיינים.

שמלת תחרה1

Well-known member
צה"ל לא גייס את אחותי הקטנה כי היה מחזור גיוס גדול ויש לה בעיה אורתופדית שאלמלא מחזור הגיוס הגדול היו מגייסים אותה.
והיא לא ממוצא מזרחי, כפי שריקי מנסה להבהיר בכל פוסט שהיא מעלה.
נכון, די להתמסכן.

למעלה