הרחבת חדרים, צריכה עזרה דחוף

הרחבת חדרים, צריכה עזרה דחוף

בתי נולדה בשבוע ה-30 להריון. ללא דימום במוח. כיום היא בת 9 חודשים. עד עתה נעשו לה 4 א.ס ראש,שיצאו תקינים (למעט הסתיידות קלה שנאמר לנו שאינה משמעותית) בבדיקה אצל רופא בשל גדילה מהירה של הקפי ראש ( היקף ראש כיום 45.6 כשלאחר השיחרור המפגיה לפני כחצי שנה היה 34.2)נתגלה שיש לה SUNSET EYES. נשלחנו בתור התחלה לעוד א.ס ראש, והתשובה שנתקבלה היא :" בדיקה מוגבלת עקב מרפס סגור בחלקו. בהשוואה לא.ס אחרון הודגמה הרחבה בינונית חדשה של חדרים לטרליים. " אנחנו בהמתנה לנוירוכירוג, אבל אני לא מצליחה לנשום מרוב פחד, ורציתי לדעת מה זה יכול להיות. אני מתארת לעצמי שנצטרף לעבור עוד בדיקות, אבל מניסיונך, מה זה? הידרוצפלוס? משהו אחר? זה מחייב ניתוח? חשוב לי להדגיש שאנחנו במעקב רפואי בשל הפגות, והילדה מתאימה לגילה המתוקן (7 חודשים), היא עירנית, חיונית, יש לה הרבה הברות וכו'.

תשובה

שלום, ראשית הכי חשוב שהילדה מתפקדת קלינית טוב, כל השאר משני. לגבי הצורך בטיפול קשה לענות דרך הפורום. ליעוץ פרטני ניתן לקבוע תור דרך תמר מזכירתי בטלפון: 6974686 בכבוד רב, פרופ' שלומי קונסטנטיני מנהל המחלקה לנוירוכירוגית ילדים בית חולים דנה, מרכז רפואי תל אביב ע"ש סוראסקי טלפון: 03-6974686

למעלה